NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Izrael znalazł nowy kij na niezaszczepionych. „Drakońska ustawa, która łamie etykę lekarską i prawa pacjenta”☀Autor Gabi☀
Największa Norymberga wszechczasów jest w drodze (uwaga: przetłumaczone z języka niemieckiego) ☀Autor Gabi☀
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
Reptilianie – czyli ludzie JASZCZURY. Czy naprawdę rządzą światem?
MATERIAŁ NADESŁANY - ZBRODNICZY PLAN PRZECIW LUDZKOŚCI
Odważny! Były fan szczepień koronowych przyznaje: „Mam szkody spowodowane szczepieniami” ☀Autor Gabi☀
"DGP": Rząd próbuje stłumić lekarski bunt ☀Autor Gabi☀
Brzeg: Zmarła 49-letnia nauczycielka..☀Autor Gabi☀
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Watykan zwraca reliktę z żłóbka Jezusa do Ziemi Świętej

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

EROZOLIMA (AP) – chrześcijanie w piątek świętowali powrót do Ziemi Świętej maleńkiej drewnianej relikwii, która ich zdaniem była częścią żłóbka Jezusa prawie 1400 lat po tym, jak została wysłana do Rzymu w prezencie papieżowi.

Relikwia wielkości kciuka została odsłonięta dla wiernych w piątek w kościele Notre Dame w Jerozolimie na dzień uroczystości i modlitwy.

W sobotę zostanie wysłany do stałego domu przy franciszkańskim kościele św. Katarzyny, obok kościoła Narodzenia Pańskiego w Betlejem, świętym miejscu na Zachodnim Brzegu, gdzie tradycja mówi, że urodził się Jezus. Jego przybycie zbiegnie się z Adwentem, czterotygodniowym okresem poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia.

Tradycja chrześcijańska głosi, że Józef i Maria udali się do Betlejem, aby zapisać się na spis rzymski, i nie znaleźli miejsca w gospodzie, zmuszając ją do urodzenia Jezusa w żłobie, w którym trzymano zwierzęta. Idea, że syn Boży urodził się w skromnym otoczeniu, ma kluczowe znaczenie dla teologii chrześcijańskiej.

Drewniana konstrukcja, która według chrześcijan była częścią żłobu, została wysłana przez papieża Teodora I w 640 r. Przez św. Zofroniusza, patriarchę Jerozolimy, w czasie podboju muzułmańskiego Ziemi Świętej.

Yisca Harani, izraelska ekspertka od chrześcijaństwa, powiedziała, że wiele reliktów zostało przeniesionych z Ziemi Świętej w średniowieczu, gdy Rzym i inne miasta stały się ośrodkami chrześcijańskiego życia i pielgrzymek. Relikwia z żłobka byłaby szczególnie przydatna do rozwiewania herezji, które utrzymywały, że Jezus był bardziej istotą duchową niż fizyczną.

Powiedziała, że powrót tak ważnej rzeczy „jest zdecydowanie stwierdzeniem, że Watykan i Ziemia Święta są razem”.

Kilka reliktów zostało poddanych testom naukowym. Jeden z najbardziej znanych, Całun Turyński , materiał rzekomo używany do owijania Jezusa w celu pochówku po ukrzyżowaniu, został przetestowany przez kryminalistów i datowany na XIII lub XIV wiek.

Chrześcijanie cytują ustną historię i tradycję jako dowód autentyczności relikwii, w tym drewnianego żłobka. Mówią, że najwcześniejsze wspólnoty chrześcijańskie zachowały i czciły przedmioty związane z Jezusem, przekazując je pokoleniom jak rodzinne pamiątki.

„Kiedy istnieje bardzo stara i ciągła tradycja, możemy powiedzieć, że relikwia jest prawdziwa” – powiedział brat Francesco Patton, opiekun zakonu franciszkańskiego w Ziemi Świętej.

„Oczywiście nie mamy zdjęcia żłóbka, kiedy Jezus się urodził” – dodał.

Powiedział, że drewniany żłób został podarowany papieżowi Teodorowi I w prezencie, ponieważ papież był sam z Ziemi Świętej i wzmocniłby więzi z kościołem. Powiedział, że cała drewniana konstrukcja jest zbyt delikatna, aby ją poruszyć, więc papież Franciszek postanowił zwrócić jej niewielką część.

Historyk Harani powiedział, że dla chrześcijan autentyczność przedmiotów była mniej ważna niż przesłanie, które przekazują, że Jezus był żywym Bogiem, który urodził się i istniał w określonym czasie i miejscu.

„Kiedy masz relikt fizyczny, pokazujesz, że Jezus był w ciele” – powiedziała.

W piątek około 50 wiernych uczestniczyło w specjalnej Mszy świętej z relikwiami na wystawie. Mały kawałek drewna został zachowany w ozdobnym srebrnym krzyżu wystawionym obok ołtarza. Po mszy czciciele ustawili się w kolejce, aby czcić relikt, niektórzy klęczeli, a inni całowali gablotę.

„Moje serce bije. Naprawdę płaczę z radości z powodu tego wydarzenia i jestem wdzięczny także papieżowi za tę życzliwość, którą przyniósł do Betlejem ”- powiedziała Louisa Fleckenstein, przewodnik pielgrzymów odwiedzających Ziemię Świętą. „Dzisiaj jest jak Boże Narodzenie”.

Jej mąż, Karl Heinz Fleckenstein, niemiecki pisarz i teolog, powiedział, że powrót relikwii do Ziemi Świętej daje chrześcijanom „odwagę”, by pozostać w kolebce ich wiary, gdzie dziesięciolecia wojen, konfliktów i emigracji zdziesiątkowały wspólnoty chrześcijańskie.

„Daje nam bezpieczeństwo, że Jezus to nie tylko historia” – powiedział. „Jezus urodził się w Betlejem, syn Boży stał się człowiekiem na ziemi, w pewnym okresie, w pewnym narodzie. To dla nas dowód ”.

___

Współtworzył pisarz prasowy Patty Nieberg.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

One thought on “Watykan zwraca reliktę z żłóbka Jezusa do Ziemi Świętej

 1. „Kiedy masz relikt fizyczny, pokazujesz, że Jezus był w ciele” – powiedziała.

  Genialne, z tego wynika że Jezus był w dzewie

  czemu nie zachowały się inne „pamiątki” 🙂

  „Chrześcijanie cytują ustną historię i tradycję jako dowód..” dowód czego?

  „Yisca Harani, izraelska ekspertka od chrześcijaństwa, powiedziała, że wiele reliktów zostało przeniesionych z Ziemi Świętej w średniowieczu, gdy Rzym i inne miasta stały się ośrodkami chrześcijańskiego życia i pielgrzymek”
  TO GDZIE TE RELIKWIE??

  wiecie co dzieje się z niezabezpieczonym drewnem ?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: