Jakub Kulesza. Foto: Twitter: TVP Info

Jakub Kulesza. Foto: Twitter: TVP Info

Jakub Kulesza był gościem w porannym programie TVP Info -„Woronicza17”. Tam poseł Konfederacji wręcz zakpił z prawyborów przeprowadzonych przez Platformę Obywatelską. – Mówicie o jakieś ustawce, gdzie na siłę jest szukany drugi kandydat, żeby nie było kompromitacji. Następnie dodał, że prawdziwe prawybory robi tylko Konfederacja.

Dziennikarz zadał pytanie Jakubowi Kulesze, czy w porównaniu do liczby posłów w kole, liczba 9 kandydatów nie jest zbyt dużą liczbą w prawyborach.

– Jak ja słucham posłów PO. Co wy państwo wiecie o prawyborach? Mówicie o jakieś ustawce, gdzie na siłę jest szukany drugi kandydat, żeby nie było kompromitacji. Jedyne prawdziwe, otwarte demokratyczne prawybory w historii Polski zorganizowała Konfederacja. – odpowiedział poseł.

 Zorganizowaliśmy i stworzyliśmy regulamin prawyborów. Jako pierwsi ogłosiliśmy prawybory, jako pierwsi  zaprosiliśmy, kilkadziesiąt osób do udziału w tych wyborach. Jako pierwsi przedstawiliśmy, aż dziewięciu kandydatów. Nie tylko ze środowisk tworzących Konfederacje, ale również z wielu środowisk, które wspierały ideową prawicę przez lata. – dodał.

– I tych dziewięciu kandydatów (wystartuje – przyp red.) w pełni otwartych prawyborach, co dla Państwa może wydawać się czymś niesłychanym – zakończył poseł Konfederacji.

Poniżej nagranie.

TOP TVP INFO@TOPTVPINFO

| @Kulesza_pl, @KONFEDERACJA_: Co wy państwo wiecie o prawyborach? Mówicie o jakieś ustawce, gdzie na siłę jest szukany drugi kandydat, żeby nie było kompromitacji. Jedyne prawdziwe i demokratyczne prawybory w historii Polski zorganizowała .

Osadzony film

Źródło: TVP Info