NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Za granicą ustawiają się w kolejkach za jednym polskim produktem. Cała branża może liczyć zyski ☀Autor Gabi☀
"DGP": Rząd próbuje stłumić lekarski bunt  ☀Autor Gabi☀
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
Izrael znalazł nowy kij na niezaszczepionych. „Drakońska ustawa, która łamie etykę lekarską i prawa pacjenta”☀Autor Gabi☀
Reptilianie – czyli ludzie JASZCZURY. Czy naprawdę rządzą światem?
Kiedy skończy się „pandemia”? Prof. Gut: Raczej nigdy końca nie będzie ☀Autor Gabi☀
TAK WIDZĄ ŚWIAT PO PANDEMII I TAKĄ RZECZYWISTOŚĆ ZAPOWIADAJĄ JAKO NOWĄ NORMALNOŚĆ
Gliński atakuje Bosaka. Zupełnie zbędny minister ośmiesza się na Twitterze [ZOBACZ JAK] ☀Autor Gabi☀
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Nowy tydzień w kulturze. Roman Polański na gali w Łodzi, „Historia małżeńska” w kinach

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Filmowa CINERGIA w Łodzi. Premiera spektaklu na podstawie tekstów Zdzisława Beksińskiego w Sanoku. I „Historia małżeńska” w gwiazdorskiej obsadzie w kinach. Tak zapowiada się najnowszy tydzień w kulturze.

CINERGIA w Łodzi

24. Forum Kina Europejskiego CINERGIA w Łodzi do 30 listopada trwać będzie w Łodzi. Tego dnia gościem gali zamknięcia ma być Roman Polański. Autor m.in. „Pianisty”, „Noża w wodzie” czy „Dziecka Rosemary” odbierze statuetkę Złotego Glana, którym łódzka Cinergia od lat honoruje niepokornych twórców filmowych. Uczestnicy gali przedpremierowo zobaczą najnowszy film Polańskiego, wyróżniony Wielką Nagrodą Jury i Nagrodą FIPRESCI na ostatnim festiwalu w Wenecji obraz „Oficer i szpieg”.

Do najbliższej soboty widzowie zobaczą produkcje prezentowane i nagradzane na najważniejszych tegorocznych festiwalach filmowych. M.in. „Malowanego ptaka” zrealizowanego na podstawie książki Jerzego Kosińskiego przez Vaclava Marhoula, „Tommaso” Abla Ferrary, „Matthias i Maxime” Xaviera Dolana oraz „O nieskończoności” Roya Anderssona. Oprócz retrospektywy produkcji irlandzkiego reżysera Lennego Abrahamsona, zaplanowano też przegląd filmów czeskiej dokumentalistki Jany Sevcikovej oraz – pod hasłem „Niepozorna szarża. Nowe kino z Izraela” – realizacji młodych reżyserów izraelskich.

„Wywiad, którego nie będzie”

W środę 27 listopada w Sanoku odbędzie się premiera spektaklu teatralnego „Wywiad, którego nie będzie”, który powstał na podstawie tekstów Zdzisława Beksińskiego. Rolę malarza, który był również rzeźbiarzem, grafikiem i fotografikiem, zagra Rafał Szałajko. Autorem scenariusza i reżyserem jest przyjaciel artysty i dyrektor sanockiego Muzeum Historycznego, gdzie znajduje się Galeria Beksińskiego, Wiesław Banach.

Beksiński urodził się w Sanoku w 1929 roku. Po studiach na Politechnice Krakowskiej wrócił do Sanoka i przez kilka lat pracował jako plastyk w tamtejszej Fabryce Autobusów Autosan.

W 2005 roku Beksiński został zamordowany w swoim mieszkaniu w Warszawie. Zgodnie z jego wolą, pochowano go w Sanoku.

Przedstawienie „Wywiad, którego nie będzie” 27 listopada można będzie obejrzeć w Sanockim Domu Kultury, 29 listopada w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, a 22 lutego w Służewieckim Domu Kultury w Warszawie.

„Historia małżeńska” w kinach

„Historia małżeńska” w reżyserii nominowanego do Oscara Noah Baumbacha 29 listopada trafi do polskich kin. To portret rozpadającego się małżeństwa i rodziny, która jednak chce pozostać razem.

Główne role grają Scarlett Johansson i Adam Driver, w obsadzie są także Laura Dern, Alan Alda i Ray Liotta.

6 grudnia film trafi do Netflixa, ale wcześniej, w związku z oscarowym wyścigiem, musi być wyświetlany na dużych ekranach.

zrodlo:rmf24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

One thought on “Nowy tydzień w kulturze. Roman Polański na gali w Łodzi, „Historia małżeńska” w kinach

  1. wymiar sprawiedliwosci jusa przez dziesieciolecia polanskiego po swiecie szukal i znalezsc nie mogl . a polanski od dziesiecioleci na salonach bryluje . no widocznie polanski silniejszy jak jusa bo zyd ……ps. forum kina europejskiego to raczej kina zydowskiego w europie .

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: