NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1166 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą  ☀Autor Gabi☀
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
Stanisław Michalkiewicz zamknięty! „W ten oto sposób zostałem osobą podejrzaną”☀Autor Gabi☀
POLSKA - wykupują całe bloki mieszkalne tysiące mieszkań - KTO REALIZUJE TEN SKUP ?
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Nieszczęścia Netanjahu odzwierciedlają losy jego sojusznika Trumpa

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

JEROZOLIMA (AP) – Został oskarżony o wykorzystywanie swojego wysokiego urzędu do rozwijania osobistych interesów politycznych. Szydził z dochodzenia jako „polowanie na czarownice” podsycane „fałszywymi wiadomościami” – „próba zamachu stanu”. Liczył na swoją prawicową bazę, starannie dobranego prokuratora generalnego i jego bystre media, by przetrwać kryzys.

Nie prezydent USA Donald Trump, ale premier Izraela Benjamin Netanyahu, który został oskarżony w czwartek o zarzuty korupcyjne.

Akt oskarżenia Netanjahu o przekupstwo, oszustwo i naruszenie zaufania oznacza kulminację trzech długotrwałych spraw o korupcję. Mówiąc najprościej, jest on oskarżany o przyjmowanie łapówek od magnata telekomunikacyjnego poprzez promowanie przepisów wartych setki milionów dolarów w zamian za korzystne relacje w mediach na popularnym serwisie informacyjnym należącym do firmy.

Ogłoszenie zarzutów zbiegło się z ostatnim dniem publicznych przesłuchań w sprawie impeachmentu przeprowadzonych przez Izbę Reprezentantów USA, podczas których urzędnicy przedstawili masę dowodów na poparcie zarzutów, że Trump wykorzystał uprawnienia swojego urzędu, aby wywierać nacisk na Ukrainę w celu zbadania byłego wiceprezydenta Joe Bidena .

Trump i jego zwolennicy wściekle zaprzeczyli wszelkim wykroczeniom, twierdząc, że głęboki spisek państwowy podsycany przez wrogie media miał na celu odwrócenie wyborów w 2016 r.

Netanjahu zastosował podobną taktykę, a nawet ten sam język, twierdząc, że policja i prokuratorzy spiskowali w celu zakończenia 10-letniego panowania najdłużej rządzącego premiera Izraela. W ostatnich miesiącach organizował duże wiece przypominające Trumpa i wielokrotnie występował w falach radiowych i mediach społecznościowych, opierając się na swoich legendarnych umiejętnościach politycznych w miarę zbliżania się murów.

„Policja i śledczy nie stoją ponad prawem”, powiedział Netanyahu w rozgniewanym oświadczeniu telewizyjnym pod koniec czwartku, w którym powiedział, że kraj był świadkiem „próby zamachu stanu”.

„Nadszedł czas na zbadanie śledczych” – oświadczył, przyjmując często używaną linię Trumpa.

W czwartek Trump nazwał demokratów prowadzącymi śledztwo w sprawie impeachmentu „ludzką szumowiną” w tweecie, twierdząc, że były to „najbardziej niesprawiedliwe przesłuchania w historii Ameryki”.

Poza wspólnym stylem politycznym dwaj przywódcy zawarli ścisły sojusz. Trump opowiedział się po stronie Izraela w kluczowych kwestiach związanych z konfliktem z Palestyńczykami, a Netanjahu chwalił się bliskimi związkami z prezydentem USA, mówiąc, że przyniósł Izraelowi bezprecedensowe korzyści.

Strategia gromadzenia bazy podczas walki z instytucjami, które chciały ograniczyć swoją władzę, wydawała się sprawdzać zarówno u mężczyzn, jak i u innych prawicowych populistów, dopóki wybory nie zmieniły się.

Zeszłoroczne wybory w Stanach Zjednoczonych dały Demokratom kontrolę nad Izbą i platformę do prowadzenia dochodzeń w administracji. Wydaje się teraz niemal pewne, że Trump zostanie oskarżony o głosowanie w partii, choć nic nie wskazuje na to, aby senacki republikański usunął go ze stanowiska. Siedzących prezydentów USA nie można oskarżać.

Początek końca Netanjahu mógł nastąpić we wrześniowych wyborach, kiedy on i jego prawicowi sojusznicy nie zdobyli wystarczającej liczby miejsc, aby utworzyć koalicję większościową. Wysiłki zmierzające do utworzenia rządu jedności zawiodły, częściowo z powodu prawnych niedoli Netanjahu, a kraj wydaje się zmierzać ku bezprecedensowym trzecim wyborom w niecały rok.

„Widzieliśmy populistyczne prawicowe rządy na całym świecie atakujące sądownictwo, atakujące media”, a niektórzy odnieśli sukces, Anshel Pfeffer, publicysta izraelski i autor biografii Netanyahu, powiedział The Associated Press.

„Myślę jednak, że w Izraelu i USA widzieliśmy, jak wszystkie te filary systemu demokratycznego walczą i dowodzą swojej odporności w obliczu tego rodzaju populistycznego przywódcy”.

Netanjahu nie jest prawnie zobowiązany do rezygnacji, ale napotyka na to dużą presję, a akt oskarżenia może obciążyć jego partię Likud przed nowymi wyborami.

Podobnie jak Trump, cieszy się niemal całkowitą lojalnością we własnej partii, ale to też może się zmienić. Kilka godzin przed ogłoszeniem aktu oskarżenia starszy członek Likud zasugerował, że przed trzecimi wyborami powinna być partia partyjna i że będzie on kandydatem.

Żadne takie wyzwanie nie zmaterializowało się w Partii Republikańskiej Trumpa, ale jest jeszcze rok przed wyborami prezydenckimi. Jak odkrył Netanjahu w ostatnich tygodniach, rzeczy mogą się szybko zmienić.

„Wczoraj coś było innego” – Sima Kadmon, felietonistka gazety Yediot Ahronot, napisała o buntowniczej mowie Netanjahu. „Po prostu nie zadziałało, być może dlatego, że w rannym zwierzęciu nie ma nic pociągającego oprócz zapachu jego krwi”.

„Era Netanjahu nigdy nie była bliżej końca niż w tych momentach, kiedy walczył o jej kontynuację” – napisała.

Netanjahu najwyraźniej liczył na dobranego przez siebie prokuratora generalnego, który uchroni go przed oskarżeniem.

Ale pomimo presji ze strony zwolenników Netanjahu, którzy czasami organizowali demonstracje poza swoim domem, Avichai Mandelblit osobiście ogłosił w czwartek oskarżenie o wszystkich zarzutach, mówiąc, że „nie jest to kwestia polityki”.

Pomimo niepowodzeń, zarówno Netanjahu, jak i Trump kopią długą walkę z równie zdeterminowanymi przeciwnikami.

„Akt oskarżenia w Izraelu i oczekiwany w Stanach Zjednoczonych przyczyniłyby się jedynie do wysokiego poziomu polaryzacji, nieufności i konfliktów oraz konfrontacji między dwoma głównymi obozami” – powiedział Eytan Gilboa, profesor nauk politycznych na izraelskim Uniwersytecie Bar-Ilan .

„Wyniki mogą być podobne w sensie zwiększenia poziomu konfrontacji” – powiedział.

 

zrodlo:apnews,com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: