NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
Pfizer szantażował Kraje, aby utajniły umowy i domagał się od rządów Państw, by oddali  majątki państwowe.. ☀Autor Gabi☀
ALARM!!! Rozsyłać!!!! MOSSAD mobilizuje Wojsko Polskie...
Wartości rodziny Schwab. Czy prawdziwy Klaus Schwab to uprzejma postać starego wujka.. ☀Autor Gabi☀
Dlaczego Billa Gatesa nie można aresztować w Szwajcarii ☀Autor Gabi☀
Niemcy szykują się do wielkiej ofensywy. Będą szczepić nawet po 10 mln ludzi tygodniowo ☀Autor Gabi☀
Podatek katastralny wchodzi do gry? Ministerstwo odpowiada w sprawie nowego pomysłu ☀Autor Gabi☀
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

MULTIKULTI W ODWROCIE ?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Multi-kulti to idea skazana na porażkę

Zdj. ilustracyjne
W ciągu ostatnich lat wielu polityków europejskich musiało zaakceptować niepowodzenie idei wielokulturowości w swoich krajach. Potrzebujemy nowej polityki, która zjednoczy ludzi.

W 2010 roku, na spotkaniu z młodymi członkami swojej partii CDU, niemiecka kanclerz Angela Merkel przyznała, że wielokulturowe podejście Niemiec – znane jako multikulti – całkowicie zawiodło. W Niemczech, podobnie jak w wielu innych krajach europejskich, zróżnicowane kulturowo społeczności żyją obok siebie, przy minimalnej interakcji między grupami i minimalnym kontakcie.

Wielu współpracowników Merkel, takich jak Horst Seehofer, od dawna deklaruje, że koncepcja Leitkultur („wiodącej kultury niemieckiej”) i surowszego systemu imigracyjnego są niezbędne, aby stworzyć bardziej spójne Niemcy. Jednakże, choć Merkel odważyła się od czasu do czasu poruszyć problem wielokulturowości, jej ostatnie działania tylko zaostrzyły dyskurs i podważyły jej reputację stabilnego, rozsądnego i odpowiedzialnego lidera w tym procesie.

„Powinniśmy przyjąć politykę opartą na wzajemności i odpowiedzialności, a wielokulturowość skierować na śmietnik historii.”

Jej decyzja z 2015 roku, aby zezwolić na wjazd do Niemiec około milionowi uchodźców z niestabilnych krajów o większości muzułmańskiej, takich jak Irak, Syria i Afganistan, spowodowała znaczne obciążenie tkanki społecznej kraju. Ta decyzja była tym bardziej zadziwiająca, że Niemcy już miały problemy z integracją wyznających islam imigrantów tureckiego pochodzenia – a nawet ich dzieci urodzonych już w Niemczech.

Potrzeba rozsądnych liderów

Jeśli chodzi o kwestię wielokulturowości, wiele krajów w Europie potrzebuje silnego przywództwa politycznego. Potrzebujemy liderów, którzy dostrzegają wady wielokulturowości i są gotowi głęboko skonfrontować się z praktykami i normami kulturowymi w społecznościach migrantów. Mamy powody, żeby nie tracić nadziei.

Pod przemyślanym przywództwem Mette Frederiksen duńscy Socjaldemokraci starają się stworzyć kulturę narodową opartą na wspólnej tożsamości, wspólnym celu i wzajemnych zobowiązaniach. Partia przyjęła również dojrzałe podejście do obaw społecznych związanych z imigracją i spójnością społeczną. Duńska premier otwarcie skrytykowała problematyczne postawy w duńskich społecznościach muzułmańskich – w tym brak poszanowania dla państwowego systemu sądowego i głęboko zakorzeniony w nich patriarchat.

Zastrzeżenia wobec wielokulturowości nie są przejawem rasizmu. Nie jest również rasistowskie zaniepokojenie społeczne, gdy do naszego kraju napływa duża liczba ludności z krajów niestabilnych, w których obowiązujące normy kulturowe i prawne znacznie różnią się od naszych. Można czuć się swobodnie z różnorodnością rasową i jednocześnie niepokoić się różnorodnością religijno-kulturową. Nie ma w tym sprzeczności.

Integracja, ale z czym?

Wielka Brytania musi zrozumieć ten problem. U nas wielokulturowość doprowadziła do podobnie podzielonego społeczeństwa, a my desperacko staramy się wspierać większą integrację. Żeby to jednak uczynić, musimy postawić pytanie: w co próbujemy „zintegrować” imigrantów? O co nam chodzi, kiedy prosimy ludzi o przyjęcie „brytyjskich wartości”? Nie wszystko bowiem w głównym nurcie brytyjskiej kultury jest dobre.

Wielka Brytania stała się światowym liderem w rozpadzie rodziny. Mamy jeden z najwyższych na świecie wskaźników upijania się. Mamy niezdrową obsesję na punkcie „ikon”- celebrytów. Poziom samotności wśród osób starszych to nie tylko plaga społeczna, ale także powód do wstydu dla całego narodu. Te cechy współczesnego brytyjskiego społeczeństwa i kultury po prostu nie są pożądane.

Zjednoczone Królestwo potrzebuje zatem moralnego i politycznego przywództwa. Potrzebujemy kogoś na tyle odważnego, że nie zawaha się wskazać na problematyczne zachowania i postawy w społeczeństwie – zarówno jako całości, jak i w mniej zintegrowanych społecznościach migrantów. I musimy stworzyć zestaw wspólnych wartości.

Uznać szkodliwe skutki „równoległych społeczeństw”

Multi-kulti to idea ostatecznie skazana na porażkę. Popierając różnice, a nie spójność, nie zapewnia ona kluczowych standardów moralnych i kulturowych. Bez tych wspólnych ram społecznych niemal niemożliwe jest rozwijanie więzi zaufania i wzajemnego szacunku, niezbędnych do połączenia wieloetnicznego, zróżnicowanego religijnie społeczeństwa. Powinno to być szczególnie niepokojące dla tych, którzy popierają kompleksowe państwo opiekuńcze, które da się należycie utrzymać jedynie przez spójne społeczeństwo o wysokim zaufaniu.

Odpowiedzią na to wszystko jest taki gatunek patriotyzmu, który sprzyja włączeniu społecznemu i jest zorientowany na rodzinę i społeczność; taki, który rozumie ludzkie pragnienie sąsiedztwa, celebruje ciężką pracę i zachęca do społecznej odpowiedzialności; podkreśla poszanowanie brytyjskiej praworządności i uznaje społecznie szkodliwe skutki „równoległych społeczeństw”, które szczególnie dotykają postindustrialnych miast północy.

Brexit może być katalizatorem odnowy społecznej, której tak desperacko potrzebuje ten kraj. Jako samorządne państwo narodowe moglibyśmy opracować rozsądny system imigracyjny, w którym priorytetem będą osoby umiejące posługiwać się językiem angielskim oraz osoby z krajów Wspólnoty Narodów o podobnych systemach politycznych i prawnych. Wielka Brytania po Brexicie mogłaby dążyć do opracowania takiego modelu spójności, który stanowczo odrzuca zarówno etnocentryczne rozumienie narodowości, jak i grające na emocjach narracje, jakimi  handluje lewica.

Powinniśmy przyjąć politykę opartą na wzajemności i odpowiedzialności, a wielokulturowość skierować na śmietnik historii.

Rakib Ehsan

Komentator portalu Spiked oraz badacz w Henry Jackson Society. Pochodzi z Indii i Bangladeszu.

—————

Tłumaczenie. GB, na podst. https://www.spiked-online.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: