NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1160 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀
"Oto, jak możesz uniknąć masek i nakazów szczepień!!!!"
Jest zgoda na przywóz z Niemiec do Mirska 54 000 ton odpadów ☀Autor Gabi☀
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
Szokujące nagrania z Wuhan! Ten materiał miał nie ujrzeć światła dziennego [VIDEO] Włącz napisy PL ☀Autor Gabi☀
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Lewica się umacnia! Zandberg wysoko w sondażach na okoliczność wyborów prezydenckich

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najnowsze sondażowe badanie dot. preferencji na okoliczność wyborów prezydenckich daje Adrianowi Zandbergowi przewagę nad Robertem Biedroniem.

Wygrywa wprawdzie Andrzej Duda, ale nie to jest najbardziej interesujące w tym sondażu. Badanie zostało przeprowadzone na zamówienie RMF fm i Dziennika Gazety Prawnej. Respondentom przedłożono cztery warianty.

Pierwszy polega na założeniu, iż w drugiej turze Andrzej Duda stanie w szranki z Małgorzatą Kidawą-Błońską. Obecnie urzędujący prezydent uzyskałby wówczas wynik na poziomie 47,6 proc. Małgorzata Kidawa-Błońska natomiast 38,9 proc. Ok. 7,4 proc. zadeklarowało, że nie zagłosowałoby na nikogo z tej dwójki.

W drugim wariancie druga tura rozgrywa się między Dudą i Jackiem Jaśkowiakiem. W tym wypadku, choć Jaśkowiak wydaje się człowiekiem wyraźnie bardziej przytomnym od posągowej Kidawy-Błońskiej, przewaga Dudy jest większa – głos na niego oddałoby 47,2 proc., zaś na Jaśkowiaka – 30,3 proc. Aż 15,8 proc. nie zagłosowałoby na żadnego z tych kandydatów.

Jeśli chodzi zaś o pierwszą turę (trzeci wariant), to na Andrzeja Dudę zagłosowałoby 46,2 proc., Małgorzatę Kidawę-Błońską 23,3 proc., Adriana Zandberga 9,1 proc., Władysława Kosiniaka-Kamysza 8,2 proc., natomiast na Janusza Korwin-Mikkego 3,3 proc. Niezdecydowani to 6,7 proc. badanych, z kolei 3 proc. odpowiedziało „nie wiem”.

Wariant czwarty to Kidawa-Błońska wymieniona na Jaśkowiaka, a Adrian Zandberg na Roberta Biedronia. Duda uzyskuje 43,5 proc. Prezydent Poznania – 16,3 proc. trzeci byłby Władysław Kosiniak-Kamysz niemal remisując z Jaśkowiakiem – 15 proc. głosów. Na Roberta Biedronia głos oddałoby 5,3 proc. osób, natomiast na Janusza Korwin-Mikkego 4,7 proc. Nikogo z wymienionych nie poparłoby 8,5 proc., 6,7 proc. to odsetek niezdecydowanych.

Najciekawszym aspektem tego sondażu z punktu widzenia wyborców i sympatyków Lewicy jest jednak porównanie szans Roberta Biedronia i Adriana Zandberga. Lewica oficjalnie nie wystawiła jeszcze wprawdzie kandydata do wyborów prezydenckich. Robert Biedroń zasugerował już jednak we wpisach na stronach sieci społecznościowych, że zamierza wystartować w tych wyborach. Nieoficjalnie mówi się także o kandydaturze Adriana Zandberga. Który z nich ma większe szanse na pokonanie Andrzeja Dudy?

Z sondażu o którym mowa powyżej wynika, że w tym starciu wygrywa razemita. Takie wyniki ujawnia z kolei badanie zlecone przez portal Wirtualna Polska.

Zdaniem ankietowanych zdecydowanie większe szanse w starciu z Andrzejem Dudą w wyborach prezydenckich miałby Adrian Zandberg. Uważa tak 41,6 proc. ankietowanych. Tylko 15,6 proc. badanych pokładałoby większe nadzieje w liderze Wiosny. Nadmienić jednak należy, że prawie połowa respondentów – 42,8 proc. – nie potrafiło udzielić odpowiedzi na tak postawione pytanie.

Wcale interesującym elementem jest też podział na grupy wiekowe w tym względzie.

Okazuje się, iż wiek ma niezwykle duże znaczenie jeśli chodzi o odpowiedzi na to właśnie pytanie. O ile w grupie najmłodszych badanych tj., osób w wieku 18-24 lata, aż 52 proc. ankietowanych nie potrafi wskazać, kto byłby lepszym kandydatem Lewicy, to wśród ankietowanych w wieku 25-29 lat odsetek ten wynosi zaledwie 16 proc. Ta grupa ankietowanych ocenia też szanse obu kandydatów niemal tak samo: Zandberga wskazało 44 proc. badanych, a Biedronia – 40 proc. Wśród osób powyżej 70. r. ż. Adrian Zandberg jest zdecydowanym faworytem – 63 proc. odpowiedzi wskazuje właśnie jego jako lepszego kandydata; Biedoń nie uzyskał ani jednego głosu! Znów jednak, aż 37 proc. nie potrafiło się określić.

Ale to nie jedyny rekord Zandberga. Jeszcze wyższy wskaźnik poparcia – 66 proc. uzyskał ów wśród rencistów. Wskazało go także 44 proc. emerytów, 47 proc. zatrudnionych etatowo i – co bardzo pocieszające – 33 proc. prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Biedroń za to wygrywa wśród zatrudnionych na umowach „śmieciowych” – 49 proc. ludzi „na dziele”, albo „na zleceniu” uważa lidera Wiosny za lepszego kandydata.

Na przewagę Zandberga w starciu z Dudą częściej wskazują mężczyźni (46 proc.) niż kobiety (37 proc.), choć w obu grupach odsetek osób, które nie potrafią wskazać kandydata z większymi szansami na wygraną z Andrzejem Dudą, jest bardzo duży. Wynosi on 46 proc. dla kobiet i 40 proc. dla mężczyzn.

Jako swojego ew. faworyta w kontekście wyborów prezydenckich na Zandberga (vs. Biedroń) stawiają także osoby, które deklarują aktywne zainteresowanie polityką. W tej grupie poparcie dla lidera Razem wynosi od 69 proc. do 63 proc. Odpowiednio na Biedronia wskazało w różnych grupach ujętych w te kategorie od 6 proc. do 15 proc. badanych.

Oba badania przeprowadził ośrodek IBRIS.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

One thought on “Lewica się umacnia! Zandberg wysoko w sondażach na okoliczność wyborów prezydenckich

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: