M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE ZAŁÓŻ WŁASNE KONTO

pobrane (1).png

Miny w Donbasie zbierają śmiertelne żniwo

miejsce-na-reklame.

Od początku rosyjskiej agresji  od min zginęło 300 cywilów, 27 z nich to dzieci.

Od początku działań wojennych w Donbasie łączna liczba ofiar min wśród ludności cywilnej wynosi ponad 1000 osób, z czego 300 zostało zabitych (130 dzieci zostało rannych, 27 z nich zginęło) – donosi portal armyinform.com.ua, powołując się na  kraju..

Jak zauważono, ogólnie, według wstępnych szacunków, obszar skażony minami i pozostałościami wybuchowymi obszarów wojennych wynosi około 7 tysięcy km2 na kontrolowanym obszarze i około 9 tysięcy km2 na okupowanych terytoriach obwodów donieckiego i ługańskiego. Infrastruktury są w stanie krytycznym, ponieważ dostęp do nich jest czasem niemożliwy z powodu zanieczyszczenia niewybuchami i improwizowanymi urządzeniami wybuchowymi.

Resort Obrony informuje, że podejmuje działania w celu maksymalnej redukcji tych wstrząsających statystyk. Na wyzwolonych terytoriach obwodów Donieckiego i Ługańskiego dla różnych kategorii ludności, a także w różnych instytucjach, regularnie przeprowadzane są akcje informacyjne o  zagrożeniach, jakie stwarzają .Biorą w nich udział jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy, organizacje pozarządowych. Dla przykładu, w okresie od 2014 do 2015 r. akcjami informacyjnymi na Donbasie zostało objętych ponad 500 tysięcy beneficjentów.

W Internecie dostępna jest również interaktywna mapa zaminowanych terytoriów. Za jej tworzenie i aktualizację odpowiedzialne jest Ministerstwo Obrony.

Resort poinformował, że ONZ szacuje, że jeden rok wojny to 10 lat rozminowywania. Rozminowywanie zaminowanych terytoriów obwodów donieckiego i ługańskiego może potrwać kilka dziesięcioleci, nie biorąc pod uwagę czasowo okupowanych terytoriów. Biorąc pod uwagę stopień zanieczyszczenia minami, suma potrzebna do oczyszczenia terytorium Donbasu może wynosić od 1 do 100 hrywien na metr kwadratowy.

zrodlo:kresy24.pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

REKLAMA 300 X300.jpg
%d bloggers like this: