NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1166 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą  ☀Autor Gabi☀
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Stanisław Michalkiewicz zamknięty! „W ten oto sposób zostałem osobą podejrzaną”☀Autor Gabi☀
POLSKA - wykupują całe bloki mieszkalne tysiące mieszkań - KTO REALIZUJE TEN SKUP ?
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

BROŃ KOSMICZNA -Zmiennokształtny dron szybkiego reagowania

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Elitarne kalifornijskie ośrodki inżynieryjne – Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA z Pasadeny oraz uniwersytet techniczny Caltech – połączyły siły w pracach nad specjalnym rodzajem bezzałogowego miniaturowego pojazdu latającego. To pneumatycznie wystrzeliwany dron-pocisk, który w ciągu krótkiej chwili jest w stanie przeistoczyć się z postępującego po torze balistycznym obiektu w czterowirnikowy autonomiczny system.

Nierzadko trudno o dogodne warunki do natychmiastowego użycia miniaturowych powietrznych bezzałogowców – ich start może być problematyczny w sytuacji wietrznej pogody, dużego zatłoczenia miejsca startu lub też niedostępności monitorowanego obszaru. Umieszczenie urządzenia w powietrzu może też być zbyt czasochłonne w sytuacjach wyższej konieczności, m.in. gdy potrzebne jest natychmiastowe rozpoznanie z lotu ptaka.

Odpowiedź na wszystkie z wyżej wymienionych wyzwań postanowili zaproponować naukowcy z kalifornijskiej politechniki Caltech (California Institute of Technology) we współpracy z Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA w Pasadenie (Jet Propulsion Lab). Ma być nią rozkładany w locie niewielki dron SQUID (Streamlined Quick Unfolding Investigation Drone – w wolnym tłumaczeniu, „kałamarnica”).

Bezzałogowiec rozpoczyna swój lot jako pocisk wystrzeliwany ze zmodyfikowanej wyrzutni pneumatycznej. W trybie pasywnym system przypomina wyglądem miniaturową bombę lotniczą lub piłkę do futbolu amerykańskiego. Niemniej jednak, momentalnie po wystrzeleniu z działka pneumatycznego obiekt rozkłada cztery „gondole” napędowe, na których pracują pojedyncze śmigła. W raporcie z badań naukowcy wskazali, że czas od wystrzelenia do momentu, w którym urządzenie stabilnie unosi się w powietrzu, nie przekracza sekundy. System składa się do lotu w zaledwie 200 milisekund po znalezieniu się na oczekiwanej wysokości.

Liczący 27 cm długości kadłub SQUID’a posiada masę zaledwie ok. 530 gramów. Jego balistyczne miotanie obsługuje zmodyfikowana maszyna wykorzystywana w treningach baseballu, która wyrzuca piłki za pomocą sprężonego powietrza. Dron wystrzeliwany jest w powietrze z prędkością 35 mil na godzinę (ponad 56 km/h).

Oprócz wskazywanych już atutów, SQUID ma zapewniać większą wszechstronność i dowolność w wyborze okoliczności startu. Podczas gdy zwykłe wzniesienie urządzenia wymaga stabilnego gruntu, prototyp naukowców może być wystrzelony nawet z szybko poruszającego się pojazdu, co zademonstrowano startem z półciężarówki jadącej z prędkością 50 mph (80 km/h).

Jak podkreślają pomysłodawcy projektu NASA JPL-Caltech, ich rozwiązanie może znaleźć zastosowanie w wielu sytuacjach, na przykład wystrzeliwania dronów bez zatrzymywania się przez pojazdy ratownicze. Rozwiązanie ma być też atrakcyjne pod kątem zastosowań militarnych, a nawet w ramach eksploracji kosmosu. Naukowcy wskazują, że SQUID mógłby znacznie zwiększyć obszar zbierania danych łazików kosmicznych i dotrzeć w miejsca, których łazik nie mógłby odwiedzić. Zespół ma obecnie przygotowywać kolejne prototypy „dostosowane do misji na Marsa i Tytana”.

SQUID nie jest pierwszym przypadkiem pomysłu zakładającego wystrzeliwanie drona z działa pneumatycznego – niemniej jednak implementuje go w sposób umożliwiający efektywne działanie wielowirnikowego pojazdu. Jedną z wcześniejszych koncepcji opartych na podobnej zasadzie był system LOCUST firmy Raytheon, używają konstrukcji płatowca ze stałymi skrzydłami.

Źródło: Caltech/NASA JPL/PAP

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: