Viola Macakova / Fot. Facebook.com/viola.macakova
Viola Macakova / Fot. Facebook.com/viola.macakova

W Bratysławie doszło do brutalnego morderstwa znanej modelki. 34-letnia Viola Macakova została znaleziona w stanie krytycznym pod jednym z mostów. Jej życia nie udało się uratować.

Jak zdradzają śledczy, wyniki sekcji zwłok wskazują, że przed śmiercią Macakova była torturowana i gwałcona.

Słowackie media podają, że Macakova została znaleziona pod mostem Apollo w Bratysławie 11 listopada. Nie miała przy sobie dokumentów, a jej tożsamość udało się ustalić dopiero po kilku dniach.

Śledczy przez długi czas nie informowali, kim jest ofiara. Personalia zdecydowali się ujawnić dopiero teraz. Wszystko dlatego, że utknęli w martwym punkcie, jeśli chodzi o poszukiwanie sprawcy. Apelują do świadków o pomoc. Od tego momentu temat zagadkowej śmierci modelki nie schodzi z czołówek słowackich gazet i serwisów internetowych.

34-latka została znaleziona w stanie krytycznym. Nie była w stanie wypowiedzieć choćby słowa, miała połamane kręgi i liczne obrażenia ciała – także w miejscach intymnych.

Śledczy są pewni, że do zbrodni nie doszło w miejscu odnalezienia kobiety. Sprawca jedynie wywiózł tam i porzucił konającą 34-latkę. Jej zgon stwierdzono w karetce.

Dziennik „Plus Jeden Den” donosi, że Macakova od kilku lat należała do wspólnoty religijnej Kościoła Apostolskiego, czyli chrześcijańskiego kościoła protestanckiego o charakterze ewangelikalnym nurtu zielonoświątkowego. Powołując się na anonimowe źródła spekuluje, że to tam należy szukać odpowiedzi zagadkowej śmierci.

Macakova pochodziła z miejscowości Snina we wschodniej Słowacji. Przez wiele lat była jedną z najpopularniejszych modelek nie tylko w kraju, ale również w Azji. Angażowała się w pomoc charytatywną, mieszkała na kilku kontynentach, a jej zdjęcia lądowały w poczytnych magazynach o modzie na całym świecie.

Od kilku lat nie zajmowała się już modelingiem. Wróciła na stałe do ojczyzny, zamieszkała w Bratysławie, a zawodowo zajęła się nauką języka angielskiego.

Viola Macakova / Fot. Facebook.com/viola.macakova
Viola Macakova / Fot. Facebook.com/viola.macakova

Źródło: pluska.sk/NCzas.com