DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Jedyna fabryka złota w Polsce. Produkuje się w niej prawie 4 tony rocznie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Polska Huta złota jest jedną z dwóch europejskich. Produkuje się w niej cztery tony złota rocznie.

Wydział Metali Szlachetnych, należący do Huty Miedzi Głogów, obchodził we wrześniu swoje 26. urodziny. Mało kto wie, że ta „fabryka” złota jest jedyną w Polsce i zaledwie drugą w Europie. Rocznie produkuje się tu około czterech ton złota. W 2017 wynik wynosił ponad 3,5 ton.

Złoto i srebro produkuje się z odpadów po produkcji miedzi. No właśnie, bo choć złoto najbardziej działa na wyobraźnię, to srebra powstaje w polskim zakładzie znacznie więcej. W 2017 roku: niemal 1200 ton! Dało to drugi najlepszy wynik na świecie.

Jak dochodzi do produkcji złota i srebra, możecie zobaczyć na filmiku, który został opublikowany przez Radio Wrocław.

Srebro w formie wlewków (tzw. gąsek) trafia głównie do banków. Złoto w małych sztabkach kupowane jest przez producentów biżuterii, zaś w większych – o masie 12,5 kg – to zabezpieczenie kapitału dla banków. Sześcio kilogramowa sztabka warta jest milion złotych, a z jednego kilograma można zrobić dwa kilogramy pierścionków.

Facebook
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: