NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1156 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI - Z DNIA 18.02.2021 -DECYZJA W SPRAWIE JANA ZBIGNIEWA POTOCKIEGO
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
GRANICA POL-DE - CZY DO PRZEKROCZENIA POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO ZASZCZEPIENIA
Gdy książę Filip umrze, rozpocznie się operacja „Forth Bridge” ☀Autor Gabi☀
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Szef ONZ ostrzega przed „punktem bez powrotu” w sprawie zmian klimatu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

MADRID (AP) – Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres powiedział w niedzielę, że światowe wysiłki mające na celu powstrzymanie zmian klimatu były jak dotąd „całkowicie nieodpowiednie” i istnieje niebezpieczeństwo, że globalne ocieplenie może przekroczyć „punkt bez powrotu”.

Przemawiając przed rozpoczęciem w poniedziałek dwutygodniowej międzynarodowej konferencji klimatycznej w Madrycie, szef ONZ powiedział, że wpływ rosnących temperatur – w tym bardziej ekstremalnych warunków pogodowych – jest już odczuwalny na całym świecie, z dramatycznymi konsekwencjami dla ludzi i innych gatunków.

Zauważył, że świat ma wiedzę naukową i środki techniczne pozwalające ograniczyć globalne ocieplenie, ale „brakuje woli politycznej”.

„Punkt zwrotu nie jest już za horyzontem” – powiedział dziennikarzom w stolicy Hiszpanii Guterres. „Jest w zasięgu wzroku i leci w naszą stronę.”

Delegaci z prawie 200 krajów będą starali się dopracować zasady rządzące porozumieniem klimatycznym w Paryżu w 2015 r. Na posiedzeniu w dniach 2–13 grudnia, w tym jak stworzyć funkcjonujące międzynarodowe systemy handlu emisjami i zrekompensować biednym krajom straty, jakie poniosą w wyniku podniesienia morza poziomy i inne konsekwencje zmian klimatu.

Guterres przytacza rosnące dowody naukowe na wpływ, jaki emisje gazów cieplarnianych spowodowane przez człowieka już wywierają na planetę, w tym rekordowe temperatury i topnienie lodu polarnego.

Ale nalegał, aby jego przesłanie było „głosem nadziei, a nie rozpaczy. Nasza wojna z naturą musi się zakończyć i wiemy, że jest to możliwe. ”

Kraje uzgodniły w Paryżu cztery lata temu, aby ograniczyć globalne ocieplenie do znacznie poniżej 2 stopni Celsjusza (3,6 Fahrenheita), najlepiej 1,5 ° C (2,7 F) do końca wieku w porównaniu do czasów przedindustrialnych. Już średnie temperatury wzrosły o około 1 ° C, pozostawiając niewiele miejsca na osiągnięcie bardziej ambitnego celu.

Guterres powiedział, że rosnące wymagania obywateli, zwłaszcza młodych ludzi , pokazały, że istnieje szerokie pragnienie działań na rzecz klimatu.

„Wciąż brakuje woli politycznej” – powiedział. „Wola polityczna do ustalenia ceny węgla. Wola polityczna do zaprzestania subsydiowania paliw kopalnych. Wola polityczna do zaprzestania budowy elektrowni węglowych od 2020 r. Wola polityczna do przeniesienia opodatkowania z dochodu na węgiel. Opodatkowanie zanieczyszczenia zamiast ludzi ”.

Guterres zauważył, że około 70 krajów – w tym wiele najbardziej narażonych na zmiany klimatu – zobowiązało się do zaprzestania emisji większej ilości gazów cieplarnianych do 2050 r.

„Widzimy również wyraźnie, że największe na świecie emitery nie przyciągają swojej wagi. Bez nich nasz cel jest nieosiągalny ”- powiedział.

Szef ONZ powiedział, że ma nadzieję, że spotkanie w Madrycie sprawi, że rządy złożą bardziej ambitne zobowiązania przed upływem terminu, aby to zrobić w przyszłym roku.

Powiedział także, że stworzenie światowego rynku emisji, które jest kluczowym elementem szóstego artykułu porozumienia paryskiego, pozostaje jedną z najbardziej kontrowersyjnych kwestii dla negocjatorów.

„Jesteśmy tutaj, aby znaleźć odpowiedzi na artykuł 6, a nie znaleźć wymówek” – powiedział Guterres.

Guterres ogłosił także, że ustępujący prezes Banku Anglii Mark Carney zostanie jego nowym specjalnym wysłannikiem w sprawie „działań na rzecz klimatu i finansowania klimatu” od przyszłego roku.

Organizatorzy spodziewają się około 29 000 odwiedzających, w tym około 50 szefów państw i rządów na poniedziałkowe otwarcie, a także naukowców, doświadczonych negocjatorów i aktywistów podczas dwutygodniowego spotkania.

Niektóre z największych emitentów węgla na świecie – Stany Zjednoczone, Chiny i Indie – będą reprezentowane przez ministrów lub urzędników niższego szczebla.

Administrację USA prezydenta Donalda Trumpa, który ogłosił zamiar wycofania się z porozumienia paryskiego, reprezentuje Marcia Bernicat, główna zastępca zastępcy sekretarza stanu ds. Oceanów i międzynarodowych spraw środowiskowych i naukowych. Marszałek Nancy Pelosi przewodzi w rozmowach delegacji demokratycznych prawodawców.

Hiszpańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało w niedzielę, że ponad 5000 policjantów jest odpowiedzialnych za bezpieczeństwo szczytu. Mimo że władze zintensyfikowały kontrole graniczne i środki bezpieczeństwa cybernetycznego, władze utrzymały poziom terroru w kraju o jeden poziom poniżej najwyższego poziomu, do którego dochodzi od ekstremistycznych ataków w Tunezji i Francji w połowie 2015 r.

___

Jordans zgłosił się z Berlina.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: