DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Odnaleziony po niemal 100 latach. Sfotografowano mundżaka Roosevelta

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Screenshot_10.jpg

Po niemal 100 latach poszukiwań odnaleziono mundżaka Roosevelta. Gatunek ten odkryty został w 1929 roku w północnym Laosie. Wtedy jednak znaleziono jedynie czaszkę jednego osobnika.

Mundżaka Roosevelta (Muntiacus rooseveltorum) odkryto w 1929 roku podczas azjatyckiej ekspedycji Kelley’a-Roosvelta w północnym Laosie. Sponsorowana była przez Muzeum Historii Naturalnej w Chicago, a zorganizowali ją Kermit Roosevelt i jego brat Theodore Roosevelt Jr. Gatunek ten został opisany na podstawie znalezionej czaszki. Kolejne informacje o gatunku pojawiły się w 1999 również z Laosu północnego. W 2012 roku na granicy Laosu i Wietnamu odnaleziono natomiast szczątki przedstawiciela tego gatunku – poroże i skóry.

Fotopułapka uchwyciła matkę z młodym

6 października 2019 roku na terenie Parku Narodowego Bach Ma w Wietnamie w końcu udało się sfotografować samicę mundżaka Roosevelta z młodym, co świadczy o tym, że gatunek się rozmnaża. Zdjęcie zostało zrobione 800 kilometrów od dotychczasowo znanych miejsc jego występowania.

– To poszerza naszą wiedzę o tym gatunku o 99 procent. Wiedzieliśmy, że on istnieje. Nie wiedzieliśmy tak na prawdę jak on wygląda, bo dotychczas było jedno rozmyte zdjęcie z fototrapu (fotopułapki – red.) i kilka skór oraz czaszek – mówił Radosław Ratajszczak, prezes zarządu ogrodu zoologicznego we Wrocławiu. – Bardzo się cieszymy, że możemy uczestniczyć w tego typu projektach – dodał.

Mundżaki to dość prymitywne jeleniowate, które wyewoluowały wcześniej niż inni przedstawiciele tej rodziny. Samce posiadają krótkie poroże i bardzo długie, wystające kły, przy pomocy których walczą.

Naukowcy szacują, że na terenie Azji – od Chin po Wyspy Sundajskie (Borneo, Jawę i Sumatrę) – żyje kilkanaście gatunków mundżaków, ale nie jest to na razie pewne. Jak mówił prezes zoo we Wrocławiu, na terenie Wietnamu żyją trzy-cztery gatunki.

– W tej chwili mamy zamontowane około 75 fotokamer w Wietnamie i około 100 w Laosie – opowiadał Ratajszczak.

Potocznie nazywane myszo-jeleniami

Wrocławskie zoo pomogło także w odnalezieniu gatunku, który od lat uznawany był za wymarły. Kanczyle srebrnogrzbiete odnaleziono w lasach na południu Wietnamu. W 2018 roku zebrano zespół badawczy pod auspicjami Global Wildlife Conversation, którego zadaniem było odnalezienie zaginionego gatunku. Zabrakło jednak funduszy. Wówczas do akcji wkroczyło wrocławskie zoo. Na konto projektu przelano 2,5 tysiąca dolarów.

– Kanczyl srebrnogrzbiety to był jeden z takich mitycznych jednorożców. Niektórzy mówili, że go nie ma, że go nie było – mówił dyrektor wrocławskiego zoo.

Na efekty badań nie trzeba było długo czekać. W lasach południowego Wietnamu rozstawiono fotopułapki. A te wykonały niemal 300 zdjęć. Gdy uwiecznione na nich zwierzęta zidentyfikowano jako kanczyle srebrnogrzbiete, rozpoczął się proces żmudnej identyfikacji genetycznej.

TVN24

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: