NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1158 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI - Z DNIA 18.02.2021 -DECYZJA W SPRAWIE JANA ZBIGNIEWA POTOCKIEGO
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
GRANICA POL-DE - CZY DO PRZEKROCZENIA POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO ZASZCZEPIENIA
Gdy książę Filip umrze, rozpocznie się operacja „Forth Bridge” ☀Autor Gabi☀
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Norman Davies: „Polska miała być ośrodkiem antysemityzmu”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

W rozmowie z 'Dziennikiem Gazeta Prawna' znany historyk Norman Davies wspomina spotkanie w izraelskiej ambasadzie w Londynie w 1974 r., podczas którego instruowano, jak przekłamywać historię o Holokauście.

„Był to początek kampanii promowania wiedzy o Holokauście na świecie. Profesor Bauer przedstawił rys historyczny,mówiąc o ofiarach i biernych obserwatorach” – stwierdził prof. Norman Davies w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”.

Norman Davies: "Polska miała być ośrodkiem antysemityzmu"Znany brytyjski historyk Norman Davies, na Międzynarodowym Festiwalu Książki w Edynburgu, gdzie omawiał swoje prace dokumentujące burzliwy XX wiek Polski. (Zdjęcie: Colin McPherson / Corbis via Getty Images)

Jak dodał, Żydzi naciskali na historyków, żeby nie używali słowa „Niemcy”. „Nie, nie Niemcy: naziści, hitlerowcy. Rzadko się mówi o Niemcach kolektywnie, stereotypowo, jak o Polakach. W tym schemacie nie występowało słowo Niemcy. Byli hitlerowcy i kolaboranci, ofiary, ale wyłącznie Żydzi, i ci bierni, czyli Polacy” – wspomina walijski historyk.

„Celem spotkania było wykazanie, że Polska była historycznym ośrodkiem antysemityzmu”  – pokreślił.

Prof. Davies jako jedyny zaprotestował przeciwko takiej narracji, przytaczając fakty o obozach koncentracyjnych, w których ginęły i cierpiały miliony Polaków. „Przeszkadzałem, bo ze spotkania miało wyniknąć, że Polska była historycznym ośrodkiem antysemityzmu, w związku z czym zasadne było określanie Polaków mianem antysemitów” – wyjaśnia prof. Davies.

Historię spotkania z profesorem Bauerem, Norman Davies opisał w wydanej niedawno 800-stronicowej autobiografii. Profesor Yehuda Bauer uczył młodych brytyjskich historyków, jak interpretować Holokaust. Podczas zgromadzenia w 1974 r. z ponad 30 historykami w izraelskiej ambasadzie, instruował, by stosować podział: „sprawcy-ofiary-obserwatorzy”. Termin „obserwatorzy” był zarezerwowany dla Polaków. Nie uważano jednak obywateli polskich za ofiary II wojny światowej.

„To było zamknięte spotkanie dla zawodowych historyków. Yehuda Bauer, izraelski historyk, był głównym mówcą. Miały to być warsztaty na temat nauczania o Holokauście, początek dużej akcji promującej wiedzę o Holokauście na świecie. Schemat przedstawiony przez prof. Bauer był jasny: byli sprawcy – naziści (nie Niemcy), ofiary – tylko Żydzi, a świadkowie – Polacy” – podkreśla profesor Davies.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

2 thoughts on “Norman Davies: „Polska miała być ośrodkiem antysemityzmu”

  1. Polska była centrum nie antysemityzmu ,ale rzydostwa,,które rozwijało się i ,wypasło na naiwności i głupocie Polaków,rozrośli się ,jak rak,który teraz opanował „szwiat””Nasi”, frankiści zajmują ważną pozycje w ty całym geszefcie NWO „Ewa Pawela: O sekcie frankistów w kontrze do noblistki Olgi Tokarczuk – żydowscy frankiści w bajkach https://www.youtube.com/watch?v=MF-wquGUnrs&t=957s
    Dramatyczne jest,że nie- Polacy bronią racji stanu ,a „nasze” maliniaki ględzą m .in o nowej religii',która pojawiła się,jak on to określa w Polin

  2. szuje wlaza narodom do domu i potem pluja . czy polacy wlaza w ich zycie i dom ? po co to sie po swiecie wciaz placze ?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: