NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1158 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Mam to w d...! Tak lekarz skomentował szpitalny skandal. Chodzi o..  ☀Autor Gabi☀
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Polecieli do Meksyku, wycięto im organy? Jeden Polak zmarł, drugi jest w śpiączce  ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Ruch Sprawiedliwości Społecznej w obronie gdańskich lokatorów. „Stali się mieszkańcami drugiej kategorii”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

– Ludzie mieszkający w Gdańsku od pokoleń stają się mieszkańcami drugiej kategorii. Rosną wciąż ceny mieszkań, a także utrzymanie – mówił na konferencji prasowej 2 grudnia Maciej Ostrowski, działacz Ruchu Sprawiedliwości Społecznej. Aktywiści nie pierwszy raz zwracają uwagę, że w nadmorskiej metropolii rynek mieszkaniowy ułożony jest pod czerpanie zysków z turystyki. Nie jest to zdrowy kierunek rozwoju.

Aktywiści RSS rozdają mieszkańcom i turystom ulotki w kwestii mieszkaniowej / fot. RSS Gdańsk

Czworo działaczy RSS przypomniało m.in., że w sezonie letnim w Gdańsku, poza miejscami noclegowymi w hotelach, do wynajęcia jest dwa tysiące apartamentów prywatnych, które po sezonie zostają puste. Za to stali mieszkańcy, którzy w Gdańsku studiują i pracują, mają coraz większy problem z wynajęciem mieszkania czy choćby pokoju w cenie odpowiadającej ich możliwościom. Ceny lokali po prostu rosną w nieproporcjonalny do zarobków sposób.

– Na przydział mieszkania socjalnego czy komunalnego czeka obecnie w Gdańsku przeszło 3 tys. osób. Natomiast tylko w samym Śródmieściu mamy ponad 1850 lokali, które można wynająć za pośrednictwem aplikacji booking.com. To pokazuje, w jaki sposób lokale, przeznaczone na wynajem krótkoterminowy zabierają przestrzeń mieszkaniową stałym mieszkańcom Gdańska – podsumował Maciej Ostrowski. Działaczka RSS Joanna Sobańska przypomniała, że część zagranicznych metropolii przyciągających ogromne liczby turystów już w jakiś sposób reguluje kwestię wynajmu krótkoterminowego. Paryż, Barcelona, Walencja, San Francisco kontrolują liczbę mieszkań, które są udostępniane za pośrednictwem platform internetowych.

Ruch Sprawiedliwości Społecznej zaproponował, by całkowicie zakazać turystycznego wynajmu mieszkań w najbardziej prestiżowych lokalizacjach Gdańska. Chce również, by podatek od osiąganych tą drogą przychodów był wyższy.

Inny problem związany z mieszkaniami, który w Gdańsku przybrał alarmującą skalę, jest „czyszczenie kamienic”. – Tzw. czyściciele kamienic wysiedlają mieszkańców i przerabiają budynki np. na hostele czy akademiki. Niejednokrotnie dochodzi wówczas także do niszczenia zabytków, niszczenia przeszło 100-letnich kamienic – mówił Maciej Ostrowski, zaznaczając, że część firm, które chcą zarabiać na wynajmie krótkoterminowym potrafi pozbywać się stałych lokatorów sposobami, których prawo zabrania. W grę wchodzą i groźby karalne, i prymitywna przemoc.

Gorzko oceniono również politykę mieszkaniową władz „miasta Solidarności” na polu poszerzania zasobu mieszkań socjalnych.

– Przed drugą turą wyborów władze miasta obiecywały, że w czasie obecnej kadencji 2019-2023 do zasobu gminnego pozyskanych zostanie 1900 nowych mieszkań socjalnych. Na ostatnim posiedzeniu Rady Miasta przyjęty został wieloletni program mieszkaniowy dla Gdańska, w którym nie ma mowy o pozyskaniu takiej liczby nowych lokali dla osób o niższych dochodach – tłumaczył z kolei współpracujących z RSS prawnik Marcin Grudziński.

Więcej o realiach rynku mieszkaniowego, spekulacji nieruchomościami i trudnym położeniu gdańskich lokatorów w materiale przygotowanym dla Portalu Strajk przez gdańskich aktywistów RSS.

 

zrodlo:strajk.eu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: