NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1158 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
Mam to w d...! Tak lekarz skomentował szpitalny skandal. Chodzi o..  ☀Autor Gabi☀
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
Polecieli do Meksyku, wycięto im organy? Jeden Polak zmarł, drugi jest w śpiączce  ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Litwa ujawnia nazwiska katów z Ponarów

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Po raz pierwszy została opublikowana lista osób, które brały udział w zbrodni w Ponarach, podało litewskie Centrum Badania Ludobójstwa i Ruchu Oporu Mieszkańców Litwy.

Nazwiska katów zostały opublikowane w książce „Vokiečių saugumo policijos ir SD Vilniaus ypatingasis būrys“, wydanej przez Centrum i opracowanej przez Arūnasa Bubnysa.

Książka zawiera listę 17 niemieckich oficerów, a także życiorys 84 litewskich współpracowników nazistów, którzy służyli w tzw. Oddziale Specjalnym („Ypatingasis būrys”).

Książka opisuje okoliczności, w jakich utworzono Oddział Specjalny, metodologię działania formacji i selekcji ludzi. Głównym zadaniem tej grupy była masowa eksterminacja Żydów.

Większość z nich została zastrzelona i pochowana w Ponarach, gdzie w 1941 r., w zaledwie dwa miesiące rozstrzelano 19 tys. Żydów. W innych okolicach Wilna – ponad 13,5 tys. ludzi, których absolutną większość stanowili .

Grupa powstała w pierwszej połowie lipca 1941 r., po zajęciu Wilna przez Niemców.

„Ich zadaniem było  Żydów, dostarczenie ich do obozu koncentracyjnego i ostatecznie zastrzelenie” – czytamy w oświadczeniu Centrum.

W szeregach grupy znaleźli się bezrobotni, którzy później osiedlili się w prestiżowych dzielnicach Wilna: Łukiszkach, ulicach Vilniaus, Didžioji, Universiteto, Basanavičiaus i innych.

Według danych, po pierwszej masakrze w Ponarach oddział opuściło wielu członków, przerażonych  zadaniami, które postawili przed nimi .

W 1944 r. oddział został wywieziony do Kowna i umieszczony w IX forcie, później w obozie koncentracyjnym w Stutthofie, a stamtąd wywieziony do strzelania Żydów w innych częściach Polski.

Oddział zakończył działalność przestępczą w kwietniu 1945 r.

Pod koniec II wojny światowej niektórzy członkowie oddziału zostali skazani i rozstrzelani, inni otrzymali lżejsze kary, wielu pozostało bezkarnych, a los niektórych do tej pory jest nieznany.

w Ponarach pod Wilnem zamordowano 100 tysięcy ludzi, z czego zdecydowaną większość stanowili obywatele Rzeczpospolitej – Żydzi i .

Kresy24.pl za zw.lt/BNS

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: