NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
BARDZO MĄDRY FACET !- O PRZYCZYNACH I SKUTKACH SKURWIENIA SIĘ OJCZYZNY !
POLACY NARÓD PRZEKLĘTY ? dziwne zbiegi okolicznosci - rzecz o opiece NMP nad Polską!
Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań w 2021 r.USTAWA z dnia 9 sierpnia 2019 r.
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI INFORMACJA - 05.02.2021 - W SPRAWIE ZBIGNIEWA JANA POTOCKIEGO
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

ZUS – RAPORTUJE NADWYŻKĘ W KASIE 5.5 MILIARDA ZŁ – PRAWDA ? FAŁSZ ?CZY PROPAGANDA PIS ??

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Prezes ZUS chwali się nadwyżką 5,2 mld zł. Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?

czwartek, 28.11.2019 r.

 

Kilka dni temu prezes ZUS pochwalił się na twitterze, że Fundusz Ubezpieczeń Społecznych (FUS), z którego ZUS wypłaca Polakom emerytury, renty i zasiłki, licząc od początku roku zanotował nadwyżkę w wysokości 5,2 mld zł. Nic tylko się cieszyć. Radosne miny szybko nam jednak zrzedną, gdy odkryjemy, że cała ta nadwyżka to efekt dotacji z budżetu państwa, a nie wysokich wpływów z tytułu składek. Okazuje się bowiem, że tylko przez pierwszą połowę tego roku państwowe dotacje do FUS wyniosły aż 24,2 mld zł!

Przypomnijmy – wszystkie wypłaty świadczeń z ubezpieczenia emerytalnego, rentowego, chorobowego oraz wypadkowego są realizowane ze środków zgromadzonych w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS). Większość pieniędzy, która trafia do FUS pochodzi ze składek na ubezpieczenia społeczne. Większość, ale nie wszystkie. W okresie styczeń–czerwiec 2019 r. wskaźnik pokrycia wydatków na emerytury i renty zbieranymi na bieżąco od pracujących ludzi składkami wyniósł bowiem tylko 76,3 proc.

r e k l a m y


       

Skąd zatem pochodzi reszta pieniędzy potrzebnych na wypłatę wszystkich emerytur, rent i zasiłków? Odpowiedź jest prosta – kasa płynie bezpośrednio z budżetu państwa. Aby zbilansować saldo na FUS i znaleźć finansowanie dla wszystkich świadczeń emerytalno-rentowych rząd wysyła do FUS pieniądze podatników w postaci dotacji budżetowej. W pierwszym półroczu br. w tym trybie przelano do FUS kwotę 24,2 mld zł. Dopiero te środki pozwoliły spiąć FUS i umożliwiły wypłatę wszystkich emerytur.

Jak powyższe ma się do słów Pawła Jaroszka, obecnego prezesa ZUS, który kilka dni temu pochwalił się na twitterze, że FUS na koniec września 2019 r. odnotował nadwyżkę w wysokości 5,167 mld zł (licząc za okres I – IX br.)? Ano tak, że cała ta nadwyżka to efekt wspomnianych powyżej dotacji z budżetu państwa. Gdyby nie one, gdyby nie wsparcie systemu emerytalnego wielomiliardowymi dotacjami finansowanymi przez wszystkich podatników, to ZUS nie miałby pieniędzy na wypłatę wszystkich świadczeń. Patrząc przez ten pryzmat nie wiem czy jest się czym chwalić.

W kontekście powyższego warto przypomnieć opublikowany kilka tygodni temu raport ZUS na temat spodziewanego deficytu FUS na lata 2020 – 2024. Oficjalny dokument pt. „Prognoza wpływów i wydatków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych na lata 2020-2024” zakłada, że we wspomnianym okresie na wypłatę emerytur, rent, zasiłków chorobowych i świadczeń wypadkowych w wariancie najbardziej optymistycznym (niskie bezrobocie, wysoki wzrost PKB) zabraknie nam łącznie 210,8 mld zł. W wariancie pesymistycznym (wysokie bezrobocie, niski wzrost PKB) deficyt będzie jeszcze większy i wyniesie aż 355,6 mld zł.

r e k l a m y


 

Skąd wziąć powyższe kwoty? Jak zasypać dziurę FUS wynikającą z braku pokrycia wydatków na emerytury i renty zbieranymi na bieżąco od pracujących ludzi składkami? Wszystko wskazuje na to, że to budżet państwa (czyli my wszyscy) będzie musiał przelewać do FUS coraz większe dotacje. W wariancie optymistycznym po 3,5 mld zł miesięcznie (średnia za okres 2020 – 2024). W wariancie pesymistycznym – po 5,9 mld zł miesięcznie. Aby uświadomić skalę potrzeb można sobie wyobrazić, że gdyby Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy chciała pomóc polskiemu systemowi emerytalnemu w likwidacji deficytu FUS, to musiałaby codziennie (podkreślam – codziennie!), przez pełne 5 lat organizować zbiórki, które dawałyby każdego dnia kwotę równą kwocie zebranej w trakcie ostatniego finału, a i tak nie starczyłoby to na zasypanie całej dziury FUS w wariancie pesymistycznym…

Źródła informacji:
> Paweł Jaroszek (Twitter.com)
> Informacja o wykonaniu planu finansowego Funduszu Ubezpieczeń Społeczncyh na 30.06.2019 r. (ZUS.pl)
> Prognoza wpływów i wydatków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych na lata 2020-2024 (ZUS.pl)

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: