NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI INFORMACJA - 05.02.2021 - W SPRAWIE ZBIGNIEWA JANA POTOCKIEGO
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań w 2021 r.USTAWA z dnia 9 sierpnia 2019 r.
BARDZO MĄDRY FACET !- O PRZYCZYNACH I SKUTKACH SKURWIENIA SIĘ OJCZYZNY !
POLACY NARÓD PRZEKLĘTY ? dziwne zbiegi okolicznosci - rzecz o opiece NMP nad Polską!
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Mroczna tajemnica w rodzinie Stanisława Piotrowicza z PiS

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Kazimierz Piotrowicz, Stanisław Piotrowicz
Autor: Art Service, Super Express

Jak ustalił „Super Express”, brat posła PiS Stanisława Piotrowicza – Kazimierz Piotrowicz, także był prokuratorem stanu wojennego. W 1982 r. jako wiceszef Prokuratury Rejonowej w podkrakowskiej Bochni, oskarżał czworo opozycjonistów w trybie doraźnym. W przypadku dwóch osób zapadły wyroki skazujące na więzienie.

O tym, że Kazimierz Piotrowicz wsadził do więzienia bohaterów Solidarności świadczą dokumenty zgromadzone przez IPN. Jego działalność z tamtych czasów pamiętają też bocheńscy opozycjoniści. – Kazimierz Piotrowicz to faktycznie brat Stanisława Piotrowicza. To prawda, oskarżał w stanie wojennym – mówi „Super Expressowi” Jerzy Orzeł, poseł na sejm kontraktowy i jeden z założycieli… słynnego Porozumienia Centrum.

Pierwsza sprawa zakończyła się szczęśliwie dla człowieka, którego oskarżał brat posła PiS. Choć komunistyczny śledczy prowadził sprawę w trybie doraźnym, a więc zagrożonym największą karą dla podejrzanego, Teofilowi Wojciechowskiemu się upiekło. Władze podejrzewały go o organizację strajku pracowników Kopalni Soli w Bochni w dniu 14 grudnia 1981 r. Jak tamte wydarzenia wspomina główny zainteresowany? O dziwo, całkiem nieźle!

Z oskarżenia [sformułowanego przez Kazimierza Piotrowicza] jestem zadowolony, pomogło mi. Pierwsze pytanie jakie mi zadał, dotyczyło tego, czy byłem świadomy swoich czynów. Podczas procesu poszliśmy w tym kierunku – wspomina Wojciechowski, który w przeszłości zasiadał w Kolegium IPN i był burmistrzem Bochni. Opozycjonista zapewnia, że nie ma żalu do Piotrowicza. Nie wszyscy mieli jednak tyle szczęścia, co Wojciechowski.

Druga ze spraw, którą w stanie wojennym prowadził Kazimierz Piotrowicz, dotyczyła Romany Jarosz, Pawła Kozioła i Jerzego Jonasa. W akcie oskarżenia brat polityka PiS zarzucał im nielegalną działalność związkową w ramach NSZZ „Solidarność” oraz kolportaż ulotek. Jarosz dostała karę grzywny, zaś jej koledzy zostali skazani przez komunistyczny sąd: Kozioł na rok więzienia, a Jonas na dwa lata pozbawienia wolności. Obaj dostali po kieszeni, bo obcięto im wypłaty. Zostali też obciążeni kosztami postępowania.

Jeśli dochodzenie było przeprowadzone w trybie doraźnym, prokurator musiał wystąpić o wyrok co najmniej 3 lat. Warto dodać, że to śledczy decydował, jak je prowadzić – komentuje prof. Andrzej Paczkowski, historyk i badacz PRL.

Kazimierz Piotrowicz nie chciał udzielić komentarza „Super Expressowi”. W rozmowach ze znajomymi opowiada jednak, że prokuratorzy byli przymuszani do prowadzenia spraw politycznych. – W Bochni każdy z prokuratorów dostał po jednej sprawie i nie było żadnego wyboru – miał tłumaczyć jednemu ze znajomych. Podobno przeżywał każdą sprawę.

Większość sędziów i prokuratorów tamtych czasów była konformistami. Zapalali się do działania, kiedy wiedzieli, że ich czyny będą dobrze widziane przez górę. Gdy kierownictwo oczekiwało wysokich wyroków, oni je załatwiali – uważa prof. Paczkowski.

Paweł Kozioł zmarł w lipcu 2012 r. Z Jerzym Jonasem nie udało nam się skontaktować.

Co w stanie wojennym robił Stanisław Piotrowicz?

Z dokumentów wynika, że poseł PiS Stanisław Piotrowicz ma sporo na sumieniu. W czasach PRL należał do egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie. Jego podpis widnieje na akcie oskarżenia przeciwko działaczowi opozycji, Antoniemu Pikulowi. Kiedy sprawa wyszła na jaw, Stanisław Piotrowicz zapewniał, że pomagał opozycjonistom, co wywołało falę oburzenia. Jego wersji sprzeciwił się także sam Pikul. Poseł partii rządzącej i szef sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka za bardzo się tym nie przejął. Jeszcze w październiku 2018 r. wyznał: – Wbrew sugestiom, można powiedzieć, że jestem w jakimś stopniu również i ofiarą stanu wojennego.

se.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: