NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1159 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀
Wiadomo, kim był pracownik z Polski, któremu wycięto organy w Meksyku. Nowe fakty ☀Autor Gabi☀
Jest zgoda na przywóz z Niemiec do Mirska 54 000 ton odpadów ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Starsi z Hongkongu, młodzież przysięgają kontynuować walkę prodemokratyczną

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

HONG KONG (AP) – setki srebrnowłosych aktywistów przyłączyło się do młodych protestujących w Hongkongu podczas wiecu zjednoczenia w sobotę, przysięgając, że ich miesięczny ruch nie zniknie, dopóki na terytorium chińskim nie będzie większej demokracji.

Wiec w parku w centrum miasta był jednym z kilku pokojowych spotkań protestujących w tym tygodniu, aby utrzymać presję na rząd wśród zastoju przemocy po zwycięstwie w wyborach lokalnych przez blok prodemokratyczny i uzyskaniu poparcia USA dla ich sprawy.

Lokalny zespół chłopców wypuścił piosenki, aby powiedzieć protestującym, że „cały Hongkong cię wspiera”. Mówcy przypomnieli tłumowi, że nie czas na świętowanie i że walka o prawdziwą autonomię musi trwać.

Protestujący są źli z powodu pełzania chińskich ingerencji w Hongkongu, które, jak twierdzą, naruszają ich prawa obiecane, gdy była kolonia brytyjska powróciła do chińskich rządów w 1997 roku.

„Rząd chce, abyśmy opuścili fronty i młodych protestujących, ale będziemy się z nimi trzymać”, 64-letni organizator rajdu Tam Kwok-sun powiedział głośno wiwaty tłumu. „Czasami ich działania są gwałtowne i agresywne, ale jesteśmy bardziej niezadowoleni z zachowania rządu”.

Od czasu wybuchu zamieszek w czerwcu protestujący zakłócili ruch uliczny, zniszczyli obiekty publiczne i sklepy pro-chińskie oraz cisnęli bomby benzyny w bitwach z policją, która odpowiedziała salwami gazu łzawiącego i armatek wodnych.

Okupacja kilku uniwersytetów przez protestujących na początku tego miesiąca po ostrych starciach z policją doprowadziła do jednego z najbardziej gwałtownych rozdziałów zamieszek, które przyczyniły się do pierwszej recesji w mieście od dekady.

Przywódca Hongkongu, Carrie Lam, zaapelowała o utrzymanie obecnego spokoju, ale odmówiła pokłonu żądaniom protestujących, w tym wolnym wyborom na jej stanowisko i do władzy ustawodawczej, a także niezależnemu podejrzeniu o domniemaną brutalność policji.

„To wciąż bardzo wczesny etap rewolucji” – powiedziała w sobotę zamaskowana aktywistka, która nadała swoje imię Mai, 26 lat. „Ludzie są zmęczeni fizycznie i psychicznie, dlatego czekamy na odpowiedni moment na walkę”.

Policja w Hongkongu aresztowała 5890 osób w wyniku protestów.

„Rząd jest nadal uparty. Każdy z nas, młody i stary, musi wnosić swój wkład na swój własny sposób. Ruch się nie zatrzyma ”, powiedziała 63-letnia kobieta, która przedstawiła się jako pani Tam, gdy rozdawała japońskie słodycze miodowe śpiewającym sloganom młodym aktywistom w parku.

Protestujący w tym tygodniu wezwali Wielką Brytanię i inne kraje do pójścia w ślady USA w zakresie stanowienia prawa w celu wsparcia jego sprawy.

Nowe prawo USA nakłada sankcje na urzędników uznanych za winnych łamania praw człowieka i wymaga corocznego przeglądu specjalnego statusu handlowego dla Hongkongu. Kolejny zakaz eksportu niektórych nieśmiertelnych amunicji do policji w Hongkongu.

Chiny ostrzegały przed silnymi środkami zaradczymi, a rząd Hongkongu zarzucił ruch USA jako nieuzasadnione wtrącanie się w jego sprawy.

Chińskie media państwowe poinformowały w sobotę, że Lee Henley, również zidentyfikowany jako Hu Xiang i obywatel niezidentyfikowanego obcego kraju, został aresztowany pod zarzutem „działań finansowych zagrażających bezpieczeństwu narodowemu Chin, w tym rzekomego spisku z siłami zagranicznymi w celu wsparcia zamieszek w Hongkongu”.

W raportach podano także, że Tajwańczyk, Lee Meng Chu, był przetrzymywany za „rzekomo szpiegowanie i wyciekanie tajemnic narodowych Chin” i wspieranie protestów w Hongkongu. Pekin wcześniej potwierdził, że Lee był przetrzymywany po tym, jak zaginął podczas sierpniowej podróży do Chin kontynentalnych, ale nie podał szczegółów.

W sierpniu pracownik konsulatu brytyjskiego w Hongkongu został aresztowany podczas podróży na kontynent i został zwolniony 15 dni później po przyznaniu się do prostytucji. Ale Simon Cheng mówi, że była to wymuszona spowiedź i że był torturowany przez chińską policję i naciskał na informacje o aktywistach Hongkongu.

W niedzielę w Hongkongu planowane są kolejne wiece, w tym protest przeciwko gazowi łzowemu i marsz wdzięczności do konsulatu USA.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: