DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

TO NIE ŻART ! PRZY POLSKIEJ GRANICY NIEDŁUGO POWSTANIE NOWE PAŃSTWO O NAZWIE ZBIR…

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

ZBIR – ZWIĄZEK BIAŁORUSI I ROSJI

=================================

Ambasador Białorusi w Moskwie Władimir Siemaszko ujawnił część zapisów jakie miały znaleźć się w projekcie porozumienia o pogłębieniu integracji tego państwa z Rosją.

Siemaszko mówił o perspektywach relacji dwóch państw na konferencji „Eurazjatycka integracja gospodarcza” jaka odbyła się w Moskwie już po raz 14. „Prezydenci porozumieli się, że są wyznaczone [w umowie o powołaniu Państwa Związkowego z 1999 r.] wielkie cele i nie należy ich zmieniać” – czołowy białoruski portal Tut.by cytuje Siemaszkę.

Białoruski dyplomata ujawnił część ważnych postanowień jakie miały się znaleźć w projekcie porozumienia pogłębiającego integrację w ramach Państwa Związkowego Rosji i Białorusi – „To przejście na zunifikowane prawodawstwo podatkowe, stworzenie jednego rynku ropy, gazu i energii elektrycznej, stworzyć nowy wspólny parlament i rząd z określonymi kompetencjami, gdy niezależne Rosja i Białoruś oddają wyżej określone funkcje władcze z obligatoryjną mocą wykonawczą. Takie zadanie jest teraz ustalane”.

Według ambasadora ustalono już 20 z 31 dokumentów składających się na pakiet tak zwanej „mapy drogowej”, która ma określić nowe ramy integracji. „Nad tym pracujemy. A dalej ostatnie słowo będzie należeć do prezydentów krajów. Jestem przekonany, że zadanie zostanie spełnione” – powiedział Siemaszko. Przy tej okazji dyplomatyczny przedstawiciel Białorusi wyraził też nadzieję, że jeszcze przed końcem grudnia Mińsk i Moskwa porozumieją się co do ceny rosyjskiego gazu ziemnego dla Białorusi na rok 2020. Podkreślił, że cena gazu jest w sąsiadującym z Białorusią obwodzie smoleńskim dwukrotnie niższa niż cena surowca dla białoruskich odbiorców.

Jak podała rosyjska telewizja RBK Aleksandr Łukaszenko i Władimir Putin porozumieli się już, że muszą spotkać się jeszcze przed końcem bieżącego roku, o czym poinformował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Od końca zeszłego roku władze Rosji naciskają na Mińsk by pogłębić integrację dwóch państw, od czego uzależniają udzielenie Białorusi ekonomicznego wsparcia w postaci preferencyjnych cen sprzedawanego temu krajowi rosyjskiej ropy i gazu. I choć w czerwcu roku bieżącego rosyjski minister gospodarki twierdził, że rządy dwóch państw osiągnęły już porozumienie niemal we wszystkich zagadnieniach związanych z pogłębianiem wzajemnych związków, to jednak po spotkaniu premierów Rosji i Białorusi w tymże miesiącu okazało się, że na szczeblu między rządowym porozumienia nie ma. Od tego czasu trwają negocjacje, których przeciąganie się może uniemożliwić podpisanie porozumień o pogłębieniu integracji 8 grudnia, czyli w rocznicę podpisania umowy z 1991 r. o rozwiązaniu ZSRR.

tut.by/rbc.ru/kresy.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: