DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Australia: Senat tego kraju uznał, że globalne ocieplenie to ściema w celu wyłudzenia pieniędzy

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Australijski Senat zniósł podatek od emisji CO2, krytykowany przez kompanie węglowe. To zwycięstwo konserwatywnego premiera Tony’ego Abbotta, który podczas kampanii wyborczej obiecał znieść podatek od emisji dwutlenku węgla i zapewniał wyborców, że dzięki temu będą oni płacić niższe rachunki za prąd.

Australijski Senat zniósł podatek od emisji CO2

Koalicja rządowa miała jednak kłopoty z przeforsowaniem ustawy w Senacie, w którym nie ma większości. Udało się dopiero dzięki poparciu górniczego magnata Clive’a Palmera oraz innych mniejszych ugrupowań.

Za zlikwidowaniem podatku zagłosowało 39 senatorów, a przeciw było 32.

Podatek od emisji CO2 wprowadził w 2012 roku socjaldemokratyczny rząd Julii Gillard. Niemal 350 australijskich firm, które są największymi emitentami CO2 płaciło 24 dolary australijskie (22,6 dolarów amerykańskich) za każdą tonę wyemitowanego gazu. To spowodowało wzrost cen energii, a także spadek popularności partii Gillard – Australijskiej Partii Pracy (ALP). Mimo, że według australijskich mediów podatek odpowiadał za niewielką część wzrostu cen.

Opozycja – ALP i Zieloni – protestowała przeciwko zniesieniu podatku. Podczas burzliwej debaty lider socjaldemokratów Bill Shorten, nazwał szefa rządu „środowiskowym wandalem” i zarzucił rządowi, że jako pierwszy na świecie „odwrócił się od walki ze zmianami klimatycznymi”. Opozycja uważa, że zniesienie podatku szkodzi międzynarodowej reputacji Australii, a premier, który w trakcie kampanii wyborczej zmiany klimatyczne nazwał „absolutnymi bredniami” – skompromitował kraj.

Rząd natomiast argumentuje, że podatek był szkodliwy dla australijskiej gospodarki oraz dla konsumentów. Premier podkreślał, że Australia jest uzależniona energetycznie od elektrowni węglowych i zapewniał, że nowy podatek wcale nie pomaga w zmniejszaniu emisji CO2.

Jednak z raportu Australian National University wynika, że podatek działał, ponieważ w ciągu ostatnich dwóch lat udało się zmniejszyć emisje CO2 w sektorze elektrycznym o 17 mln ton.

Premier Abbott zapewnia, że jego rząd nie zamierza odwracać się od promowania czystej energii. Podatek ma zostać zastąpiony funduszem o wartości 2,55 mld dolarów australijskich (2,39 mld dolarów amerykańskich), z którego firmom wypłacane byłyby subwencje i zachęty do korzystania z czystej energii. Przeciwko takiemu funduszowi jest jednak Clive Palmer.

Australia odpowiada za 1,5 proc. światowej emisji gazów cieplarnianych, czyli jest pod tym względem daleko za USA czy Chinami. Mimo to ten 22-milionowy kraj jest jednym z największych emitentów tych gazów na mieszkańca. Canberra zobowiązała się do zredukowania do 2020 r. emisji gazów cieplarnianych o 5 proc. w porównaniu z 2000 r.po likwidacji podatku analitycy wskazują, że jest na to bardzo mała szansa.

ekonomia.rp.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: