NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1156 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI - Z DNIA 18.02.2021 -DECYZJA W SPRAWIE JANA ZBIGNIEWA POTOCKIEGO
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
GRANICA POL-DE - CZY DO PRZEKROCZENIA POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO ZASZCZEPIENIA
Gdy książę Filip umrze, rozpocznie się operacja „Forth Bridge” ☀Autor Gabi☀
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Przywódca Malty podał się do dymisji

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

VALLETTA, Malta (AP) – premier Malty Joseph Muscat powiedział niedzielnej nocy narodowi, że poda się do dymisji w styczniu, pod naciskiem gniewnych obywateli za prawdę o bombardowaniu samochodów w 2017 r., Który zabił dziennikarza antykorupcyjnego.

W telewizyjnym komunikacie Muscat powiedział, że poinformował prezydenta Malty, że zrezygnuje z funkcji przywódcy rządzącej Partii Pracy 12 stycznia i że „w dniach, kiedy zrezygnuję z funkcji premiera”.

Kilka godzin wcześniej prawie 20 000 Maltańczyków zaprotestowało przed sądem w stolicy, Valletcie, domagając się, aby ustąpił z największej frekwencji niemal codziennych protestów w ostatnich tygodniach.

„Jako premier obiecałem dwa lata temu, że sprawiedliwość zostanie wymierzona w przypadku morderstwa Daphne Caruana Galizii”, powiedział Muscat, rozpoczynając przemowę, dodając, że „dziś jestem tutaj, aby powiedzieć, że dotrzymałem słowa. ”

Ale rodzina zabitego reportera twierdziła, że odejście Muskata nie zadowoli tych w kraju, którzy są zdeterminowani, aby wykorzenić korupcję i koleżeństwo między politykami i przedsiębiorcami.

„Jutro ludzie znów będą na ulicy”, napisał na Twitterze jeden z jej synów, Matthew Caruana Galizia, który jest także dziennikarzem.

Muscat twierdził, że „wymierzono sprawiedliwość”.

Zauważył, że oprócz trzech osób aresztowanych wkrótce po zamachu za przeprowadzenie faktycznego ataku, teraz „ktoś jest oskarżony o bycie główną osobą za tym zabójstwem”.

Muscat miał na myśli wybitnego maltańskiego biznesmena Yorgena Fenecha, który w sobotę wieczorem został oskarżony o rzekomy współudział w zabójstwie oraz rzekomą organizację i finansowanie bombardowania. Fenech wszedł w zarzuty niewinności.

Były szef sztabu Muskata, Keith Schembri, był rzekomo powiązany z zabójstwem. Schembri był jednym z członków rządu będących przedmiotem raportów śledczych Caruany Galizii. Schembri, który zrezygnował w zeszłym tygodniu, został aresztowany w sądzie, ale później zwolniony. Zaprzecza nadużyciom.

Premier powiedział, że śledztwo trwa.

Zmarły reporter pisał obszernie o podejrzeniu korupcji w kręgach politycznych i biznesowych w kraju Unii Europejskiej, atrakcyjnej przystani finansowej dla wielu inwestorów.

Do jej celów należały te z politycznego kręgu Muskata, w tym z jego gabinetu. Caruana Galizia była przedmiotem procesów sądowych prowadzonych przez niektórych jej poddanych, w tym w rządzie. Podczas gdy wielu świętowało ją jako mistrza antykorupcyjnego, niektórzy na wyspie, których interesy ujawniła, gardzili jej pracą.

„Ponownie wyrażam najgłębszy żal, że osoba, która ze wszystkimi swoimi pozytywnymi i negatywnymi cechami oraz wkładem w demokrację naszego kraju, została zabita w tak brutalny sposób” – powiedział Muscat.

„Uczucia prawdziwego smutku i gniewu z powodu tego morderstwa są uzasadnione. I nigdy nie zaakceptuję, że ktoś przekazuje sygnał, że w jakikolwiek sposób usprawiedliwia to morderstwo – powiedział premier.

Muscat wykorzystał swoją mowę, aby wyrazić uznanie dla osiągnięć swojej kadencji, w tym silnego wzrostu gospodarczego i praw obywatelskich, w tym zalegalizowanego małżeństwa i adopcji dla par osób tej samej płci.

Odnosząc się do zabójstwa reportera, premier powiedział: „Ta sprawa nie może zdefiniować wszystkiego, czym jest nasz kraj i co wspólnie osiągnęliśmy”.

Opozycja polityczna wykorzystała niechęć do rządu namacalną podczas protestów.

„Muscat nie rozumie gniewu ludu” – powiedział Adrian Delia, lider opozycyjnej Partii Nacjonalistycznej. Delia również nie rozumie „odpowiedzialności politycznej”.

„Nie rozumiał, że morderstwo Daphne Caruana Galizia nastąpiło z powodu powolności naszych instytucji” – powiedziała Delia po przemówieniu Muskata.

W najbliższych dniach ustawodawcy Parlamentu Europejskiego mają odwiedzić Maltę w związku z obawami dotyczącymi funkcjonowania praworządności w śródziemnomorskim kraju wyspiarskim.

Muscat uderzył w obronę, mówiąc: „Nasze instytucje są silne i funkcjonują”.

Partia Pracy ma w Parlamencie wygodną większość, co oznacza, że nowy lider partii może zostać premierem bez potrzeby wyborów krajowych. To może zniweczyć nadzieje opozycyjnej partii konserwatywnej na rządzenie narodem.

Muscat, wybrany po raz pierwszy na stanowisko premiera w 2013 r., Pełni swoją drugą kadencję.

Fenech poprosił o zwolnienie z oskarżenia, obiecując ujawnienie informacji o urzędnikach państwowych. Jego wniosek o immunitet został najpierw odrzucony przez samego Muskata, a następnie przez gabinet Muskata.

Uczestnicy niedzielnego protestu zabrali zdjęcia zabitego dziennikarza oraz plakaty z ostatnimi słowami, które napisała na swoim blogu krótko przed wsiadaniem do samochodu, który został wysadzony w powietrze w pobliżu jej domu. „Sytuacja jest rozpaczliwa” – napisała, odnosząc się do tego, co odkryła, odkrywając podejrzane powszechne zepsucie w kręgach politycznych i biznesowych Malty. Na plakatach protestujący dodali słowo „wciąż”, zanim „zdesperowani”.

Na bramach sądu znajdowały się kopie zdjęcia Schembri przedstawiającego domniemanego pośrednika, nie było jasne, gdzie i kiedy zdjęcie zostało zrobione.

Rzekomy pośrednik Melvin Theuma otrzymał niedawno immunitet od prokuratury w zamian za podanie szczegółów na temat tego, kto stoi za zamachem.

Wściekłość na przeciwników Muskata polegała również na przywróceniu w niedzielę Chrisa Cardony na stanowisko ministra gospodarki. Cardona zawiesił się w zeszłym tygodniu po przesłuchaniu przez policję prowadzącą dochodzenie w sprawie morderstwa. Podobnie jak Schembri, Cardona zawsze upierał się, że jest obcy sprawie.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: