NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1156 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI - Z DNIA 18.02.2021 -DECYZJA W SPRAWIE JANA ZBIGNIEWA POTOCKIEGO
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
GRANICA POL-DE - CZY DO PRZEKROCZENIA POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO ZASZCZEPIENIA
Gdy książę Filip umrze, rozpocznie się operacja „Forth Bridge” ☀Autor Gabi☀
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

AMERYKAŃSKI PLAN ANEKSJI KSIĘŻYCA – PIERWSZA FAZA DETONACJA KILKU GŁOWIC JĄDROWYCH – NASA OPRACOWUJE PLAN

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

ASTRONOMIA

NASA poważnie rozważa detonację bomby jądrowej na powierzchni Księżyca

Amerykańska Agencja Kosmiczna robi coraz większe postępy w programie powrotu na Księżyc i planach osiedlenia się tam ludzi. Naukowcy rozważają realizację ciekawych projektów, które mają pomóc w jego kolonizacji.

NASA poinformowała, że przygotowała bardzo ciekawy plan, w ramach którego na powierzchni naturalnego satelity naszej planety zostaną zdetonowane bomby jądrowe. Naukowcy chcą w ten sposób ułatwić robotom realizację wielkich projektów związanych z kosmicznym górnictwem i wydobywaniem cennych surowców. Realizacja planu nie będzie łatwa, ale rząd może nie mieć innego wyjścia.

Amerykanie mają ambitne plany związane ze Srebrnym Globem. Chcą go wykorzystać jako punkt wypadowy nie tylko w misjach na Marsa, ale również na inne obiekty Układu Słonecznego. Aby w ogóle było to możliwe, pierwsze kolonie na Srebrnym Globie muszą być samowystarczalne. W tym pomoże kosmiczne górnictwo.

Na początku realizacji programu Artemida, lądujące tam roboty nie będą zbyt duże, a do przeczesania są olbrzymie obszary księżycowego gruntu. Znajdują się w nim cenne surowce, takie jak hel-3 oraz woda. Naukowcy opracowali plan ułatwienia pracy robotom, detonując na Księżycu ładunki jądrowe. Pomogą one rozbić skały i dokonać głębszych odwiertów.

Problem promieniowania na Srebrnym Globie nie ma większego znaczenia, gdyż nie ma tam atmosfery i pola magnetycznego, więc panuje tam wysoka radiacja. Astronauci będą przebywać tam w specjalnych skafandrach ochronnych, a bazy będą ukryte przed promieniowaniem pod powierzchnią. Plan może wydawać się mocno kontrowersyjny, ale może to być jedyna opcja na pomyślną realizację programu Artemida.

Na razie nie wiadomo, kiedy naukowcy z NASA planują przeprowadzenie misji, w ramach której zostanie na Księżyc dostarczona broń jądrowa i użyta, ale możemy oczekiwać, że najszybciej będzie to połowa lat 20. XXI wieku. Użycie broni jądrowej w przestrzeni kosmicznej nie jest niczym nowym. Naukowcy planują zastosować ją np. do przebicia się przez lodową skorupę na Europe, księżycu Jowisza oraz Enceladusie, księżycu Saturna (zobacz tutaj).

NASA ujawniła też, że podczas pierwszego w XXI wieku lądowania ludzi na Księżycu, na jego powierzchnię wyjdą dwie osoby. Chociaż wciąż nie wiadomo, kto dostąpi tego zaszczytu, jest już pewne, że pierwsza na powierzchnię zejdzie kobieta. Para astronautów pozostanie na powierzchni przez niemal 7 dni i przeprowadzi ważne badania tego fascynującego obiektu. W eksploracji ma pomóc im zaawansowany łazik.

Źródło: GeekWeek.pl/NASA / Fot. MaxPixel/NASA

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

One thought on “AMERYKAŃSKI PLAN ANEKSJI KSIĘŻYCA – PIERWSZA FAZA DETONACJA KILKU GŁOWIC JĄDROWYCH – NASA OPRACOWUJE PLAN

  1. „Problem promieniowania na Srebrnym Globie nie ma większego znaczenia, gdyż nie ma tam atmosfery i pola magnetycznego, więc panuje tam wysoka radiacja.”

    Czy ktoś to czyta przed wrzuceniem czy tylko kopiuj-wklej?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: