NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1160 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀
Jest zgoda na przywóz z Niemiec do Mirska 54 000 ton odpadów ☀Autor Gabi☀
Wiadomo, kim był pracownik z Polski, któremu wycięto organy w Meksyku. Nowe fakty ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Ukraina pokazała OBWE, w jakim stanie Rosja zwróciła statki

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Rosja zwróciła nielegalnie zajęte statki Sił Zbrojnych Ukrainy w Cieśninie Kerczeńskiej w stanie niezdatnym do użytku – powiedział zastępca stałego przedstawiciela Ukrainy przy organizacjach międzynarodowych w Wiedniu Ihor Łossowski podczas spotkania Forum OBWE ds. Współpracy 27 listopada w Wiedniu, donosi korespondent Ukrinform.

„20 listopada 2019 r. małe opancerzone łodzie artyleryjskie „Berdiańsk”, „Nikopol” i holownik „Jany Kapu” zostały odholowane do portu wojskowego w Oczakowie” – powiedział dyplomata do delegacji reprezentujących kraje członkowskie OBWE, prezentując stan techniczny zróconych przez Rosję okrętów.

Ukraina pokazała OBWE, w jakim stanie Rosja zwróciła statki

Ukraina pokazała w OBWE stan, w którym Rosja zwróciła te statki.

Tak więc podczas inspekcji stwierdzono, że większości broni statku albo nie było (broń strzelecka i amunicja, środki komunikacji, wyposażenie), albo była zdemontowana (nawigacja morska, pociski i artyleria) i niedziałająca.

Ponadto zwrócone statki nie mają wyposażenia nawigacyjnego, osobistej broni i amunicji, łączności i nadzoru (z wyjątkiem kilku pozycji przestarzałego wyposażenia), płytek drukowanych, sprzętu elektromechanicznego i innego mienia.

„Nawet pompy toaletowe, systemy odwadniające w zbiornikach toaletowych, kotły, większość sufitów, gniazdek elektrycznych i lampy zostały zdemontowane” – powiedział ukraiński przedstawiciel.

Podkreślił, że na wszystkich statkach „pojawiły się oznaki grabieży (zwłaszcza holowniku „Jany Kapu”) i demontażu broni i sprzętu wojskowego”.

„Cały sprzęt został celowo częściowo uszkodzony lub zdemontowany. Ponieważ naziemne i pokładowe systemy zasilania zostały zdemontowane, nie można zapewnić statkom energii elektrycznej i sprawdzić działania broni i sprzętu wojskowego” – powiedział Łossowski.

Podczas kontroli stanu statków na małej opancerzonej łodzi artyleryjskiej „Berdiańsk” i holowniku „Jany Kapu” również ujawniono liczne uszkodzenia powierzchni kadłubów.

„Mała opancerzona łódź artyleryjska „Berdiańsk” ma 6 otworów w obszarze linii wodnej i powyżej, a także liczne uszkodzenia mechaniczne na górnym pokładzie. Holownik Jany Kapu ma mechaniczne uszkodzenia na prawej burcie” – powiedział dyplomata.

Przedstawiciel Ukrainy powiedział również, że biorąc pod uwagę ogólny stan techniczny broni i statków, nie można ich używać zgodnie z ich przeznaczeniem.

Obecnie trwają prace Komisji Sił Zbrojnych Marynarki Wojennej, ponieważ występują „duże straty”.

Przypomnijmy, 25 listopada 2018 r. Rosja w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej dokonała agresji wojskowej przeciwko okrętom Sił Zbrojnych Ukrainy i przejęła trzy okręty Sił Morskich Ukrainy – statki „Berdiansk” i „Nikopol” i holownik „Jany Kapu”, które płynęły z Odessy do Mariupola w wyniku czego aresztowano 24 ukraińskich marynarzy. 24 Ukraińców aresztowano, trzech zostało rannych.

25 maja 2019 r. Międzynarodowy Trybunał Prawa Morza orzekł, że Rosja powinna natychmiast zwolnić zatrzymanych i zwrócić aresztowane statki na Ukrainę.

7 września odbyła się wymiana jeńców w formacie 35-35 między Ukrainą a Rosją, podczas której w szczególności zwolniono 24 jeńców wojennych.

18 listopada 2019 r. rozpoczął się proces zwrotu tych ukraińskich statków na Morzu Czarnym. Ich przekazanie odbyło się na wodach neutralnych Morza Czarnego, które zostały następnie odholowane do portu Oczakow. Już po pierwszej inspekcji okazało się, że statki zostały zdemontowane z broni i sprzętu łączności, sprzętu nawigacyjnego, a także hydrauliki (toalety), sufitów i gniazdek.

Jak stwierdził szef Sztabu Generalnego – naczelny dowódca Sił Zbrojnych generał Rusłan Chomczak – to, co strona rosyjska zrobiła ze zwróconymi statkami „nie posiada logiki wojskowej, okręty te zostały zrabowane przez rabusiów”.

zrodlo:ukrinform.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: