M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE …………………………………………………………. ZAŁÓŻ WŁASNE AUTORSKIE KONTO I PUBLIKUJ BEZ CENZURY FELIETONY ARTYKUŁY FILMY DOKUMENTY MATERIAŁY PRASOWE PRZEDRUKI

baner DAROWIZNA

Holandia obwinia Rosję o utrudnianie wydania podejrzanego o udział w zestrzeleniu samolotu MH17

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Holenderska prokuratura uważa, że ​​ celowo zezwoliła Władimirowi Cemachowi, dowódcy obrony przeciwlotniczej tzw. Donieckiej Republiki Ludowej, podejrzanemu o udział w katastrofie samolotu MH17 w Donbasie, na opuszczenie kraju, aby uniemożliwić jego ekstradycję do Holandii. Poinformowała o tym gazeta „Europejska Prawda”, powołując się na oświadczenie Prokuratury Krajowej Niderlandów w związku ze skierowanym przez nią do Rosji wnioskiem o ekstradycję Cemacha.

„Prokuratura Krajowa Niderlandów doszła do wniosku, że Rosja celowo zezwoliła Cemachowi na opuszczenie swojego terytorium, aby tym samym uniknąć spełnienia wniosku o jego ekstradycję do Holandii. Powinno to nastąpić na podstawie europejskiej umowy o ekstradycji” – czytamy w dokumencie.

Prokuratura przypomina, że ​​Władimir  występuje jako podejrzany w tej sprawie, jednak decyzja o tym, czy go oskarżyć, nie została jeszcze podjęta, bo potrzeba na to więcej dowodów. Prokuratura poinformowała o swoich wnioskach zarówno stronę rosyjską, jak i krewnych ofiar katastrofy. Holenderscy prokuratorzy uważają jednak, że sytuacja wokół Cemacha nie wpłynie na proces dotyczący katastrofy MH17, który powinien rozpocząć się 9 marca 2020 r.

Przypomnijmy, 7 września br. Władimir Cemach został przekazany przez Ukrainę Rosji w ramach wymiany więźniów. Okazało się jednak, że wyjechał w Rosji na terytorium „Donieckiej Republiki Ludowej”. Holenderska prokuratura wysłała wniosek do Rosji o tymczasowe aresztowanie Cemacha w celu jego ekstradycji do Holandii. 11 września br.  przekwalifikowała go z głównego świadka na podejrzanego w sprawie katastrofy MH17.

Opr. TB, https://www.eurointegration.com.ua/

fot. twitter.com/MaryanKushnir

 

zrodlo:kresy24.pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: