M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE ZAŁÓŻ WŁASNE KONTO

pobrane (1).png

Przeszukanie w mieszkaniu Dariusza Mateckiego. Zabezpieczono komputery i telefony

miejsce-na-reklame.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował, że w mieszkaniu szczecińskiego radnego Dariusza Mateckiego doszło do przeszukania. Chodzi o mowę nienawiści, która miała pojawiać się na stronach, którymi zarządzał.

Przeszukanie miało miejsce w październiku, ale informacja na ten temat pojawiła się dopiero teraz. Jak ustalił Onet, śledczy zabezpieczyli m.in. komputer i telefon radnego oraz inne nośniki. „Podobno znaleźli mocne rzeczy” – mówi Onetowi anonimowe źródło zbliżone do sprawy.

Postępowanie w sprawie zarządzanych lub współzarządzanych przez radnego fanpage’y prowadzi Prokuratura Rejonowa Praga-Północ. Chodzi m.in. o „Stop Islamizacji Europy”. Śledczy dopatrzyli się tam w sumie sześciu wpisów łamiących prawo.

Prowadzenie postępowania w sprawie dotyczącej rasizmu potwierdza w rozmowie z Onetem rzecznik prokuratury Marcin Saduś, ale nie ujawnia żadnych szczegółów.

Dariusz Matecki jest radnym ze Szczecina. Prowadzi blog prawicowyinternet.pl. W ostatnich wyborach parlamentarnych bez powodzenia startował z list PiS do Sejmu. Współpracował z ministrem sprawiedliwości i mocno angażował się w kampanię wyborczą Patryka Jakiego. Zarówno Zbigniew Ziobro i Patryk Jaki wspierali go w jesiennej kampanii.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

REKLAMA 300 X300.jpg
%d bloggers like this: