DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Prezydent Ukrainy zdeterminowany, by zakończyć przelew krwi

The following two tabs change content below.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski udzielił wywiadu gazetom z USA i Europy. Wśród nich był też polski dziennikarz.

banner-wizytowka-1580899038

Przed zbliżającym się spotkaniem w tzw. formacie normandzkim w Paryżu, gdzie będzie omawiana sytuacja na Ukrainie, ukraiński prezydent określił swoje priorytety i stosunek do najważniejszych kwestii, które będą tam poruszane. Najważniejsza z nich jest konflikt zbrojny na Donbasie. W tej kwestii Zełenski określił się jasno: nie zamierza wszczynać otwartej wojny o ten region. Argumentuje słusznie, że zginęłyby przy okazji tego konfliktu setki tysięcy ludzi, sugeruje nawet konflikt zbrojny mógłby rozlać się na cały kontynent europejski. A, jak deklaruje Zełenski, najważniejszy jest człowiek, w domyśle ludzkie życie.

Ukraiński przywódca nie ma specjalnie złudzeń: Ukraina jest elementem rozgrywki w polityce międzynarodowej. Stwierdził, że ma pewne poczucie rozczarowania w stosunku do Zachodu. Na pytanie dziennikarzy, komu ufa w międzynarodowej przestrzeni, odpowiada jasno: nikomu.

Zełenski odmawia rozważenia sytuacji, by wschodnie zbuntowane regiony mogły odejść do Rosji. Mieszkańców, którzy deklarują się za takim rozwiązaniem zachęca, by albo sami wyjechali do Rosji i tam zostali, korzystając z wydanych przez Rosję im paszportów, albo nazywa ich błądzącymi i chciałby przekonać do zmiany pozycji. Rozwiązanie sytuacji na Donbasie prowadzić ma przez wybory, zgodnie z porozumieniami mińskimi. Ukraiński przywódca proponuje jednak, by zamienić kolejność punktów w podpisanym porozumieniu, w których najpierw jest przeprowadzenie wyborów pod międzynarodową kontrolą, a potem oddanie odcinka granicy ukraińsko-rosyjskiej pod pełne władania Ukrainy, zaś Zełenski proponuje by kolejność tę zamienić.

Kiedy dochodzi do kwestii Krymu, prezydent Ukrainy konstatuje tylko, że sprawa półwyspu niemal całkowicie zniknęła z międzynarodowej dyskusji na temat Ukrainy.

Wywiad ukraińskiego przywódcy wskazuje, jak bardzo zdeterminowany jest Wołodymyr Zełenski, by zakończyć przelew ukraińskiej krwi na wschodzie swojego kraju. Można zeń także wyczytać, że pod kierunkiem nowej ekipy rządzącej Ukraina, wobec pewnej zmiany akcentów politycznych w Europie, ma szanse przestać być zapalnikiem wybuchu nowej wojny europejskiej lub nawet światowej. Nie są one zbyt duże, ale warto dołożyć starań, by je wykorzystać.

zrodlo:strajk.eu

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: