NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
BARDZO MĄDRY FACET !- O PRZYCZYNACH I SKUTKACH SKURWIENIA SIĘ OJCZYZNY !
POLACY NARÓD PRZEKLĘTY ? dziwne zbiegi okolicznosci - rzecz o opiece NMP nad Polską!
Są oficjalne zalecenia ws. szczepień. Duże zmiany! ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Wybiegaj sobie drogę do długowieczności

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Aktywność fizyczna to obok zbilansowanej diety jeden z filarów zdrowego stylu życia. Okazuje się, że do najbardziej pożądanych aktywności należy bieganie – nie tylko bowiem pozytywnie wpływa na naszą kondycję i wygląd sylwetki, ale też wydłuża życie.

Nowe zaskakujące odkrycie prosto ze świata nauki: uczeni odkryli, że bieganie wydłuża życie. Choć o dobroczynnych właściwościach joggingu wiemy już sporo, okazuje się, że nawet niewielka ilość czasu spędzonego na bieżni jest receptą na długowieczność.

Wybiegaj sobie drogę do długowiecznościBiegajmy na zdrowie! (Fot. Getty Images)

Regularne bieganie specjaliści polecają już od dawna, zwłaszcza osobom zmagającym się z cukrzycą czy chorobami serca, gdyż ten rodzaj aktywności ma zbawienny wpływ na ludzki organizm.

Dziś można śmiało stwierdzić, że biegać powinniśmy wszyscy, jeśli zależy nam na dobrym zdrowiu i dłuższym życiu.

Uprawiający jogging są o 27 proc. mniej narażeni na śmierć z jakiegokolwiek powodu, w porównaniu z osobami nie podejmującymi tego rodzaju aktywności. (Fot. Getty Images)

W nowej analizie 14 dotychczasowych badań naukowcy prześledzili zgony ponad 232 tys. osób z USA, Danii, Wielkiej Brytanii i Chin i porównali wyniki z udzielonymi przez nich odpowiedziami na temat aktywności fizycznej. Na ludziach, którzy w kwestionariuszu zaznaczyli, że biegali nawet przez niewielką ilość czasu w tygodniu, ciążyło mniejsze ryzyko wcześniejszego zgonu niż na tych, którzy nie biegali w ogóle.

Uprawiający jogging byli o 27 proc. mniej narażeni na śmierć z jakiegokolwiek powodu, w porównaniu z osobami nie podejmującymi tego rodzaju aktywności. O 30 proc. spadło u nich ryzyko przedwczesnej śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych i o 23 proc. zmalało prawdopodobieństwo zgonu w wyniku nowotworu.

Raport ów jest znakomitą ilustracją tego, w jak pozytywnym stopniu bieganie wpływa na ludzki organizm.

Wysiłek fizyczny związany z bieganiem działa uzdrawiająco niemal na każdy układ w ludzkim ciele. (Fot. Getty Images)

„Właśnie tak ewoluowaliśmy. Ludzie nie muszą już ścigać zwierzyny, by zapewnić sobie pożywienie, ale bieganie wciąż pomaga nam przetrwać: dzięki ruchowi utrzymuje nas w zdrowiu. Jednym z najlepszych sposobów uniknięcia konieczności wizyty u lekarza jest pozostanie aktywnym fizycznie” – komentuje w rozmowie z „Time.com” Daniel Lieberman, profesor biologii ewolucyjnej na Uniwersytecie Harvarda.

„Niezależnie od tego, ile biegasz, możesz spodziewać się istotnych korzyści” – potwierdza Zeljko Pedisic, profesor nadzwyczajny w Institute for Health and Sport na Victoria University w Australii i jeden z autorów nowego raportu opublikowanego w „British Journal of Sports Medicine”.

Dynamiczny bieg poprawia na przykład m.in. wydolność serca, poprzez zwiększenie ilości komórek mięśnia sercowego. „Wyrasta więcej naczyń włosowatych i małych tętnic, co pomaga obniżyć ciśnienie krwi” – zaznacza Lieberman. „Regularne bieganie może również ochronić nas przed nowotworami – częściowo dlatego, że w czasie wysiłku zużywamy cukier we krwi, głodząc w ten sposób komórki rakowe, dla których cukier jest paliwem” – dodaje.

Można też biegać z naszymi czworonogami! (Fot. Getty Images)

Bieganie chroni nas przed wieloma innymi niebezpieczeństwami: niweluje stan zapalny, który jest przyczyną szeregu schorzeń i stymuluje produkcję białka poprawiającego zdrowie mózgu. „Energiczna aktywność fizyczna jest najlepszym sposobem na zapobieganie Alzheimerowi” – zauważa ekspert.

Dobra wiadomość dla osób, które chcą uzyskać maksymalne korzyści przy jak najmniejszym wysiłku – wystarczy biegać choćby 50 minut tygodniowo, by zwiększyć szanse na długowieczność. Uczeni przekonują, że w kontekście zmniejszenia ryzyka przedwczesnej śmierci, nie jest istotne tempo biegu ani częstotliwość. Nawet kilka minut tej aktywności w ciągu dnia pozytywnie wpłynie na nasz organizm i pozwoli zapobiec wielu groźnym chorobom.

 

 

zrodlo:londynek.net

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: