DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Liczba ofiar śmiertelnych ustalona na 20 za atak kartelu w Meksyku w pobliżu granicy z USA

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

MEKSYK (AP) – meksykańskie siły bezpieczeństwa w niedzielę zabiły jeszcze siedmiu członków przypuszczalnej siły szturmowej kartelu, która wtoczyła się do miasta w pobliżu granicy z Teksasem i przeprowadziła godzinny atak, według urzędników, łączną liczbę ofiar śmiertelnych wyniosła 20.

Rząd stanu Coahuila powiedział w oświadczeniu, że prawnicy wspomagani przez helikoptery wciąż gonią resztki sił, które przybyły w konwoju furgonetek i zaatakowały w sobotę ratusz Villa Union.

Gubernator Miguel Angel Riquelme powiedział późnym niedzielnym popołudniem, że władze ustaliły liczbę ofiar strzelanin, zabijając 14 bandytów i zabijając czterech policjantów. Powiedział, że dwaj cywile również zostali zabici przez bandytów po uprowadzeniu.

Gubernator powiedział, że rannych zostało sześciu innych oficerów, a także czterech młodych ludzi zabranych przez napastników.

Francisco Contreras, urzędnik państwowej agencji bezpieczeństwa, powiedział później, że dwóch zabitych cywili to strażak i inżynier, który pracował dla gminy. Powiedział, że zaginął drugi strażak.

Przyczyna ataku w stylu wojskowym pozostała niejasna. Kartele walczą o kontrolę szlaków przemytu w północnym Meksyku, ale nie było bezpośrednich dowodów na to, że rywalizujący kartel był atakowany w Villa Union.

Wcześniej w niedzielę rząd stanowy wydał oświadczenie, w którym ośmiu napastników zginęło w niedzielę, a także siedmiu, którzy zmarli w sobotę. Powiedział, że nie zidentyfikowano trzech innych ciał, ale późniejsze oświadczenie obniżyło całkowitą liczbę zgonów do 20.

Gubernator powiedział, że grupa zbrojna – przynajmniej niektórzy w strojach wojskowych – zaatakowała miasto 3000 mieszkańców w konwoju ciężarówek, atakując biura władz lokalnych i zachęcając siły stanowe i federalne do interwencji. Porzucone na ulicach ciężarówki z kulami zostały oznaczone CDN – hiszpańskie inicjały kartelu gangu północno-wschodniego.

Kilku bandytów ukradło pojazdy, gdy uciekali i porwali miejscowych, aby pomóc im poprowadzić ich po polnych drogach poza miastem, powiedział gubernator. Według gazety Zocalo z Saltillo przynajmniej jeden ze skradzionych pojazdów był karawanem zmierzającym na pogrzeb.

Miasto znajduje się około 35 mil (60 kilometrów) na południowy zachód od Eagle Pass w Teksasie i 12 mil (20 kilometrów) od miasta Allende – miejsca masakry w 2011 r. Z udziałem kartelu Zetas, w którym według urzędników zginęło 70 osób.

Gwałtowny wystrzał można było usłyszeć w filmach publikowanych w mediach społecznościowych oraz szalonych ludzi mówiących znajomym, aby pozostali w domu. Zdjęcia następstw strzelaniny pokazały spalone pojazdy, a fasada ratusza Villa Union była pełna kul.

Gubernator powiedział, że siły bezpieczeństwa pozostaną w mieście przez kilka dni, aby przywrócić spokój.

Falko Ernst, starszy analityk z Meksyku dla grupy kryzysowej non-profit, która dąży do promowania pokoju, powiedział, że grupy zbrojne w kraju nie zachęcają do przemocy.

„Rozwiązanie tego problemu – który leży u podstaw bezkarności – musiałby stanowić centralny element zintegrowanej strategii bezpieczeństwa. Ale coś takiego jeszcze nie zostanie przedstawione przez (prezydenta) Lópeza Obradora i jego zespół – powiedział Ernst.

„Ceną tej nieobecności jest nie tylko zwiększenie scenariuszy regionalnych konfliktów”.

Wskaźnik zabójstw w Meksyku wzrósł do historycznie wysokich poziomów, zwiększając się o 2% w ciągu pierwszych 10 miesięcy prezydentury Andrésa Manuela Lópeza Obradora. Urzędnicy federalni powiedzieli ostatnio, że w 2019 r. Doszło do 29 414 zabójstw, w porównaniu do 28 869 w analogicznym okresie 2018 r.

Listopadowa rzeź trzech meksykańskich bandytów narkotykowych trzech kobiet, które posiadały obywatelstwo USA i sześcioro ich dzieci, zwróciła uwagę świata na rosnącą przemoc.

Sobotni atak pokazał również, że kartele ponownie uciekają się do quasi-wojskowych operacji w bezczelnym wyzwaniu dla władzy państwowej.

W październiku masowa operacja kartelu Sinaloa skłoniła rząd federalny do uwolnienia schwytanego syna lorda narkotykowego i wycofania armii, która została wymanewrowana na ulicach Culiacan.

Prezydent USA Donald Trump powiedział w wywiadzie radiowym w zeszłym tygodniu, że planuje wyznaczyć meksykańskie kartele narkotykowe jako organizacje terrorystyczne, choć odmówił podania, jakie działania mogą wynikać z tej nazwy.

Urzędnicy meksykańscy sprzeciwili się takiemu określeniu, obawiając się, że może to doprowadzić do jednostronnych interwencji USA na jego terytorium.

Samo państwo Coahuila było dalekie od najciężej dotkniętej części Meksyku wśród przemocy w ostatnich latach. Ankieta przeprowadzona przez rządowe biuro spisowe dotycząca publicznego postrzegania bezpieczeństwa wykazała, że Coahuila uplasowała się w tym roku na dobrej pozycji, a tylko trzy inne stany mają lepsze postrzeganie bezpieczeństwa przez społeczeństwo.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: