NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1166 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą  ☀Autor Gabi☀
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Stanisław Michalkiewicz zamknięty! „W ten oto sposób zostałem osobą podejrzaną”☀Autor Gabi☀
POLSKA - wykupują całe bloki mieszkalne tysiące mieszkań - KTO REALIZUJE TEN SKUP ?
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Ukraina obchodzi Dzień Pamięci Ofiar Wielkiego Głodu i Represji Politycznych

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Lala Koniecpolska

Hrabina w Arystokracja

W każdą czwartą sobotę listopada na Ukrainie obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Wielkiego Głodu i Represji Politycznych. W stolicy odbywały się uroczystości żałobne poświęcone pamięci ofiar głodu.

 Wołodymyr Zełeński powiedział, że Ukraina nigdy nie będzie w stanie zapomnieć i wybaczyć zbrodni Hołodomoru, której winowajcą był reżim stalinowski.

Dzień Pamięci Ofiar Wielkiego Głodu i Represji Politycznych obchodzony jest zgodnie z dekretem prezydenckim z 1998 i 2007 roku w czwartą sobotę listopada.

W XX wieku  doświadczyli trzech Hołodomorów: 1921–1923, 1932–1933 i głodu 1946–1947. Jednak najbardziej masowy ten z lat 1932–1933 –  narodu ukraińskiego popełnione przez totalitarny reżim komunistyczny .

 poprzedzony był gwałtowną kolektywizacją rolnictwa, „rozkułaczeniem” chłopów, kampanią zbiorów zbóż, masowym terrorem na wsi. Terror głodem, który trwał na Ukrainie około 22 miesięcy, był świadomą i celową polityką rządu Stalina, strategią i taktyką, którą stosowano od 1928 roku. Ta represyjna akcja miała na celu poniżenie ukraińskiego chłopstwa, zniszczenie niezależnych chłopskich gospodarstw – społeczno-ekonomicznych podstaw narodu ukraińskiego.

Ukraińscy  stali się kolejnymi ofiarami reżimu stalinowskiego po wcześniejszych represjach wobec ukraińskiej inteligencji i duchowieństwa. W szczytowych miesiącach Hołodomoru na Ukrainie co minutę ginęły 24 osoby. W krótkim czasie  zabiła ponad trzy miliony Ukraińców.

Przez dziesięciolecia o Hołodomorze milczano na sowieckiej Ukrainie. Badania nad tą tragedią rozpoczęły się dopiero pod koniec lat 80. Obecnie głód na Ukrainie w latach 1932–1933 jest uważany za ludobójstwo na ludności ukraińskiej, dokonane poprzez wytworzenie sztucznego masowego głodu, który doprowadził do śmierci miliony osób na obszarach wiejskich w ukraińskiej SRR. Według ostatnich badań socjologicznych 77% Ukraińców uważa tę tragedię za ludobójstwo.

W listopadzie 2006 r. Rada Najwyższa uznała  z lat 1932–1933 za ludobójstwo narodu ukraińskiego. Spośród 195 krajów na świecie akt ludobójstwa Hołodomoru w latach 1932–1933 na Ukrainie na poziomie międzypaństwowym, z wyjątkiem Ukrainy, jest uznawany przez 15 państw członkowskich ONZ i państwo Watykanu.

23 listopada w stolicy odbędzie się seria uroczystości żałobnych ku pamięci ofiar głodu.

 żałobne odbędą się na terenie  Narodowego „ ofiar Hołodomoru” (ul. Ławrska 3) z udziałem przedstawicieli władz państwowych, organów samorządu lokalnego, społeczeństwa, duchowieństwa, gości zagranicznych. Prezydent Wołodymyr  weźmie również udział w upamiętnieniu ofiar głodu.

Ponadto o godz. 16.00 zostanie ogłoszona minuta ciszy upamiętniająca  głodu, a także ogólnoukraińska akcja „Zapal świeczkę”. W każdej chwili każdy może przyłączyć się do uhonorowania poległych rodaków i zapalić świeczkę na parapecie.

W najbliższą sobotę w Kijowie zostanie opuszczona  Narodowa Ukrainy. Ograniczona zostanie także działalność rozrywkowa.

23 listopada w kościołach zostaną odprawione nabożeństwa żałobne za ofiary głodu na Ukrainie.

Do 30 listopada będzie odbywać się wystawa – requiem „Nie zgaśnie w sercu pamięci świeczka”, w bibliotece „Młoda Gwardia”, a do 29 listopada w  Państwowym w Kijowie potrwa wystawa dokumentów archiwalnych „Do dnia pamięci ofiar Hołodomoru na Ukrainie w latach 1932–1933”.

Tradycyjnie w czwartą sobotę listopada o 16:00,  milionów Ukraińców zabitych podczas ludobójstwa jest obchodzona chwilą ciszy i zapaleniem świec na centralnych placach miast, w pobliżu pomników Hołodomoru, w kościołach i w Sali Pamięci Narodowego Muzeum „Ofiary Hołodomoru w Kijowie”. Tradycję palenia świec w oknie domów, tak zwaną „Świeczkę w oknie”, zasugerował badacz Hołodomoru James Mace.

zrodlo:kresy24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: