Mateusz Morawiecki. Foto; PAP: Piotr Polak
Mateusz Morawiecki. Foto; PAP: Piotr Polak

Dotychczas sieć sklepów Żabka była jedyną, która regularnie miała otwarte swoje drzwi w niedzielę. Jest tak dzięki temu, że jeszcze przed wejściem w życie zakazu handlu w niedzielę sklepy Żabka były także placówkami pocztowymi.

Teraz kolejna duża sieć będzie mogła obchodzić durny zakaz handlu uderzający w małych i średnich przedsiębiorców i jednocześnie wzmacniając wielkie, zagraniczne koncerny. To sieć ABC.

Jak zapewnia rzecznik prasowy Eurocash Jan Domański, „jeszcze w listopadzie” sklepy sieci ABC uruchomią usługę pocztową.

Możliwe, że część osób stwierdzi, że to odpowiedź na niedziele niehandlowe – dodaje Domański.

Eurocash wykorzystuje tę samą metodę, a nawet współpracuje z tymi samymi firmami co Żabka. I tak status placówki pocztowej może być nadany konkretnemu sklepowi dzięki współpracy z firmą Pointpack, integratorem technologicznym usług kurierskich, który ma jednocześnie status operatora pocztowego. Usługi kurierskie będzie z kolei obsługiwać firma DHL Parcel (później kurierów ma być więcej). Sklepy Abc będą mogły więc przyjmować i wydawać paczki – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Sklepy Abc są prowadzone przez niezależnych przedsiębiorców i w większości decydowali się oni na otwieranie swoich sklepów w niedziele – informuje rzecznik Eurocash.

Źródło: wyborcza.pl