NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1158 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI - Z DNIA 18.02.2021 -DECYZJA W SPRAWIE JANA ZBIGNIEWA POTOCKIEGO
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
GRANICA POL-DE - CZY DO PRZEKROCZENIA POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO ZASZCZEPIENIA

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Włoski ruch „Sardynki” zagraża dominacji Salviniego

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

RZYM (AP) – We spolaryzowanym krajobrazie politycznym Włoch, oddolna grupa nazywająca się „Sardynkami” kładzie nacisk na prawicowego populistę Matteo Salviniego.

Ruch został założony podczas lunchu przez czterech byłych współlokatorów, po trzydziestce, którzy mieli dość szorstkiej, nacjonalistycznej retoryki lidera Ligi.

Korzystając z jednej z mocnych stron Salviniego – kampanii w mediach społecznościowych – przyjaciele szybko zorganizowali spotkanie w tym miesiącu na centralnym placu Bolonii, Piazza Maggiore, jako alternatywę dla kampanii wyborczej Salviniego w mieście przed ważnymi wyborami regionalnymi w styczniu.

Spodziewali się, że 6000 ludzi pojawi się w strugach deszczu.

Zamiast tego 15 000 ludzi zapakowało plac jak sardynki i narodził się nowy ruch polityczny.

Szybko rozprzestrzenił się po całym kraju, zyskując tysiące obserwujących w mediach społecznościowych i wydaje się, że zaskoczył znającego media Salviniego.

„Chcieliśmy wypełnić próżnię pozostawioną przez tradycyjną politykę, która poddała się gwałtownemu językowi nienawiści i strachu”, powiedział jeden z założycieli, 32-letnia Mattia Santori w wywiadzie dla The Associated Press. „Odkryliśmy, że próżnia jest znacznie szersza niż oczekiwano”.

Ruch – po włosku „Sardynka” – wyraźnie inspirowany ideami centrolewicowymi, odmawia przyjęcia flag partii, twierdząc, że jest inicjatywą bezstronną i nie ma ambicji stać się partią polityczną. Ale siły lewicowe, zwłaszcza walczący Demokraci, wyraźnie dostrzegły swój potencjał.

Ruch ma antypopulistyczny program pomysłów, projektów i konkretnych planów skoncentrowanych na „ludziach”. Naciskają na „społeczne” prawa społeczne, pro-migrację i działania proekologiczne. Ich ruch często krzyżuje się z młodzieżową grupą protestacyjną na rzecz ochrony środowiska Fridays for Future i organizują wspólne imprezy.

Według niedawnej ankiety przeprowadzonej przez ankietera Index Research ponad 40% Włochów uważa, że ​​Sardynki stanowią obecnie „najgroźniejszego wroga Salviniego”, podczas gdy środkowo-lewicowej Partii Demokratycznej zaufało tylko 14% jako możliwa alternatywa dla prawicy – populizm skrzydłowy.

„Mamy już setki tysięcy i jesteśmy gotowi powiedzieć, żebyś przestał” – manifest Sardynów – opublikowany na Facebooku – mówi populistom, grożąc, że „rozpowszechni tę wiadomość, dopóki nie poczujesz choroby morskiej”.

Salvini, gwiazda mediów społecznościowych, najpierw zlekceważyła ten ruch, a potem wyśmiał go, ogłaszając na Twitterze, że woli „kocięta od sardynek, a kocięta jedzą sardynki, gdy są głodne”.

Nowy ruch różni się od anty-establishmentowego Ruchu 5 Gwiazd, który również narodził się w buncie przeciwko starym mocarstwom politycznym. Nie ma wyznaczonego lidera i jest otwarcie antypopulistyczny, podczas gdy pięciogwiazdkowe mają silne populistyczne korzenie, a charyzmatyczny lider – były komik Beppe Grillo – ustala program.

Zaskakujący sukces pierwszej demonstracji Sardynii w Bolonii nastąpił po kolejnym proteście w mniejszym mieście Modena, gdzie około 7 000 zebrało się, aby zaprotestować przeciwko populistycznym przesłaniom Salviniego. Plac był wypełniony Włochami w każdym wieku, wymachując znakami sardynek i śpiewając antyfaszystowski hymn oporu „Bella Ciao”.

Filmy wideo i zdjęcia z protestów stały się popularne w mediach społecznościowych, a rosnąca liczba aktywistów zaczęła proponować nowe wydarzenia w całym kraju. W najbliższych tygodniach planowane są nowe flash moby w kilkunastu kolejnych włoskich miastach, od Neapolu po Mediolan.

Ogólnopolska demonstracja planowana jest również 14 grudnia w Rzymie, gdzie organizatorzy mają nadzieję, że do 1 miliona Sardynek zapakuje centralny plac Piazza San Giovanni.

Sardynki wstrząsają płynnym otoczeniem politycznym Włoch, w którym słaba koalicja rządząca – utworzona ubiegłego lata przez środkowo-lewicowych Demokratów i ruch 5-gwiazdkowy, aby zablokować wzrost Salviniego – staje w obliczu czegoś, co wydaje się być nie do powstrzymania prawicowej fali.

Osiem włoskich regionów zagłosuje w wyborach regionalnych w 2020 r., W tym lewicowy region twierdzy Emilia Romagna – gdzie Liga Salviniego pokazała zaskakującą siłę w wyborach krajowych w 2018 r.

Ostatnie sondaże sugerują, że powstanie Ligi – i jej centroprawicowy sojusz z Forza Italią Silvio Berlusconiego i skrajnie prawicowymi braćmi Włoch Giorgii Meloni – może pokonać partie lewicowe, które rządzą niektórymi z tych regionów od dziesięcioleci.

Ale pomimo pogardy Salviniego, Sardynki zbierają siły. Podobne inicjatywy są podejmowane przez Włochów w Nowym Jorku i Berlinie, przeciwko wszelkim formom populizmu.

„Byliśmy przytłoczeni prośbami, we Włoszech i za granicą, o organizowanie nowych wydarzeń”, powiedział Santori. „Naszym celem było obudzenie ludzi i uwolnienie tej nowej energii. Teraz do polityków należy unikanie marnotrawstwa ”.

Analitycy zauważają, że inne wcześniejsze oddolne inicjatywy – takie jak włoski Girotondi, do którego dołączył znany reżyser Nanni Moretti – nie przekształciły popularności w konkretną alternatywę polityczną.

„Sardynki pokazały, że są w stanie zmobilizować ludzi i sprowadzić ich z powrotem na place z pokojowym przekazem. Najważniejsze pytanie brzmi: co zrobią dalej ”- powiedział Massimiliano Panarari, analityk polityczny na rzymskim uniwersytecie LUISS.

„Ich potencjał polityczny jest szeroki, ponieważ ich głosy powinny naturalnie zbliżać się do partii lewicowych”, dodał Panarari. „Ich wyznawcy mogą nie mieć określonej przynależności do partii, ale mają wspólnego wroga i będą głosować przeciwko niemu”

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: