NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1169 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą  ☀Autor Gabi☀
Odważny! Były fan szczepień koronowych przyznaje: „Mam szkody spowodowane szczepieniami”  ☀Autor Gabi☀
Największa Norymberga wszechczasów jest w drodze (uwaga: przetłumaczone z języka niemieckiego)  ☀Autor Gabi☀
WARSZAWA - ULICZNA EGZEKUCJA AFERZYSTY !! SIERŻANT W.P Wacław Trzmielowski ZASTRZELIŁ ZŁODZIEJA Z KRĘGU "ELYT" R.P !!
FRANCJA I NIEMCY REZYGNUJĄ Z SZCZEPIONKI AstraZeneca - POLACY CHCĄ BYĆ SZCZEPIENI NIĄ NAWET WIELOKROTNIE - POLAK :-) WIE :-) CZEGO CHCE CO JEST DOBRE A CO NIE........
Uwaga! Może już zostałeś zaszczepiony, a nie wiesz o tym? Mogą szczepić za pomocą testów PCR!  ☀Autor Gabi☀
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

W Polsce jest ponad pół miliona Andrzejów

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Andrzejów jest w Polsce 578 tys. 355. To jedno z trzech najpopularniejszych imion męskich w Polsce pochodzi z Grecji i oznacza 'dzielny, mężny' – podało Ministerstwo Cyfryzacji. Istnieje też żeńska jego forma – imię Andrzeja nosi 46 pań.

Najpopularniejsze w Polsce imiona męskie to Piotr – jest ich 700 tys. 289 – oraz Krzysztof – 659 tys. 470. Natomiast tuż za Andrzejami plasują się Tomasze (541 283), Janowie (516 599) i Pawłowie (512 682) – poinformowało ministerstwo.

W Polsce jest ponad pół miliona AndrzejówAndrzej to bardzo popularne imię w Polsce. (Fot. Getty Images)

„W języku polskim istnieje też żeńska forma imienia Andrzej – Andrzeja. Nosi je obecnie 46 pań” – możemy przeczytać w komunikacie.

Nieco inaczej wygląda popularność imienia Andrzej, jeśli weźmie się pod lupę imiona nadawane nowonarodzonym dzieciom. W pierwszej połowie 2019 r. imię to znalazło się dopiero na 96. miejscu – nazwano nim 122 dzieci. „Andrzej przegrywa z popularnymi od lat z Antonim (1. miejsce i 4 247 dzieci), Jakubem (2. i 4 050), Janem (3., 3 979), czy Szymonem (4., 3 584)” – wskazało ministerstwo.

Andrzej to imię greckiego pochodzenia, które tłumaczy się jako „dzielny, mężny”. „Nam jeszcze przypadło do gustu polskie przysłowie ludowe: Święty Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście” – przytoczył resort.

Polski reżyser filmowy Andrzej Wajda. (Fot. Getty Images)

Powołując się na portal http://www.dane.gov.pl ministerstwo podało też liczbę występujących w Polsce nazwisk pochodzących od słowa „Andrzej”. Nazwisko Andrzejewski lub Andrzejewska nosi 12 tys. 200 mężczyzn i 12 tys. 481 kobiet; nazwisko Andrzejczak ma 4 102 mężczyzn i 4 211 kobiet, a Andrzejaków jest 1 758 panów i 1 805 pań. Z kolei nazwisko Andrzejczyk nosi 1 168 mężczyzn i 1 176 kobiet, Andrzejczuk – 545 panów i 536 kobiet, Andrzejuk – 477 mężczyzn i 492 kobiet, a Andrzejewicz – 116 panów i 114 pań.

Słowo „Andrzej” występuje też w nazwach miejscowości. „Na przykład Andrzejewo, które znaleźć można m.in. w Wielkopolsce i na Mazowszu. Z kolei na Lubelszczyźnie możecie odwiedzić malowniczy Stary Andrzejów” – dowiadujemy się.

Resort przypomniał, że baza imion i nazwisk to tylko niektóre z ponad 14 tys. zasobów dostępnych na portalu http://www.dane.gov.pl Znajduje się tam również wiele danych z zakresu gospodarki, turystyki czy socjologii.

„Udostępniamy je wszystkie za darmo, do ponownego wykorzystywania, również do celów komercyjnych” – wskazał minister cyfryzacji Marek Zagórski. Przekonuje, że „otwarte dane to świetny impuls dla rozwoju gospodarki”. „Dzięki udostępnianym na naszym portalu informacjom powstało już wiele użytecznych aplikacji, produktów i usług” – dodał.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: