NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1169 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą  ☀Autor Gabi☀
WARSZAWA - ULICZNA EGZEKUCJA AFERZYSTY !! SIERŻANT W.P Wacław Trzmielowski ZASTRZELIŁ ZŁODZIEJA Z KRĘGU "ELYT" R.P !!
Odważny! Były fan szczepień koronowych przyznaje: „Mam szkody spowodowane szczepieniami”  ☀Autor Gabi☀
Uwaga! Może już zostałeś zaszczepiony, a nie wiesz o tym? Mogą szczepić za pomocą testów PCR!  ☀Autor Gabi☀
FRANCJA I NIEMCY REZYGNUJĄ Z SZCZEPIONKI AstraZeneca - POLACY CHCĄ BYĆ SZCZEPIENI NIĄ NAWET WIELOKROTNIE - POLAK :-) WIE :-) CZEGO CHCE CO JEST DOBRE A CO NIE........
Największa Norymberga wszechczasów jest w drodze (uwaga: przetłumaczone z języka niemieckiego)  ☀Autor Gabi☀
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

CO MOŻNA ZROBIĆ ZE ŚMIECI ? – NIEZNISZCZALNĄ KURTKĘ !

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

W swojej branży Vollebak jest tym, czym Tesla jest dla przemysłu samochodowego. Innowacje, nowe technologie, przekraczanie schematów bez rezygnowania z wyszukanego, acz dyskretnego stylu. Tym razem amerykański producent odzieży stworzył niezniszczalną kurtkę, której konstrukcja inspirowana jest pancerzem… karalucha.

„Wzięliśmy zwykłą puchówkę, tradycyjnie najsłabsze i najdelikatniejsze, co możesz na siebie włożyć i uszyliśmy ją po swojemu z najmocniejszych materiałów, jakie istnieją na tej planecie. Każde włókno na zewnątrz jest 15-krotnie wytrzymalsze od stali, więc nawet gdybyś nosił stalowy pancerz, to nasza kurtka będzie i tak 15-razy mocniejsza” – chwalą się twórcy „Indestructible Puffer” – bo tak nazwali swój nowy produkt.

Zapewniają, że materiał jest sprawdzony w boju. Wcześniej wykorzystywany był w kamizelkach kuloodpornych, antybalistycznych pancerzach pojazdów opancerzonych i linach cumowniczych używanych do wiązania gigantycznych kontenerowców, czy platform wiertniczych na gwałtownych morzach.

We wczesnych testach kurtki, okazało się że liny były tak mocne, że zepsuły wszystkie maszyny, które miały je testować. Natomiast pancerz bez trudu zatrzymał wszystkie wystrzelone w jego kierunku pociski z kałasznikowa. Na wszelki wypadek Indestructible Jacket nie posiada gwarancji kuloodporności, gdyż jak zastrzegają jej twórcy – nie jest to militarny uniform na wyprawy w strefy wojenne.

Tajemnicą niezniszczalności kurtki jest Dyneema – nazwa polietylenu o ultrawysokiej masie cząsteczkowej. Absolutnie najmocniejsze, co znane jest dziś człowiekowi. Dzięki swoim właściwościom przewyższa wszystkie inne wynalazki. Ponadto potrafi unosić się na wodzie i jest odporny na długoterminowe oddziaływanie wilgoci, ultrafioletu, czy chemikaliów.

Projektanci założyli, że kurtka ma wyjść obronną ręką (rękawem?) ze starć z brutalnymi i bezlitosnymi siłami natury, która „porywa, uderza i zamraża”. Podczas testów emulowano więc wszystko, co przytrafić się może w prawdziwym życiu: uderzenia skał, lodu, drzew. Tępe uderzenie nie dokona żadnych zniszczeń na powłoce z Dyneemy, poza zostawieniem śladów, czy plam. Natomiast próba przecięcia materiału nożem udowadnia, że nawet najostrzejsze odłamki nie przebiją się, docierając do skóry.

Natura była również główną inspiracją samego pomysłu na kurtkę. Projektanci nie kryją, że oddali tu hołd pospolitemu i niezbyt cenionemu przez ludzi… karaluchowi. „Karlauch przeżył wszystko, od wypadków, przez wybuchy jądrowe, aż po asteroidę, która zabiła dinozaury. Naszym celem jest stworzenie odzieży, która działa w długich przedziałach czasowych i jest równie wytrzymała co ten insekt”.

Wracając do zmagania z zimnem – Indestructible Jacket posiada jeszcze jedną ciekawą właściwość. Im zimniej robi się w otoczeniu, tym bardziej wytrzymała robi się jej struktura. Wszystko dlatego, że Dyneema projektowana była z myślą o linach, które muszą wytrzymać wieloletnią pracę na zamarzniętych morzach i po prostu nie mogą zawieść. Gdy temperatura spada do 50 stopni poniżej zera, Dyneema zyskuje 5-10 procent wytrzymałości.

Co ważne dla miłośników ekologii, za warstwę izolacyjną nie robi tu tradycyjny puch, lecz syntetyczne włókna odzyskane z plastikowych butelek PET. Każda z kurtek wykorzystuje 30 takich butelek, a tajemnica utrzymania temperatury polegać ma na stworzeniu jak największej liczby „kieszeni powietrza” przy ciele. Mikroskopijna sktruktura tysięcy poskręcanych włókien zatrzymuje bowiem ciepło lepiej, niż robiłyby to włókna proste.

Oczywiście nie wszystkie cechy kurtki puchowej można było w tym wypadku odwzorować. Ze względu na skomplikowanie technologiczne, Indestructible Jacket nie dorównuje swojemu pierwowzorowi lekkością. Waży 2500 gramów. Aha i dostępna jest wyłącznie w kolorze czarnym.

Cena, jaką przewidział producent to niemal tysiąc dolarów (w przeliczeniu prawie cztery tysiące złotych). Zapisy na kurtkę ruszają 25 listopada, a przykłady poprzednich debiutów Vollebaka pozwalają podejrzewać, że cały nakład Indestructible Jacket rozejdzie się niczym ciepłe bułeczki, nie doczekując posezonowej wyprzedaży…

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: