DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Rosja przeprowadziła w Arktyce test z rakietą hipersoniczną

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

W połowie listopada na poligonie Pemboj w Arktyce rosyjskie siły zbrojne przeprowadziły testy z użyciem rakiety hipersonicznej. Została ona odpalona po raz pierwszy z myśliwca MiG-31K. Poinformowała o tym gazeta „Europejska Prawda” powołując się na doniesienie TASS.

„Testy zostały przeprowadzone w połowie listopada. Pocisk wystrzelono w cel naziemny znajdujący się na poligonie Pemboj z samolotu Mig-31K, który wystartował z lotniska w Oleniegorsku” – poinformował jeden z rozmówców rosyjskiej agencji. Inne źródło potwierdziło, że testy dotyczyły rakiety „Kindżał”, a „jej prędkość wyniosła 10 Machów”. Siły Powietrzne Federacji Rosyjskiej nie skomentowały tych informacji.

„Kindżał” to najnowszy system rakietowy powietrze-ziemia. Według doniesień medialnych rakieta „Kindżał” jest lotniczą wersją rakiety „Iskander”. Rosyjskie media podają, że „Kindżał”, uzbrojony w głowice nuklearne lub konwencjonalne, może trafiać w cele oddalone o 2 tys. km. Rakiety zostały już zainstalowane w południowym okręgu wojskowym Rosji.

O wprowadzeniu ich na wyposażenie rosyjskiej armii po raz pierwszy poinformował prezydent Władimir  podczas wystąpienia przed Zgromadzeniem Federalnym Rosji w marcu 2018 r. Natomiast amerykańska telewizja CNBS, powołując się na raport wywiadowczy USA o programach zbrojeniowych, poinformowała, że Putinowi chodziło o nową rakietę o napędzie jądrowym. Ma ona mieć rzekomo „nieograniczony zasięg”. Tyle że wszystkie jej testy, które trwały od listopada 2018 do lutego br., zakończyły się fiaskiem. W jednym z nich rakieta zdołała pokonać tylko 35 kilometrów.

Opr. TB, https://www.eurointegration.com.ua/

fot. kremlin.ru

zrodlo:kresy24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: