NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1164 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
"Polska rżnie lasy. Puste place widać z kosmosu!!!!" ☀Autor Gabi☀
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
SPORE ZMIANY!  RZĄD ZMIENIA KOLEJNOŚĆ SZCZEPIEŃ! ZASKAKUJĄCA DECYZJA ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Premier Iraku ogłasza, że zrezygnuje z powodu pogłębiającego się kryzysu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BAGHDAD (AP) – premier Iraku powiedział w piątek, że złoży rezygnację w parlamencie, dzień po tym, jak siły bezpieczeństwa zabiły ponad 40 osób i na wezwania najwyższego szyickiego duchownego Iraku do ustawodawców o wycofanie wsparcia.

Posunięcie Adela Abdula-Mahdiego 13 miesięcy po objęciu przez niego funkcji premiera wywołało obchody antyrządowych protestujących, którzy obozowali na placu Tahrir w Bagdadzie od prawie dwóch miesięcy. Młodzi mężczyźni i kobiety wybuchali pieśniami i tańcami, gdy wieści o jego rychłej rezygnacji dotarły na plac, największy w stolicy.

W oświadczeniu Abdul-Mahdi powiedział, że „słuchał z wielką troską” kazania Wielkiego Ajatollaha Aliego al-Sistaniego i podjął decyzję w odpowiedzi na jego wezwanie oraz w celu „ułatwienia i przyspieszenia jego wypełnienia jak najszybciej”.

„Prześlę parlamentowi oficjalne memorandum rezygnujące z obecnego premiera, aby parlament mógł dokonać przeglądu swoich wyborów” – powiedział. Abdul-Mahdi został mianowany premierem nieco ponad rok temu jako kandydat na konsensus między blokami politycznymi.

Al-Sistani powiedział, że parlament, który wybrał rząd Abdula-Mahdiego, powinien „ponownie rozważyć swoje opcje” w swoim cotygodniowym piątkowym kazaniu wygłoszonym w świętym mieście Nadżaf za pośrednictwem przedstawiciela.

„Wzywamy Izbę Reprezentantów, z której wyłonił się obecny rząd, do ponownego rozważenia swoich możliwości w tym względzie”, powiedział al-Sistani w oświadczeniu – wyraźny znak, że wycofuje swoje poparcie dla premiera.

Nie było od razu jasne, czy rezygnacja Abdula-Mahdiego uspokoi protestujących, którzy wzywają teraz do usunięcia całej klasy politycznej, która rządziła Irakiem od upadku Saddama Husseina w 2003 roku. Prawie 400 osób zginęło w krwawej rozprawie podczas protestów od 1 października, większość z nich młodych protestujących zastrzelonych lub zabitych przez eksplodowanie kanistrów gazu łzawiącego wystrzelonych przez siły bezpieczeństwa.

Amira, 25-letnia protestująca, powiedziała, że ​​rezygnacja powinna nastąpić wiele tygodni temu.

„Nie zatrzymamy się na premierze, wciąż mamy wiele do zrobienia. Będziemy działać naprzód, dopóki nasze żądania nie zostaną spełnione – powiedziała, odmawiając podania pełnego nazwiska, obawiając się odwetu.

Czterdzieści protestujących zostało zastrzelonych przez siły bezpieczeństwa w Bagdadzie i południowych miastach Najaf i Nasiriyah w czwartek, podczas gwałtownej eskalacji przemocy, która trwała w piątek. Najaf to siedziba szyickiej władzy religijnej w kraju, kierowanej przez al-Sistani.

Trzej protestujący zostali zastrzeleni, a ośmiu rannych przez siły bezpieczeństwa w Nasiriyah w piątek, gdy demonstranci próbowali wejść do centrum miasta, aby wznowić swoje zamieszkanie, podali urzędnicy ochrony i szpitala. Siły bezpieczeństwa wystrzeliły pociski na żywo poprzedniego dnia, aby rozproszyć protestujących z dwóch kluczowych mostów, zabijając 31 osób.

Al-Sistani powiedział również, że protestujący powinni rozróżnić pokojowych demonstrantów i tych, którzy chcą doprowadzić do gwałtownego ruchu, po spaleniu w środę budynku irańskiego konsulatu w Nadżaf, który według urzędników rządowych został popełniony przez sabotażystów spoza ruchu protestacyjnego.

W oświadczeniu islamska partia Dawa wezwała parlament do natychmiastowego zwołania i wybrania alternatywnego rządu.

Były minister ropy i finansów oraz były wiceprezydent, 77-letni Abdul-Mahdi był postrzegany jako niezależny politycznie, kiedy objął to stanowisko w październiku 2018 r. I jest pierwszym premierem Iraku spoza partii Dawa od 12 lat .

Pierwszego dnia swojej kadencji przeniósł swoje biura z bardzo bezpiecznej Zielonej Strefy Bagdadu, mówiąc, że chciał przybliżyć swój rząd do ludzi i powiedział, że podczas swojego kadencji chce zapewnić bezpieczeństwo, wodę i elektryczność dla wszystkich Irakijczyków.

Jednak rzeczywistość wkrótce nadrobiła zaległości, gdy stanął przed szeregiem wyzwań, w tym wysokiego bezrobocia, powszechnej korupcji i zrujnowanych usług publicznych. Jego rząd i kluczowi pracownicy w jego biurze również byli blisko Iranu.

W Bagdadzie protestujący zgromadzili się wokół historycznej ulicy Rasheed w pobliżu strategicznego mostu Ahrar i spalili irańską flagę, skandując „Iran out!”

Cztery osoby zostały zastrzelone przez siły bezpieczeństwa na moście poprzedniego dnia. Protestujący zajmują również części pobliskich mostów Jumhuriya i Sinar – z których wszystkie prowadzą do ufortyfikowanej Zielonej Strefy, siedziby rządu Iraku.

Rzecznik sekretarza generalnego ONZ wyraził głębokie zaniepokojenie użyciem amunicji przeciwko protestującym w piątek.

„Sekretarz generalny ponawia swój apel do władz irackich o zachowanie maksymalnej powściągliwości, ochronę życia demonstrantów, poszanowanie prawa do wolności wypowiedzi i zgromadzeń oraz szybkie zbadanie wszystkich aktów przemocy” – powiedział Stéphane Dujarric w oświadczeniu .

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: