DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Miny w Donbasie zbierają śmiertelne żniwo

The following two tabs change content below.

Od początku rosyjskiej agresji  od min zginęło 300 cywilów, 27 z nich to dzieci.

banner-wizytowka-1580899038

Od początku działań wojennych w Donbasie łączna liczba ofiar min wśród ludności cywilnej wynosi ponad 1000 osób, z czego 300 zostało zabitych (130 dzieci zostało rannych, 27 z nich zginęło) – donosi portal armyinform.com.ua, powołując się na  kraju..

Jak zauważono, ogólnie, według wstępnych szacunków, obszar skażony minami i pozostałościami wybuchowymi obszarów wojennych wynosi około 7 tysięcy km2 na kontrolowanym obszarze i około 9 tysięcy km2 na okupowanych terytoriach obwodów donieckiego i ługańskiego. Infrastruktury są w stanie krytycznym, ponieważ dostęp do nich jest czasem niemożliwy z powodu zanieczyszczenia niewybuchami i improwizowanymi urządzeniami wybuchowymi.

Resort Obrony informuje, że podejmuje działania w celu maksymalnej redukcji tych wstrząsających statystyk. Na wyzwolonych terytoriach obwodów Donieckiego i Ługańskiego dla różnych kategorii ludności, a także w różnych instytucjach, regularnie przeprowadzane są akcje informacyjne o  zagrożeniach, jakie stwarzają .Biorą w nich udział jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy, organizacje pozarządowych. Dla przykładu, w okresie od 2014 do 2015 r. akcjami informacyjnymi na Donbasie zostało objętych ponad 500 tysięcy beneficjentów.

W Internecie dostępna jest również interaktywna mapa zaminowanych terytoriów. Za jej tworzenie i aktualizację odpowiedzialne jest Ministerstwo Obrony.

Resort poinformował, że ONZ szacuje, że jeden rok wojny to 10 lat rozminowywania. Rozminowywanie zaminowanych terytoriów obwodów donieckiego i ługańskiego może potrwać kilka dziesięcioleci, nie biorąc pod uwagę czasowo okupowanych terytoriów. Biorąc pod uwagę stopień zanieczyszczenia minami, suma potrzebna do oczyszczenia terytorium Donbasu może wynosić od 1 do 100 hrywien na metr kwadratowy.

zrodlo:kresy24.pl

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: