NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1159 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
Wirusolog: Jeśli to się stanie, to w zasadzie mamy koniec epidemii  ☀Autor Gabi☀
Robert Brzoza: Padła część systemu FED ☀Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Dostał pismo z ING. Chcą wiedzieć, skąd ma pieniądze.  ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Donald Trump jest pierwszym prezydentem w historii, który wykorzystał ustawę Patriot…

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Donald Trump został pierwszym prezydentem, który powołał się na Ustawę Patriotyczną w celu zatrzymania mężczyzny za kratami na czas nieokreślony – pomimo faktu, że zakończył on karę i powinien zostać zwolniony prawie trzy lata temu.

Hassoun remains under the detention of ICE officials in New York, after the Trump administration enacted Section 412 of the Patriot Act - for this first time in history - citing him as a continued threat to national security
Od czasu, gdy wojna z terroryzmem została oficjalnie ogłoszona 18 lat temu, Adham Amin Hassoun, który ma teraz około 50 lat, spędził prawie większość swojego czasu za kratkami, po raz pierwszy aresztowany za naruszenie imigracji w czerwcu 2002 roku.
Hassoun stanął przed procesem u boku podejrzanego o „brudnego zamachowca” Jose Padillę, chociaż zbrodnie, o które był konkretnie oskarżony, nie dotyczyły czynów lub spisek przemocy – został uznany winnym cięcia kontroli ekstremalnie powiązanych muzułmańskich organizacji charytatywnych zakazanych przez Kongres po 9 / 11 ataków.

Wszystkie czeki Hassouna, z wyjątkiem jednego, zostały napisane przed dewastacją 11 września. Został skazany na 15 lat więzienia federalnego i miał zostać zwolniony w 2017 roku.
Jednak Hassoun pozostaje w areszcie urzędników ICE w Nowym Jorku po tym, jak administracja Trumpa uchwaliła sekcję 412 Patriot Act – po raz pierwszy w historii – powołując się na niego jako ciągłe zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Urzędnicy ICE chcieli deportować Hassouna z kraju po zakończeniu wyroku karnego w 2017 r., Ale jego bezpaństwowość jako Palestyńczyka uniemożliwia taki wniosek. Ani jego kraj narodzin Libanu, ani Izrael, który okupuje Zachodni Brzeg i Gazę, nie byli gotowi zapewnić mu schronienia.
Wspierany przez zespół prawników z University of Buffalo Law School, w styczniu Hassoun wygrał legalną bitwę, która powinna była doprowadzić do jego wolności, ponieważ jego deportacja była mało prawdopodobna.
Jednak administracja Trumpa zadeklarowała go jako zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, najpierw wykorzystując niejasne przepisy imigracyjne mające na celu obejście orzeczenia Sądu Najwyższego z 2001 r., Dopuszczającego nie więcej niż sześć miesięcy aresztu.
Mówi się, że ruchowi temu towarzyszyło zapieczętowane zeznanie przedstawiające domniemane czyny Hassouna za kratkami przez słowa jego adwokata, które zostały wydane przez innych więźniów oferujących władzom relacje z drugiej i trzeciej ręki o rzekomym niewłaściwym postępowaniu.
Jednak sytuacja Hassouna pogorszyła się, gdy rząd zaczął aktywnie walczyć o to, co stało się sprawą habeas corpus o jego uwolnienie.
Na polecenie administracji Trumpa Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego powołał się po raz pierwszy w historii USA na sekcję 412 Ustawy Patriot.
Klauzula ta pozwala rządowi na wieczne aresztowanie osób niebędących obywatelami więzionych na ziemi amerykańskiej, których nie można deportować i które z „uzasadnionych powodów” są uważane za zaangażowane w „działalność zagrażającą bezpieczeństwu narodowemu Stanów Zjednoczonych”.
Hassoun został poinformowany przez byłego sekretarza ds. Bezpieczeństwa wewnętrznego, Kevina McAleenana, 9 sierpnia, że ​​„pozostaniesz zatem pod nadzorem amerykańskiego Urzędu Imigracyjnego i Celnego (ICE) do czasu usunięcia ze Stanów Zjednoczonych lub ponownego rozpatrzenia tej decyzji”. Daily Beast.

Hassoun was informed by former acting secretary of Homeland Security, Kevin McAleenan, on August 9 that, 'you will therefore remain in the custody of U.S. Immigration and Customs Enforcement (ICE) pending your removal from the United States or reconsideration of this decision'

Adwokaci Hassouna wyrazili zdziwienie w sądzie federalnym w piątek, powołując się na sekcję 412.
Argumentowany przepis Patriot Act został napisany w celu „aresztowania [osoby niebędącej obywatelem]”, a nie z mocą wsteczną oznakowania osoby, która jest już zatrzymana, jako krajowego zagrożenia.
„Jeśli rząd miałby zwyciężyć w roszczeniu o nadzwyczajną i bezprecedensową władzę wykonawczą, rząd miałby swobodę zamykania osób niebędących obywatelami na czas nieokreślony wyłącznie na podstawie powiedzeń wykonawczych, nawet po zakończeniu odbywania kary”, Jonathan Hafetz, prawnik z American Civil Liberties Union, powiedział sądowi, jak donosi Daily Beast.
W uzasadnieniu wezwania McAleen powiedział, że zrobił to, ponieważ Hassoun przyjął „rolę przywódczą” w przestępczym spisku, aby rekrutować bojowników i dostarczać materiały wspierające organizacje terrorystyczne.
McAleen powiedział, że Hassoun, który po raz pierwszy przeprowadził się do USA w 1989 roku, stanowi „ciągłe zagrożenie rekrutacji, planowania, uczestnictwa i zapewniania materialnego wsparcia dla działalności terrorystycznej”.
Jednak przewodnicząca, Marcia G. Cooke, przedstawiła zupełnie inną perspektywę, która powiedziała w 2008 r. „Nie ma dowodów na to, że oskarżeni osobiście okaleczyli, zabili lub porwali kogokolwiek w Stanach Zjednoczonych lub gdzie indziej”.
Cooke dodał, że rząd nie był w stanie znaleźć żadnych „możliwych do zidentyfikowania ofiar” w wyniku jego działań.
W rezultacie wyraźnie odrzuciła dożywotnią karę, której domagał się Departament Sprawiedliwości, wskazując, że lata rządowej inwigilacji nad nim nie dały podstawy do aresztowania go.
„Ten fakt nie potwierdza argumentu rządu, że pan Hassoun stanowi tak duże zagrożenie dla społeczności, że musi być uwięziony do końca życia” – zakończył sędzia.
Przeciwnie do opinii McAleen są także dwaj profesorowie z University of Buffalo Law School, Nicole Hallett i Jonathan Manes, którzy spotykają się z Hassounem co tydzień w areszcie ICE w Batavii.
Obaj profesorowie twierdzą, że Hassoun jest ojcowską postacią dla innych muzułmańskich więźniów, pomagając w ich sprawach sądowych, przeglądając książki prawnicze w bibliotece placówki – a nawet budząc się wcześnie każdego dnia, aby pomóc przygotować śniadanie dla około 30 osób, które znajdzie sam uwięziony.
Hallet mówi, że zarówno szok związany z pozostawieniem Hassouna w areszcie po odbyciu jego czasu, oprócz bezprecedensowego użycia Sekcji 412, działa jako świadectwo degradacji praworządności po 11 września.
„To Guantanamo na ziemi domowej”, powiedziała Daily Beast. „Rząd próbuje go zatrzymać tak długo, jak chce, a więzienie to znajduje się w Batavii w Nowym Jorku, a nie w Zatoce Guantanamo”.
„Wielokrotne i bezprecedensowe wysiłki rządu w celu zatrzymania naszego klienta w więzieniu na czas nieokreślony i bez opłat są niezgodne z konstytucją” – dodaje oświadczenie wysłane do ACLU.
Podczas gdy mówi się, że Hassoun jest silny psychicznie, jego zdrowie fizyczne jest schorowane. Dwukrotnie w zakładzie w Batavii przebywał w szpitalu, jak twierdzą jego adwokaci, po przeprowadzeniu strajków głodowych w proteście przeciwko jego uwięzieniu, a następnie zaostrzeniu cukrzycy i wcześniejszego stanu serca.
Od tego czasu Hassoun wysunął teorię, że jego ściganie jest konsekwencją jego decyzji, by nie zostać federalnym informatorem podczas pobytu w areszcie imigracyjnym w 2002 r.
Jego adwokaci mówią, że nie walczy z deportacjami i chętnie opuści kraj, gdziekolwiek by go zabrał.
„Czuje sporo niepokoju z powodu [faktu, że] odbył swój wyrok i uważa, że ​​powinien zostać zwolniony” – powiedział Hallett dla Daily Beast. „Martwi się o śmierć w więzieniu”.

 

zrodlo:postnewsd2.blogspot.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: