NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1166 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą  ☀Autor Gabi☀
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Stanisław Michalkiewicz zamknięty! „W ten oto sposób zostałem osobą podejrzaną”☀Autor Gabi☀
POLSKA - wykupują całe bloki mieszkalne tysiące mieszkań - KTO REALIZUJE TEN SKUP ?
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

WERYFIKACJA FAKTU AP: Obrona Ukrainy Trumpa niezgodna z faktami

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Lala Koniecpolska

Hrabina w Arystokracja

WASHINGTON (AP) – Obrona prezydenta Donalda Trumpa przed jego działaniami wobec Ukrainy koliduje ze znanymi faktami i zeznaniami świadków na wielu frontach, gdy dochodzenie w sprawie impeachmentu przechodzi w nową fazę w tym tygodniu.

W ostatnich dniach Trump i jego sprzymierzeńcy, w tym republikanin Doug Collins, najwyższy republikanin w Izbie Sądownictwa w Domu, płakali w niesmaku, gdy Demokraci przygotowali scenę dla przesłuchań w panelu sądowym, które rozpoczną się w środę, które prawdopodobnie spowodują powstanie artykułów oskarżenia.

Przegląd retoryki w tej i innych kwestiach:

OSKARŻENIE

TRUMP: „Świetnie spędziliśmy dwa tygodnie, obserwując tych przekręconych polityków, którzy nie dają nam należytego procesu, nie dają nam prawników, nie dają nam prawa do wypowiadania się i niszczenia swoich świadków. Rozpadło się. To byli ich świadkowie. Nie mieliśmy żadnych praw. ”- wtorek rajdu na Florydzie.

COLLINS: „Oszustwo procesowe… to jest porażka… faktycznego zaangażowania prezydenta w szczerą obronę, czego do tej pory nie miał okazji zrobić”. – wywiad w „Fox News Sunday.

RONNA MCDANIEL, przewodnicząca Republikańskiego Komitetu Narodowego: „Pozorowane przesłuchania w sprawie impeachmentu zostały odrzucone przez naszego prezydenta.” – Fox News.

FAKTY: Trump nie został pozbawiony konstytucyjnych praw podczas przesłuchań w Komisji Wywiadu, ponieważ komisja prowadziła dochodzenie, a nie proces.

Chociaż to samo będzie dotyczyć kolejnej rundy przesłuchań, przewodniczący Izby Sądownictwa w Izbie zaprosił Trumpa i jego prawników do stawienia się, jeśli sobie tego życzy, i do złożenia wniosku o przesłuchanie świadków.

Trump jest również w błędzie, że przesłuchania w Komisji Wywiadu przedstawiały jedynie świadków wybranych przez Demokratów. Kilku zostało zaproszonych na wniosek republikanów w komisji.

Mówiąc szerzej, na każdym etapie dochodzenia w sprawie impeachmentu kierowano się większością głosów lub utrwalonymi praktykami instytucjonalnymi Kongresu, zgodnie z interpretacją demokratycznej większości wybieranej przez wyborców.

Odbywa się również zgodnie z konstytucją, która daje Izbie wyłączną władzę do impeach, a Senat wyłączną władzę do usunięcia prezydenta z urzędu.

Przesłuchania komisji sądowej będą podobne do procesu obserwowanego w postępowaniu o impeachment, które rozpoczęło się przeciwko prezydentom Richardowi Nixonowi i Billowi Clintonowi. Nixon zrezygnował, rezygnując z głosowania w sprawie impeachmentu Izby; Clinton został oskarżony przez Izbę i uniewinniony przez Senat.

Jeśli Dom przebije Trumpa, proces senacki będzie pod pewnymi względami wyglądał jak normalny, z senatorami jako ławą przysięgłych. Zespół prawny każdej ze stron wysłucha argumentów za i przeciw usunięciu Trumpa z urzędu.

Przesłuchania Komitetu Wywiadu były natomiast jak etap dochodzeniowy w sprawach karnych, przeprowadzany bez udziału osoby objętej dochodzeniem.

UKRAINA

TRUMP: „Powstrzymałem pieniądze od Ukrainy, ponieważ uważa się ją za kraj skorumpowany”. – tweetuje wtorek.

COLLINS: „Chciał tylko faktów, niezależnie od tego, czy będą to wybory w 2016 r., Czy patrzymy na to, co się dzieje. Patrzył na fakt: „Czy istnieje korupcja, więc nie wydaje mi dolarów, których nie muszę wydawać na Ukrainie, z powodu wciąż istniejącej korupcji” ”- wywiad w„ Fox News Sunday ”.

FAKTY: Istnieje niewiele dowodów na to, że Trump wyraził zaniepokojenie z powodu korupcji systemowej na Ukrainie, dopóki nie dowiedział się, że wieści o jego prośbie o polityczną przysługę od prezydenta tego kraju, Wołodymyra Żeleńskiego

Po pierwszej rozmowie telefonicznej z Zeleńskim w kwietniu Biały Dom powiedział w tym czasie, że Trump rozmawiał o swoim zainteresowaniu powstrzymaniem Ukrainy od powszechnej korupcji. Ale w niedawno wydanej surowej transkrypcji wezwania wcale nie wspomniał o korupcji.

Trump miał 391 milionów dolarów zatwierdzonej przez Kongres pomocy wojskowej USA wstrzymanej od Ukrainy od lipca do września, kiedy on i jego pomocnicy naciskali Ukrainę, aby zbadała Demokratów, byłego wiceprezydenta Joe Bidena i syna Bidena Huntera, który był członkiem zarządu firmy energetycznej.

Zanim Trump zamroził pomoc, Pentagon certyfikował już komitety kongresowe Ukraina poczyniła wystarczające postępy w ograniczaniu korupcji, aby otrzymać pomoc wojskową. Administracja już zatwierdziła wysyłanie pomocy na Ukrainę prawie 50 razy bez wstrzymywania jej z powodu obaw o korupcję.

Świadkowie zeznali, że Trump nie wyraził obaw o korupcję na Ukrainie poza wyrażeniem zainteresowania dochodzeniami, które przyniosłyby mu korzyści polityczne.

Trump ostatecznie zwolnił pomoc 11 września po tym, jak Kongres dowiedział się o tym, co zrobił. Kilka dni wcześniej komisje kongresowe zaczęły zajmować się tą sprawą, a zarówno prawodawcy, jak i Trump byli świadomi, że sygnalista zgłosił skargę.

TRUMP: „Chciałem wiedzieć, dlaczego pobliskie kraje europejskie również nie wydawały pieniędzy”. – tweetuje wtorek.

FAKTY: Nie ma racji, że kraje europejskie nie oferowały pomocy dla Ukrainy.

Instytucje Unii Europejskiej udzieliły znacznie większej pomocy rozwojowej niż 204 miliony dolarów z Waszyngtonu. Znaczący wkład wnoszą także poszczególni członkowie UE, Japonia i Kanada.

Od 2014 r. UE i europejskie instytucje finansowe zmobilizowały ponad 16 miliardów dolarów, aby pomóc ukraińskiej gospodarce, przeciwdziałać korupcji, budować instytucje i wzmocnić suwerenność wobec kolejnych najazdów Rosji po aneksji Krymu.

Stany Zjednoczone są ciężkim źródłem pomocy wojskowej. Ale NATO wnosi także różnorodne programy pomocy wojskowej i fundusze powiernicze dla Ukrainy. W większości takich przypadków programy są skromne, a kraje NATO inne niż Stany Zjednoczone przejmują inicjatywę.

___

SUFFRAGE KOBIET

TRUMP: „Pracowali nad tym od lat. I jestem ciekawy, dlaczego nie zrobiono tego dawno temu, a także – wydaje mi się, że odpowiedź jest taka, ponieważ teraz jestem prezydentem i załatwiamy sprawy. ”- zauważa 25 listopada, podpisanie ustawy o produkcji monety o wartości 1 USD upamiętniającej 100. rocznicę 19. poprawki gwarantującej kobietom prawo do głosowania.

FAKTY: Nie zrobiono tego „dawno temu”, ponieważ obchody stulecia nie były dawno temu. Nadchodzi za dziewięć miesięcy. Ustawodawstwo przewidujące monety przekazywane przez Kongres przy wsparciu dwustronnym.

Nie ma tu historii, w której prezydent osiągałby to, czego nie zrobili poprzedni prezydenci.

STAN ISLAMSKI

TRUMP: „Jak wiecie, zdobyliśmy 100% kalifatu ISIS.” – uwagi 25 listopada ku czci Conana, amerykańskiego psa wojskowego biorącego udział w nalocie, w którym zginął przywódca Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Baghdadi:

FAKTY: Sugestia Trumpa o 100% porażce jest myląca, ponieważ jego dowódcy wojskowi twierdzą, że IS nadal stanowi zagrożenie. Śmierć al-Baghdadiego podczas nalotu z 26 października nie oznacza, że ​​zagrożenie minęło.

To prawda, że ​​IS straciło kalifat – duży obszar terytorium, który kiedyś kontrolował w niektórych częściach Syrii i Iraku. Ale grupa pozostaje zagrożona ponownym pojawieniem się, jeśli warunki, które pozwoliły na jej powstanie, takie jak wojna domowa w Syrii i brak skutecznego zarządzania w Iraku, nie zostaną skorygowane.

Eksperci ONZ ostrzegli w sierpniu, że przywódcy IS dążą do konsolidacji i stworzenia warunków do „ostatecznego odrodzenia się w sercu Iraku i Syrii”. Gen. Frank McKenzie, szef amerykańskiego dowództwa centralnego, powiedział po śmierci Baghdadiego, że błędem byłoby wyciągnąć wniosek, że IS zostało pokonane.

„Zajmie im trochę czasu, aby przywrócić kogoś do kierowania organizacją, a przez ten czas ich działania mogą być nieco rozłączone”, powiedział McKenzie. „Będą niebezpieczne. Podejrzewamy, że spróbują jakiejś formy ataku zemsty, a my jesteśmy przygotowani na to. ”

Agencja wywiadu obrony USA ostrzegła w tym miesiącu w raporcie generalnego inspektora, że ​​IS powinno odbudować swoją zdolność do atakowania Zachodu teraz, gdy wysiłki USA i syryjskich sił kurdyjskich zostały zredukowane.

___

OBAMA

TRUMP: „Zostałem wybrany i pokonałem dynastię Busha. … Zostałem wybrany i pokonaliśmy dynastię Clinton. Dobrze? A potem pokonaliśmy Baracka Husseina Obamę i wszelką dynastię piekła. ”- Rajd Florydy we wtorek.

FAKTY: Nie, Trump nie pokonał Obamy. I nie ma rodzinnej dynastii Obama do podjęcia.

Trump pokonał Jeba Busha w wyborach podstawowych GOP w 2016 r., Porażkę rodziny, która wydała dwóch prezydentów, i zapewnił, że Hillary i Bill Clinton nie wrócą do Białego Domu, gdy pokona ją w wyborach powszechnych. Ale nigdy nie biegnie przeciwko Obamie.

___

CNN

TRUMP: „Nawiasem mówiąc, oceny CNN są okropne. Ups Spójrz, ich światło właśnie zgasło. Światła właśnie zgasły. … nie powinienem tego robić, bo kiedy tak się dzieje, tracimy małą widownię. ”- Rajd Florydy.

FAKTY: To wymyślona historia.

Trump sugeruje, że CNN wyłączył światła z kamery w momencie, gdy skrytykował media, przerywając transmisję telewizyjną z jego wiecu. Ale CNN nie transmitował tego wydarzenia na żywo.

___

MEDICARE

TRUMP: „Partia Demokratyczna jest zdeterminowana… wypatrzeć Medicare i narazić każdego seniora na ryzyko”. – Rajd Florydy.

FAKTY: Nie ma racji, że Demokraci starają się „wypatroszyć Medicare”. Wygląda na to, że Trump odnosi się do demokratycznych propozycji zapewnienia „Medicare dla wszystkich”, ale opcje, które pozwoliłyby młodszym ludziom na zakup planu podobnego do Medicare, nie obejmują przegląd bieżącego programu.

Plan senatora Bernie Sandersa, niezależnego Vermonta, stanowiłby zasadniczą zmianę, rozszerzając Medicare na prawie wszystkich w kraju. Ale obecni odbiorcy Medicare uzyskaliby lepsze świadczenia. Szlifierki wyeliminowałyby odliczenia Medicare i prawie wszystkie dochody oraz zapewniłyby opiekę dentystyczną i pielęgnację wzroku, a także aparaty słuchowe. Jego plan obejmowałby także długoterminową opiekę domową i społeczną.

Problem polega na tym, czy USA mogą sobie pozwolić na przejście na nowy rządowy system opieki zdrowotnej, a nie to, że starsi Amerykanie nie zostaną pozostawieni bez opieki. Propozycje demokratyczne wymagają nowych podatków, aby pomóc w opłaceniu rozszerzonego zakresu ubezpieczenia Medicare.

___

ZAKŁAD PRODUKCJI JABŁEK

TRUMP, wspominając swoją ostatnią podróż do Austin w Teksasie: „Potem w poniedziałek poleciałem do Teksasu, wspaniałego stanu Teksas i otworzyłem fabrykę komputerów Apple”. – Rajd Florydy.

FAKTY: Nie zrobił tego i nie było to w poniedziałek. W środę odwiedził fabrykę w Austin, która produkuje Mac Pro dla Apple od 2013 roku.

Taki sam postulat napisał w tweecie w dniu swojej wizyty: „Dzisiaj otworzyłem duży zakład Apple Manufacturing w Teksasie, który przyniesie wysoko płatne miejsca pracy z powrotem do Ameryki”.

Apple ogłosiło we wrześniu, że nadal będzie produkować linię Mac Pro w Austin, po tym jak administracja Trumpa zgodziła się znieść taryfy na niektóre części komputerowe z Chin. W dniu swojej podróży powiedział, że rozpoczął budowę nowego kampusu w mieście.

___

Współtwórca prasowy Ricardo Alonso-Zaldivar przyczynił się do tego raportu

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: