NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1159 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
Wiadomo, kim był pracownik z Polski, któremu wycięto organy w Meksyku. Nowe fakty ☀Autor Gabi☀
Jest zgoda na przywóz z Niemiec do Mirska 54 000 ton odpadów ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Komisja Jakiego oskarża Gronkiewicz-Waltz. Czy b. prezydent stolicy stanie przed sądem?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gotowy jest raport Komisji Weryfikacyjnej (tzw. Komisji Jakiego). Liczy nieco mniej niż 900 stron i jest jednym wielkim oskarżeniem byłej prezydent stolicy i jej ludzi.

Raport Komisji wskazuje jednoznacznie winną: miałaby nią być była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, której zaniechania doprowadziły do strat, które oceniane są na miliard złotych. Ale to nie jedyna konstatacja raportu. Kolejna jest stwierdzeniem, że urzędnicy miejscy tworzyli układ korupcyjny, zaś władze stolicy od początku musiały wiedzieć o nieprawidłowościach i naruszeniach prawa podczas reprywatyzacji nieruchomości. Wiedziały też, a zatem milcząco się godziły, o działaniach podejmowanych przez nowych właścicieli kamienic wobec lokatorów. Tej ostatniej kwestii, jak pisze portal Onet.pl, poświęcono cały oddzielny rozdział dokumentu. Chodzi przede wszystkim o działania tzw. „czyścicieli kamienic”, o których wielokrotnie przez te wszystkie lata informowały media, w tym również portal Strajk.

Raport podkreśla, że podczas reprywatyzacji dochodziło do przestępstw, wśród których wymieniono fałszowanie dokumentów, nadużycia praw podmiotowych w obrocie cywilnoprawnym oraz naruszano prawa lokatorów nabytych nieruchomości.

„W toku procesu reprywatyzacji warszawskiej w latach 2007-2016 doszło do licznych zaniedbań przez Prezydent m.st. Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz, jej zastępców oraz kierownictwa BGN (Biuro Gospodarki Nieruchomościami – red.) natury jednostkowej oraz systemowej w zakresie nadzoru nad procesem reprywatyzacji oraz ochrony majątku Skarbu Państwa” – cytuje Onet główną tezę raportu. W dokumencie zarzuca się byłej prezydent, że podlegli jej urzędnicy nie dokonywali pełnych ustaleń i pomijali niewygodne dla nowych właścicieli dowody, które mogły wstrzymać proces reprywatyzacji. Ignorowali również sygnały o nieprawidłowościach, dostarczane przez lokatorów reprywatyzowanych budynków.

Dokument powołuje się na zeznania świadków, którzy stawali przed Komisją podczas dwóch lat jej pracy. Miałyby one potwierdzać, że Gronkiewicz-Waltz o wszystkich wątpliwościach dotyczących procesu reprywatyzacji, w tym o nieruchomości, którą nabył mąż pani prezydent.

Powstaje teraz pytanie, czy raport Komisji Weryfikacyjnej posłuży jako podstawa do wszczęcia wobec byłej prezydent działań ze strony wymiaru sprawiedliwości.

Jednocześnie zwraca uwagę fakt, że WSA w Warszawie uchylił większość decyzji Komisji Weryfikacyjnych, co stawia pod znakiem zapytania siłę opisywanego raportu.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: