NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI INFORMACJA - 05.02.2021 - W SPRAWIE ZBIGNIEWA JANA POTOCKIEGO
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
NOWY TARYFIKATOR KAR DLA POLAKÓW - STAWKI NAWET 400% W GÓRĘ !! Mandat do 5 tys. zł – takiej kary domaga się premier Mateusz Morawiecki.
Ratownicy medyczni "antyszczepionkowcami"? ☀Autor Gabi☀
PIS - KUPUJE CZOŁGI US ARMY Z DEMOBILU JAKO PODSTAWOWY CZOŁG ARMI POLSKIEJ - SZOK !
Analne testy na COVID-19 w Polsce? Niedzielski zabrał głos ☀Autor Gabi☀
Kupujesz mięso w Biedronce lub Lidlu? Jest ostrzeżenie GIS ☀Autor Gabi☀
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Człowiek wykańcza życie na Ziemi. W Malezji nie ma już nosorożców sumatrzańskich

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Iman, ostatnia samica nosorożca sumatrzańskiego na terytorium Malezji odeszła 22 stycznia. Przyczyną jej śmierci była choroba nowotworowa. Gatunek ten zniknął już z prawie wszystkich dawnych siedlisk. Niedobitki błąkają się tylko na Sumatrze.

Na indonezyjskiej wyspie zostało około 80 osobników, które mają to szczęście, że nie dosięgły ich jeszcze kule coraz lepiej uzbrojonych kłusowników, realizujących zamówienia bogatych kolekcjonerów. Marzeniem niektórych burżujów są bowiem kły nosorożców, wystawiane potem w domowych gablotach. Nie obchodzi ich bezpowrotna zagłada gatunku istoty żywej.

Drugim wrogiem, który walnie przyczynił się do wyginięcia na terenie Malezji i zdziesiątkowania populacji na Sumatrze jest wolnorynkowy kapitalizm, którego wymagania infrastrukturalne i funkcjonalne były i są realizowane w sposób dewastujący środowisko naturalne. W obrębie naturalnych terenów nosorożca prowadzono rozbudowę sieci dróg oraz karczowano lasy, przemieniając je w areały rolnicze.

Iman od pięciu lat znajdowała się pod opieką malezyjskich zoologów. Kilka razy ratowano jej życie, kiedy stan zdrowia zwierzaka się pogarszał. „Wiedzieliśmy, że stanie się to prędzej niż później, ale ta wiadomość strasznie nas zasmuciła” powiedziała Christina Liew, minister środowiska stanu Sabah.

Nosorożec sumatrzański to jeden z najmniejszych nosorożców na świecie,  a także jedyny żyjący w Azji przedstawiciel tego gatunku posiadający dwa rogi. Kod genetyczny tego ssaka został wraz z zapisami 23 innych gatunków wysłany w kosmos.

W wyniku działalności człowieka i wywołanych przez niego procesów klimatycznych giną kolejne istoty żywe. W 2018 pożegnaliśmy m.in. salamandry olbrzymie chińskie, który przetrwały wcześniej zagładę dinozaurów. Pożegnaliśmy też ostatniego męskiego przedstawiciela nosorożca białego północnego, do historii przeszła także puma wschodnia.

Za chwilę z naszej planety znikną ostatnie morświny kalifornijskie, ary modre czy żyrafy nubijskie i kordofańskie. W sposób szczególny zagrożone są przede wszystkim owady. Przykładowo – w 2018 roku wymarło 97% populacji motyla zwanego monarchą zachodnim.

Ostatnie pożary buszu doprowadziły na skraj zagłady zwierze, którę wydawało się dotąd niezagrożone – koalę. Prezes Australijskiej Fundacji Koala, Deborah Tabart, szacuje, że ponad 1000 misiów zostało zabitych, a 80 procent ich siedlisk zostało zniszczonych.  Pożoga wraz z przedłużającą się suszą i wylesianiem, doprowadziły do tego, że koale stają się, według ekspertów „funkcjonalnie wymarłe”.

 

zrodlo:strajk.eu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: