DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Radzieckie czołgi T-72 wpadły w tarapaty na polskich drogach

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Czołg T-72B3

Zwykły dzień, jeden z wielu w roku, Piotrków Trybunalski, wtorek po północy, Inspekcja Ruchu Drogowego i… radzieckie czołgi T-72. O co chodzi?

Radzieckie czołgi T-72 były przewożone w nocy na dwóch lawetach. Ten niecodzienny widok zainteresował Inspektorów Transportu Drogowego (ITD) z Piotrkowa Trybunalskiego, którzy podejrzewali, że pojazdy są przeciążone. Jak się okazało mieli rację, posypały się kary. Szczegóły na temat zdarzenia oraz zdjęcia opublikowano na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Ruchu Drogowego w Łodzi.

Przekroczone parametry i „grube” kary

Pojazdy skontrolowano ze względu na podejrzenie, że waga i rozmiarem znacznie przekraczają dopuszczalne do ruchu drogowego normy. Jak poinformowano lawety wraz z czołgami ważyły „73,60 oraz 61,10 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton”.

Pierwszy pojazd ważył nieco ponad 73 tony, czyli przeciążenie wyniosło ponad 33 tony (84% więcej niż norma). Oprócz tego zmierzono lawetę i stwierdzono, że jest ona ponadwymiarowa, za długa o 5 m i za szeroka o około metr.

Naprawa czołgów T-72 we Lwowskiej Fabryce Czołgów
© SPUTNIK . STRINGER

Kontrola drugiego pojazdu wypadła nieco „lepiej”. Waga wyniosła ponad 61 ton, czyli przekroczono dopuszczalną wagę o ponad 21 ton ( 8,60% więcej niż norma). Z kolei długość lawety była zgodna z przepisami.

Inspektorat Ruchu Drogowego nałożył karę w wysokości 50 tysięcy złotych. „Za stwierdzone naruszenie przepisów wobec przewoźników toczą się teraz postępowania administracyjne w sprawie nałożenia łącznie po 25 tys. zł kary na każdego z nich” – czytamy na stronie Inspektoratu.

Dodano, że obydwa pojazdy zostały przetransportowane na parking strzeżony, gdzie pozostaną do momentu uzyskania odpowiedniego zezwolenia. Wyjaśniono, że chodzi o zezwolenie wydawane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Tylko z takim zezwoleniem pojazdy z takim tonażem mogą poruszać się po drogach publicznych.

sputniknews.com

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: