DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Erdogan rozgrywa Kraje Bałtyckie w NATO – polski wątek

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Turecki prezydent chce by sojusznicy wsparli Turcję w walce z „organizacjami, które uważa ona za terrorystyczne”, czyli Kurdami w Syrii, budzącymi powszechną sympatię w świecie zachodu. Nie zawaha się przy tym sięgnąć po mocne argumenty.

Szef tureckiego państwa przekazał, że w poniedziałek rozmawiał przez telefon z prezydentem Andrzejem Dudą i zgodził się spotkać z nim i przywódcami krajów bałtyckich w Londynie w celu omówienia tej kwestii. „Z przyjemnością możemy się tam spotkać i omówić również te kwestie” – powiedział Erdogan. „Ale jeśli nasi przyjaciele z  nie uznają za organizacje terrorystyczne tych, które my uważamy za organizacje terrorystyczne (…), sprzeciwiamy się wszelkim krokom, które mają zostać tam podjęte”.

Jednocześnie agencja Reutera, podała, że w własnych oczach  „nie szantażuje” NATO odrzucając plany, i że ma pełne prawo weta w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego. Oczekuje się, że , Francja, Niemcy i Wielka Brytania zorganizują osobne spotkanie w kuluarach szczytu NATO. Erdogan powiedział, że przedstawiciele tych państw będą rozmawiać głównie o tureckich planach ustanowienia strefy bezpieczeństwa w północno-wschodniej Syrii, co do tej pory spotkało się z krytyką europejskich sojuszników Ankary.

Turcja wchodzi w coraz głębszy konflikt z NATO na kilku płaszczyznach ale wciąż ma bardzo silne argumenty by naciskać na sojuszników. Kwestia krajów bałtyckich jest tylko jednym z nich.

zw.lt Oprac MK

zrodlo:kresy24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: