NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1169 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą  ☀Autor Gabi☀
Uwaga! Może już zostałeś zaszczepiony, a nie wiesz o tym? Mogą szczepić za pomocą testów PCR!  ☀Autor Gabi☀
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
WARSZAWA - ULICZNA EGZEKUCJA AFERZYSTY !! SIERŻANT W.P Wacław Trzmielowski ZASTRZELIŁ ZŁODZIEJA Z KRĘGU "ELYT" R.P !!
FRANCJA I NIEMCY REZYGNUJĄ Z SZCZEPIONKI AstraZeneca - POLACY CHCĄ BYĆ SZCZEPIENI NIĄ NAWET WIELOKROTNIE - POLAK :-) WIE :-) CZEGO CHCE CO JEST DOBRE A CO NIE........
Odważny! Były fan szczepień koronowych przyznaje: „Mam szkody spowodowane szczepieniami”  ☀Autor Gabi☀
Największa Norymberga wszechczasów jest w drodze (uwaga: przetłumaczone z języka niemieckiego)  ☀Autor Gabi☀
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Trzesienie ziemi w Albanii , liczba ofiar śmiertelnych 49

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

TIRANA, Albania (AP) – Operacja mająca na celu znalezienie osób, które przeżyły i odzyskanie ciał po śmiertelnym trzęsieniu ziemi w Albanii, zakończyła się w piątek, a ekipy ratownicze ograniczyły swoje wysiłki do zawalonego hotelu przy plaży w portowym mieście Durres, gdy liczba ofiar wzrosła do 49.

Albańska Qehajaj, rzeczniczka Ministerstwa Obrony, powiedziała, że ​​albańskie, serbskie i czarnogórskie ekipy ratownicze pracują w ruinach hotelu, w którym wciąż uważano, że zaginęła jedna osoba.

Psy tropiące zasygnalizowały obecność osoby pod gruzami.

Pełny zasięg: Albania
Kraje sąsiednie i narody Unii Europejskiej rzucili się w ekipach ratowniczych i specjalistycznym sprzęcie w kilka godzin po trzęsieniu ziemi.

Około 2000 osób zostało rannych we wtorkowe trzęsienie o sile 6,4 wielkości, powiedziała minister zdrowia Ogerta Manastirliu, po zebraniu informacji ze szpitali, małych ośrodków zdrowia, domów i osób przebywających obecnie w namiotach.

Dwie ciężko chore osoby zostały zabrane do Włoch w celu dalszego leczenia.

Najbardziej dotknięte obszary to Durres, 33 kilometry (20 mil) na zachód od stolicy, Tirany i pobliskiego miasta Thumane. Operacja poszukiwawcza w Thumane, której meczet był tak poważnie uszkodzony, że wierzący modlili się na zewnątrz, zakończyła się w środę.

Żałobnicy przygotowywali się do pochowania niektórych ofiar trzęsienia ziemi na serii pogrzebów w piątek. Setki mieszkańców Thumane wzięło udział w ceremoniach pogrzebowych dla ośmiu osób zabitych w trzęsieniu ziemi, sześciu z jednej rodziny i dwóch z drugiej.

Uczestniczyli również premier Edi Rama i jego zastępca Erion Brace.

Prezydent Ilir Meta odwiedził Durres wraz z ustępującym premierem Kosowa Ramuszem Haradinajem. Główny opozycjonista Albanii, lider Partii Demokratycznej, Lulzim Basha, również odwiedził miejsca dotknięte trzęsieniem ziemi, ponieważ katastrofa przynajmniej chwilowo pomijała różnice polityczne w kraju, który wciąż się kłóci.

Trzęsienie ziemi uderzyło, gdy ludzie spali, a prawie wszyscy zabici zostali uwięzieni, gdy zawaliły się ich budynki mieszkalne lub hotele, w których przebywali. Setki wstrząsów wtórnych, o co najmniej trzech wielkościach większych niż 5, wstrząsnęły krajem i skomplikowały działania ratownicze.

Oprócz zawalonych budynków Rama powiedział, że wstępne dane pokazują, że około 700 budynków w Durres i ponad 235 w Tiranie zostało poważnie uszkodzonych.

„Nadchodzi dla nas trudny okres, aby nieustannie pracować nad przywróceniem normalnego życia” – powiedziała Rama, dodając, że apelował o międzynarodową pomoc w wysiłkach na rzecz odbudowy. Przysięgł, że w ciągu roku ponownie przesiedli wszystkich pozostawionych bezdomnych „w lepszych warunkach życia niż przed trzęsieniem ziemi”.

Premier powiedział, że pierwsze darowizny na odbudowę wyniosły około 10 milionów euro (11 milionów dolarów).

Grecja powiedziała, że ​​odpowiada na apel Ramy, wysyłając w piątek wyspecjalizowany zespół 16 inżynierów z krajowej agencji pomocy humanitarnej, aby pomóc w odbudowie. Zespół miał polecieć do Albanii samolotem wojskowym, który z kolei zabrałby dwa zespoły greckich strażaków reagujących na katastrofy, które od wtorkowego popołudnia pracują w akcji poszukiwawczo-ratowniczej.

„Priorytetem jest teraz schronienie, jedzenie i opieka dla każdego bezdomnego obywatela” – powiedziała minister obrony Albanii Olta Xhacka, dodając, że inżynierowie zaczęli oceniać uszkodzone domy. Wstępne szacunki wskazują, że liczba osób pozostawionych bezdomnych w wyniku trzęsienia ziemi wynosi 4000.

„Nikt nie pozostanie na ulicy”, powiedziała.

Około 500 osób spędziło trzecią noc w namiotach w Thumane, podczas gdy ogółem około 2000 osób z Durres i Thumane zostało przeniesionych do tymczasowego zakwaterowania w hotelach, szkołach i halach sportowych.

Na znak braterstwa wielu bezdomnych zabrano do sąsiedniego Kosowa, gdzie zdecydowana większość ludności to etniczni Albańczycy.

Podczas wojny w Kosowie w latach 1998–99 setki tysięcy z Kosowa zostały schronione w Albanii.

Unia Europejska zobowiązała się do dalszej pomocy w ocenie potrzeb i priorytetów Albanii, dodając, że rozpoczęła koordynację z państwami członkowskimi, innymi krajami i organizacjami międzynarodowymi w zakresie reagowania na sytuacje kryzysowe.

____

Wkład Eleny Becatoros w Atenach.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: