DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Litwa wezwała firmę Apple, aby w swoich materiałach nie manipulowała przynależnością Krymu do Rosji

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Litewski minister spraw zagranicznych Linas Linkevičius wezwał amerykańską firmę , aby w swoich produktach nie manipulowała prawem międzynarodowym w kwestii oznaczeń dotyczących przynależności Krymu. Poinformował o tym na swojej stronie na Twitterze, komentując oświadczenie przedstawiciela , że firma zwróci większą uwagę na oznaczanie spornych terytoriów. Oświadczenie było związane z niedawną sytuacją, kiedy w jej materiałach internetowych okupowany przez Rosję  został oznaczony jako „części terytorium Rosji”.

Zwracając się do kierownictwa firmy Apple, podkreślił: „Jeśli chodzi o Krym to nie ma mowy o „spornych terytoriach”. „Jest tylko część ziemi, która jest okupowana przez Rosję z lekceważeniem wszystkich zasad prawa międzynarodowego, i ta część ziemi należy do Ukrainy. W celu osiągnięcia korzyści finansowych nie można manipulować sformułowaniami prawa międzynarodowego” – podkreślił.

Przypomnijmy, w maju br. firma w swoich publikacjach internetowych nie opisała krymskich miast, jako przynależnych kontynentalnej Ukrainie, ani Autonomicznej Republice Krymu. Ostatnio jednak Apple w swoich aplikacjach zaczęło prezentować w Rosji Krym i Sewastopol jako terytorium „rosyjskie”.

Ambasada Ukrainy w Stanach Zjednoczonych wezwała Apple do skorygowania nieprawidłowego oznaczenia okupowanego Krymu. Minister spraw zagranicznych Ukrainy Wadim  przypomniał Apple, że okupowany przez Rosję Krym to terytorium Ukrainy. Natomiast przedstawicielka firmy Trudy Muller powiedziała, że Apple nie wprowadził żadnych zmian w swoich mapach poza Rosją, wprowadził za to zmiany dla rosyjskich użytkowników, odkąd weszło w życie nowe prawo w Rosji. „Przed podjęciem decyzji o oznaczeniu na naszych mapach badamy prawo międzynarodowe, a także odpowiednie przepisy Stanów Zjednoczonych i inne przepisy krajowe, i wprowadzamy zmiany, jeśli jest to wymagane przez prawo. Zwracamy szczególną uwagę na sposób wyświetlania spornych terytoriów w naszych usługach, i w rezultacie prawdopodobnie dokonamy zmian w przyszłości ” – powiedziała.

Opr. TB, https://twitter.com/linkeviciusl

fot. google maps

zrodlo:kresy24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: