NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1166 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą  ☀Autor Gabi☀
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Stanisław Michalkiewicz zamknięty! „W ten oto sposób zostałem osobą podejrzaną”☀Autor Gabi☀
POLSKA - wykupują całe bloki mieszkalne tysiące mieszkań - KTO REALIZUJE TEN SKUP ?
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

TO CZŁOWIEK CZŁOWIEKOWI NAJBARDZIEJ POTRZEBNY JEST DO SZCZĘŚCIA.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Lala Koniecpolska

Hrabina w Arystokracja

„Nie interesują mnie pozorne relacje, pozór kontaktów i samozachwyt, że jesteśmy en vogue, trendy, w głównym nurcie. Nie jesteśmy. Jesteśmy w dupie. Jeśli pani nie usiądzie i nie będzie mogła porozmawiać ze swoimi bliskimi normalnie, to jest pani w dupie, za przeproszeniem. I siedem tysięcy znajomych na Facebooku nic tu nie pomoże”. – Robert Więckiewicz

Znalezione obrazy dla zapytania: wiez miedzy ludzmi zdjecia"

Nie wiem jak dobrze pamiętacie (i czy w ogóle oglądaliście) Dziennik Bridget Jones, ale w jednej ze scen z ust głównej bohaterki pada stwierdzenie:

– Nagle zrozumiałam, że jeśli nic się nie zmieni, jedynym partnerem w moim życiu będzie butelka wina. W końcu umrę gruba i samotna, a moje ciało znajdą poszarpane przez psy.”

Wszystko wydawało mi się śmieszne, dopóki nie dowiedziałam się, że takie rzeczy dzieją się naprawdę. Okazało się, że przez miesiąc mieszkałam prawie po sąsiedzku z… trupem.

I tak, mnie też to dziwi, że przez 30 DNI nikt nie zauważył nieobecności tej osoby, nikt nie zadzwonił, nie zapukał, nie zainteresował się tym, że nikt z mieszkania nie wychodzi ani do niego nie wchodzi. Fakt jest taki, że ciało znaleziono dopiero po miesiącu, gdy zdążyło już sobie nieźle skisnąć.

Czy tak obecnie wyglądają relacje międzyludzkie? Nie wiem. Ale mam szczerą nadzieję, że jednak nie.

Tak naprawdę nie mam pojęcia kim był ten człowiek. Mogę sobie jedynie gdybać i tworzyć niestworzone historie. Jedyne co jest pewne, to fakt że posiadał dzieci. Skąd to wiem? Ano stąd, że już kilka dni po znalezieniu ciała, mieszkanie zostało przez nie sprzedane (swoją drogą – mieszkanie warte horrendalne pieniądze!), a meble wyrzucone na śmietnik. Zachowali sobie jedynie antyki, bo takie jegomość podobno posiadał.

Nie chcę i nie będę oceniać. Nie napiszę, że to banda zwyrodniałych dzieci, które na starość zapomniały o własnym ojcu. Nie zrobię tego z prostego powodu – być może to nie w samych dzieciach leży w problem. Całkiem prawdopodobne, że nieboszczyk był osobą nie do życia i rodzina świadomie ograniczyła z nim kontakty.

Ciężko stwierdzić, jakkolwiek by nie było, to nie jest nasza sprawa.

 

13320288_494497407428199_33204613_n

W Danii jest coś takiego jak zimny chów – rodzice dużo pracują i zdecydowana większość dzieci oddawana jest do żłobka i przedszkola. Gdy mają 15-16 lat wyfruwają z domu już praktycznie na stałe. Kraj jest bardzo rzadko zaludniony, jadąc od jednego miasta do drugiego, mijamy po drodze tylko pola, łąki i długo długo nic. Odpowiedniki naszych liceów znajdują się tylko w większych miastach, dlatego własnie w tym wieku młodzież w większości opuszcza gniazdo rodzinne.

Dania posiada również ogromną ilość mieszkań komunalnych. I nie są to zakwaterowania dedykowane osobom wybitnie niezamożnym, albo rodzinom patologicznym, tak jak to zwykle dzieje się u nas. Po prostu tutaj państwo zapewnia tanie mieszkanie absolutnie każdemu, kto tego potrzebuje. U nas w kraju zwykle stajemy przed wyborem – mieszkamy długo z rodzicami, pożyczamy od nich pieniądze i próbujemy zakupić sobie kilka metrów kwadratowych, albo decydujemy się na kredyt na 30 lat i lądujemy na swoim. Choć właściwie powinno się powiedzieć “na swoim”.

Właśnie dzięki tej polityce komunalnej w całej Skandynawii dzieci szybko stają się niezależne.

Analogicznie dzieje się, gdy rodzice się starzeją. Nikt nawet nie myśli o tym, aby się nimi zaopiekować. Starszyzna wędruje do domu opieki, również komunalnego i przysługującego każdemu i problem zostaje zażegnany.

Zachód nie taki piękny jak go malują.

Wiecie, tak się mówi, że Polacy są wścibscy i zazdrośni. Do dzisiaj pamiętam sąsiadkę z mojego dawnego mieszkania, która wiedziała o nas i o połowie osiedla absolutnie wszystko. Okropna sprawa, ale jak na ironię – na pewno zainteresowałaby się faktem, że z któregoś domu nikt nie wychodził przez miesiąc.

Tutaj społeczeństwo poszło aż za bardzo w drugą stronę. Choć może po prostu tacy byli od zawsze, ciężko stwierdzić. W każdym razie nikt nikomu niczego (teoretycznie) nie zazdrości. A przynajmniej na pewno nie przyzna się do tego publicznie. Ludzie nie mają w oknach zasłon ani nawet firan, wszystko widoczne jak na talerzu, bo niby nie ma nic do ukrycia.

Trochę tak jest, że zazdrościmy “zachodowi” całego tego wyzwolenia i postępowości. Zarobków rzecz jasna również. Jak widać – coś kosztem czegoś. Trawa zawsze jest bardziej zielona po drugiej stronie płotu.

I nikt nie rozmawia z nikim.

Pamiętam jak jeden z nauczycieli duńskiego opowiadał nam o różnicach kulturowych jakie zauważył między Duńczykami a Słowianami. Swego czasu miał dziewczynę, bodajże, ze Słowenii, która była oszołomiona obojętnością tutejszych ludzi. Dla niej naturalną rzeczą było mówienie “cześć” lub “dzień dobry” sąsiadom i zagadywanie współmieszkańców w pralni. Dla niego jednak była to jakaś totalna abstrakcja, w końcu to obcy człowiek którego nie znał. I przede wszystkim poznać nie chciał.

Abstrahując już od różnic kulturowych, bo być może oni od zawsze tacy byli, sęk w tym że my stajemy się podobni. Kursujemy na trasie praca-dom, praca-dom, praca-dom, coraz częściej zachowujemy anonimowość. Nie wiemy kto mieszka obok i nie wpadamy już jak kiedyś, pożyczyć szklanki cukru.

Z rodzicami, rodziną i przyjaciółmi też rozmawiamy i widujemy się coraz rzadziej, wymawiając się brakiem czasu. Przez co, gdy w końcu dojdzie do spotkania, okazuje się, że coraz mniej mamy wspólnych tematów. I tak błędne koło się zamyka.

Z czasem potrzebujemy dłoni… i obecności drugiego człowieka.

Wiem, że wizja tego, że przez miesiąc nikt nie zauważy naszej nieobecności jest trochę apokaliptyczna, ale jak widać – to bywa.

W sumie może warto od czasu do czasu zastanowić się, czy i ilu z naszych tysięcy znajomych na Facebooku zainteresowałoby się naszą czasową nieobecnością? Trzeba dbać o nasze relacje z innymi, wcale nie dlatego, żeby w razie wypadku ktoś sobie o nas w miarę szybko przypomniał. Tak naprawdę życie tu i teraz również jest o niebo łatwiejsze i przyjemniejsze w towarzystwie innych. Człowiek jest zwierzęciem stadnym, nie zapominajmy o tym. 

I nie ma sensu zganiać na postęp technologiczny i mówić, że teraz normalna rozmowa została zabita przez tę wirtualną. Albo że relacje na Facebooku zastępują te w rzeczywistym świecie.

Bo technologia nie zmieni tego, kim jesteś.

“Z czasem potrzebujemy dłoni. Nie pieniędzy, telewizorów, domu, auta czy też lepszej pracy. Przychodzi moment, że cała egzystencja sprowadzać się będzie do dłoni drugiego człowieka, do jego obecności. Pozornie proste i banalne.”

zrodlo:simplife.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: