NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1160 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀
"Oto, jak możesz uniknąć masek i nakazów szczepień!!!!"
Jest zgoda na przywóz z Niemiec do Mirska 54 000 ton odpadów ☀Autor Gabi☀
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
Szokujące nagrania z Wuhan! Ten materiał miał nie ujrzeć światła dziennego [VIDEO] Włącz napisy PL ☀Autor Gabi☀
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

UKRAIŃCY PRACUJĄCY W POLSCE ZWOLNIENI Z OBOWIĄZKU PŁACENIA PODATKÓW !! informuje urząd skarbowy

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Skarbówka potwierdza, że przedsiębiorca spełniający odpowiednie warunki, może zastosować zwolnienie z podatku dla pracowników spoza Polski – pisze „Rzeczpospolita”. Firma nie płaci zaliczek np. za pracowników z Ukrainy do 26 lat. Wystarczy ich oświadczenie o centrum interesów życiowych w Polsce. To kolejny, po Rodzina 500+ program rządowy, z założenia skierowany również do obcokrajowców, w tym Ukraińców.

comment_61PoaCuAiGS67u9jRg0zBRd5pQVBkJ3xw400

Dziennik „Rzeczpospolita” opisuje przypadek pewnej firmy, która zatrudnia Ukraińców na umowę zlecenia. Według artykułu, ukraińscy imigranci zarobkowi przebywają w Polsce legalnie, tzn. posiadają wizę, paszport biometryczny lub kartę pobytu. Ponadto, mają pozwolenie na pracę w postaci oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi lub zezwolenia na pracę cudzoziemca na terytorium Polski, wydanego przez wojewodę. Długość ich pobytu w Polsce jest uzależniona od wizy oraz okresu pozwolenia na pracę. Ukraińcy złożyli pracodawcy oświadczenie o posiadaniu centrum interesów życiowych w Polsce, co jest ważne z punktu widzenia rozliczeń podatkowych.

Przedsiębiorca miał wątpliwości, jak rozliczać pracowników, którzy nie ukończyli 26. roku życia, a ściślej, czy zleceniobiorcy z Ukrainy są polskimi rezydentami dla celów podatkowych, gdyż nie przedstawili certyfikatu rezydencji. Firma zapytała skarbówkę, czy w takiej sytuacji może zastosować zwolnienie z podatku w stosunku do cudzoziemców, którzy nie ukończyli 26 lat.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził, że takie rozwiązanie jest prawidłowe. Jak zaznaczył, w sprawie kluczowe jest określenie miejsca zamieszkania podatnika, gdyż to decyduje o rozliczeniu. Osoby mające miejsce zamieszkania w Polsce są objęte nieograniczonym obowiązkiem podatkowym i rozliczają w kraju całość dochodów, bez względu na położenie źródeł przychodów. Osoba zamieszkująca za granicą rozlicza z kolei w Polsce tylko uzyskane tu dochody – to tzw. ograniczony obowiązek podatkowy.

Dyrektor KIS zwraca uwagę na artykuł 3 ust. 1a ustawy o PIT, w którym wskazano dwa warunki decydujące o miejscu zamieszkania w Polsce: centrum interesów życiowych lub pobyt powyżej 183 dni w roku podatkowym. Zadaniem dyrektora KIS, skoro użyto spójnika „lub”, to wystarczy spełnienie tylko jednej z nich, aby uznać, że dana osoba posiada miejsce zamieszkania w Polsce. Tym samym, rozlicza ona całość dochodów w naszym kraju. Rozróżnił też „centrum interesów osobistych”, jako tzw. ognisko domowe, od „centrum interesów gospodarczych”, czyli miejsca prowadzenia np. działalności zarobkowej. Ponadto, do rozliczenia pracujących w Polsce Ukraińców stosuje się przepisy polsko-ukraińskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Jednocześnie, dyrektor KIS przypomniał o obowiązującej od 1 sierpnia uldze dla młodych, do ukończenia 26. roku życia, która obejmuje także cudzoziemców. Zwolnienie od podatku nie dotyczy dochodów z umów zlecenia, uzyskanych przez osoby niebędące rezydentami.

„Wnioskodawca może nie pobierać podatku od przychodów osiągniętych przez pracowników z Ukrainy zatrudnionych na podstawie umowy zlecenia, którzy nie ukończyli 26. roku życia i złożyli oświadczenie o posiadaniu na terytorium RP centrum interesów życiowych. Ponadto należy podkreślić, że pracownicy nie muszą jednocześnie przebywać powyżej 183 dni w roku kalendarzowym na terytorium Polski” – wyjaśnił dyrektor KIS, którego wyjaśnienie przedstawia „Rzeczpospolita”.

Gazeta przypomina też, że od pewnego czasu skarbówka zgadza się, że zagraniczni pracownicy nie muszą przedstawiać pracodawcy certyfikatu rezydencji. Firmy mogą rozliczać zagranicznych pracowników na podstawie złożonych przez nich oświadczeń o posiadaniu w Polsce centrum interesów życiowych.

Według oficjalnych danych z początku tego roku, ponad 4,5 tys. ukraińskich dzieci pobierało w Polsce świadczenie z rządowego programu 500+, co daje średni miesięczny koszt ponad 2,2 mln zł. „Ukraińcom opłaca się sprowadzać do Polski całe rodziny, bo jeśli pracują legalnie, mogą odkładać nie tylko na polskie emerytury i renty, ale także korzystać z programu 500+ na dzieci, które mieszkają z nimi w Polsce” – pisała „Rzeczpospolita”. Umożliwia to ta sama umowa, która pozwala na dopłaty z budżetu do minimalnych emerytur Ukraińców pracujących w Polsce.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: