NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
CO MÓWIŁ O III R.P MINISTER Mieczysław Wilczek ZANIM "ZDECYDOWAŁ SIĘ " WYSKOCZYĆ Z 12 PIETRA HOTELU W WARSZAWIE ?
BARDZO MĄDRY FACET !- O PRZYCZYNACH I SKUTKACH SKURWIENIA SIĘ OJCZYZNY !
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
Są oficjalne zalecenia ws. szczepień. Duże zmiany! ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
POLACY NARÓD PRZEKLĘTY ? dziwne zbiegi okolicznosci - rzecz o opiece NMP nad Polską!
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

ARCHEOLOGICZNY HORROR – DZIECIĘCE TRUPIE CZASZKI TRUMNAMI DLA INNYCH DZIECI ……. SZOK !

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

KULTURA

Archeolodzy są w szoku. Odkryli dzieci pochowane w czaszkach… innych dzieci!

Naukowcy byli ogromnie zdziwieni, kiedy ich oczom ukazał się widok niezwykłego rytualnego pochówku dzieci, które nosiły czaszki innych dzieci jak hełmy.

A mowa o wykopaliskach w Ekwadorze, które przeprowadzono w latach 2014-2016. Dopiero teraz możemy jednak oglądać znalezione tam okazy, które należą do prekolumbijskiej kultury Guangala i dowiedzieć się o nich nieco więcej. Zdaniem jednej z badaczek, Sary Juengst,  mamy tu do czynienia ze swego rodzaju tradycją pogrzebową: – Mamy dużo powodów, aby przypuszczać, że chodziło o rytualne zapewnienie dziecku bezpieczeństwa po śmierci. Tak czy inaczej, wszyscy byliśmy zaskoczeni tym znaleziskiem, od początku do końca!

Same wykopaliska zaczęły się dość przypadkowo, kiedy jedna z lokalnych firm budowlanych znalazła na swoim terenie 11 miejsc pochówku, rozmieszczonych wzdłuż wybrzeża. A gdy jeden z wezwanych na miejscu naukowców wyjął z błota czaszkę dziecka umieszczoną w dodatkowej czaszce, aby chronić ją podczas drogi do laboratorium, od razu było wiadomo, że nie są to typowe groby – po badaniach okazało się zaś, że kości liczą sobie 2100 lat!

Podobnych okazów znaleziono na miejscu więcej, ale co ciekawe te wyjątkowe “hełmy” noszą tylko dzieci, co zdaniem naukowców nie powinno nas dziwić, bo w wielu kulturach traktowało się je podczas pochówku inaczej niż dorosłych. – Traktując zmarłe dzieci w nietypowy bądź symboliczny sposób, ludzie tworzyli i kontrolowali swoje światy – dusze zmarłych dzieci pełniły rolę dobroczyńców, którzy wpływali na plony, płodność czy sezonowe opady deszczu.

Podobnych okazów znaleziono na miejscu więcej, ale co ciekawe te wyjątkowe “hełmy” noszą tylko dzieci, co zdaniem naukowców nie powinno nas dziwić, bo w wielu kulturach traktowało się je podczas pochówku inaczej niż dorosłych. – Traktując zmarłe dzieci w nietypowy bądź symboliczny sposób, ludzie tworzyli i kontrolowali swoje światy – dusze zmarłych dzieci pełniły rolę dobroczyńców, którzy wpływali na plony, płodność czy sezonowe opady deszczu.

Już wcześniej mieliśmy zaś dowody na to, że Ameryce Południowej dzieci miały dla społeczności wyjątkowe znaczenie. Wystarczy tylko spojrzeć na odkryty jakiś czas temu XV-wieczny peruwiański masowy grób, w których znaleziono szczątki 137 poświęconych dzieci i 200 lam – to największe znane nam masowe poświęcenie dzieci w historii. Poza tym, pochówek z dodatkowymi czaszkami też nie jest w tej części świata żadną nowością, chociaż rzadko z dziecięcymi i nigdy wcześniej nie znaleziono ich w roli hełmów. Badacze próbowali szukać podobnych obrazów w literaturze, ale bezskutecznie, dlatego nie można więc pewności, że i tu mieliśmy do czynienia z rytualnym poświęceniem dzieci.

Chociaż na taki scenariusz zdaje się wskazywać otoczenie, w jakim znaleziono szczątki – na warstwie pyłu wulkanicznego, co można połączyć z erupcją wulkanu czy długotrwałym brakiem pożywienia, a do tego kości dzieci wykazywały oznaki niedożywienia. Możliwe też, że dzieci zostały złożone w ofierze zaraz po wybuchu wulkanu, żeby uniknąć “kolejnego”. Wszystko to oznacza, że dzieci te były postrzegane jako wyjątkowe, a co z tymi, których czaszki nosiły? Mogły to być inne dzieci, zabite dokładnie w tym celu, a może chodzić też o szczątki dzieci, które nie żyły już wcześniej – dziś nie jesteśmy w stanie tego określić i możemy się tylko domyślać.

Źródło: GeekWeek.pl/popularmechanics/Fot. Sara Juengst/UNC Charlotte

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: