NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
Pfizer szantażował Kraje, aby utajniły umowy i domagał się od rządów Państw, by oddali  majątki państwowe.. ☀Autor Gabi☀
ALARM!!! Rozsyłać!!!! MOSSAD mobilizuje Wojsko Polskie...
Dlaczego Billa Gatesa nie można aresztować w Szwajcarii ☀Autor Gabi☀
Niemcy szykują się do wielkiej ofensywy. Będą szczepić nawet po 10 mln ludzi tygodniowo ☀Autor Gabi☀
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
Podatek katastralny wchodzi do gry? Ministerstwo odpowiada w sprawie nowego pomysłu ☀Autor Gabi☀
Wartości rodziny Schwab. Czy prawdziwy Klaus Schwab to uprzejma postać starego wujka.. ☀Autor Gabi☀
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

BAKTERIE GMO BĘDĄ W WOLNYM ŚRODOWISKU POŻERAĆ DWUTLENEK WĘGLA

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

lKfktkqTURBXy85OWU0MmEwMzFhMzg5NjE1ZGUyMWJmOTY5ODQzM2MwNi5qcGVnkpUDAADNCX_NBVeTBc0DUs0B3g

Zmodyfikowano bakterie, by te żywiły się dwutlenkiem węgla, zamiast cukrem

Jeszcze jeden sposób, żeby pozbyć się nadmiaru dwutlenku węgla z atmosfery? Tak i zapowiada się na bardzo ekologiczny, choć trudno jeszcze przewidzieć, na jaką skalę będzie stosowany.

Naukowcy z Weizmann Institute of Science stworzyli nowy gatunek bakterii, który może po prostu żywić się… powietrzem! Za sprawą sterowanej ewolucji bakterii E. coli, udało się całkowicie zmienić ich preferowaną dietę i zamiast cukrem, teraz są karmione dwutlenkiem węgla. Jest to o tyle ciekawe, że organizmy na naszej planecie dzielą się na dwa rodzaje – autotroficzne, które absorbują dwutlenek węgla z powietrza i zamieniają go w węgiel (najlepszym przykładem są rośliny) oraz heterotroficzne, które pozyskują węgiel zjadając inne organizmy (mowa o zwierzętach, grzybach i większości bakterii).

W normalnych warunkach organizmy są albo jednego, albo drugiego typu, ale ostatnie odkrycie naukowców udowadnia, że w niektórych przypadkach można to zmienić. Jak twierdzi prowadzący zespół badaczy Rono Milo: – Nasze laboratorium było pierwszym, które zdecydowało się spróbować tak zmodyfikować dietę normalnego heterotroficznego organizmu, aby zmienić go w autotroficzny. W pierwszej chwili brzmi to jak niemożliwe zadanie, ale ostatecznie okazało się, że da się to zrobić. Nasze badania są ważnym kamieniem milowym na drodze do naszego celu, czyli wydajnych i zielonych zastosowań.

Zespół zaczął od modyfikacji E. coli w taki sposób, że dodał do niej pewne geny, z których rośliny korzystają do pozyskiwania węgla z dwutlenku węgla oraz takie umożliwiające bakteriom czerpanie z niego energii. Następnie badacze zmusili bakterie do ewolucji w konkretnym kierunku, ostrożnie manipulując ich otoczeniem. Dostawały wprawdzie tyle cukru, żeby ich nie zagłodzić, ale miały też nieograniczony dostęp do dwutlenku węgla i mrówczanu. Proces ewolucji zakłada, że życie znajdzie sposób na poradzenie sobie z takimi stresującymi warunkami i faktycznie część bakterii bardzo szybko zmieniło źródło pożywienia na CO2.

Wszystko dlatego, że tego było pod dostatkiem, podczas gdy cukier był rarytasem – z czasem naukowcy zaczęli podawać nowym generacjom bakterii coraz mniej i mniej cukru, a po ok. 200 dniach, część bakterii całkowicie przerzuciła się na żywienie powietrzem. Interesujące, ale czy faktycznie coś nam to daje? Oczywiście, bo bakterie wykorzystuje się obecnie przy produkcji antybiotyków, grafenu czy paliwa, co wymaga karmienia ich olbrzymimi ilościami syropu kukurydzianego, podczas gdy po modyfikacji wystarczy im… powietrze!

Źródło: GeekWeek.pl/Weizmann Institute

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: