NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1159 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀
Wiadomo, kim był pracownik z Polski, któremu wycięto organy w Meksyku. Nowe fakty ☀Autor Gabi☀
Wirusolog: Jeśli to się stanie, to w zasadzie mamy koniec epidemii  ☀Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Najnowsze:Franciszek spełnia marzenie, jedzie do Japonii jako papież misyjny

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

TOKIO (AP) – Papież Franciszek spełni swoje marzenie o byciu misjonarzem w Japonii podczas trzydniowej wizyty z dwoma głównymi celami: zaapelować o rozbrojenie nuklearne i służyć małej katolickim trzodom o bogatej, ale krwawej historii.

Na tym zdjęciu z filmu papież Franciszek macha do tłumu, zanim wyruszy do Japonii z wojskowego terminalu lotniczego lotniska Don Muang w sobotę, 23 listopada 2019 r. W Bangkoku w Tajlandii. Papież Franciszek spełni swoje marzenie o byciu misjonarzem w Japonii, kiedy przyjedzie na trzydniową wizytę z dwoma głównymi celami: zaapelować o rozbrojenie nuklearne i służyć małej katolickim trzodom o bogatej, ale krwawej historii. (Host Broadcast via AP Video)

Francis wyjechał w sobotę z Tajlandii do innego kraju azjatyckiego, w którym katolicy stanowią mniejszość – mniej niż 0,5% z 127 milionów Japończyków, z których większość jest luźno związana z buddyzmem lub Sinto, lub oboje.

Samolot papieża wylądował w deszczu w Tokio, gdzie został powitany na lotnisku przed udaniem się do rezydencji watykańskiej na spotkanie z biskupami japońskimi. Ulice w pobliżu rezydencji wyłożone były uśmiechniętymi życzeniami trzymającymi parasole.

Społeczność, którą znajdzie, zmieniła się dramatycznie w ostatnich latach wraz z napływem zagranicznych pracowników. Dzisiaj, według tymczasowego centrum Archidiecezji Tokio, ci tymczasowi pracownicy stanowią ponad połowę japońskiej katolickiej populacji 440 000 mieszkańców.

Franciszek będzie im służył w różnych momentach w nadchodzących dniach, w tym w Nagasaki, które pozostaje centrum katolicyzmu wieki po tym, jak św. Franciszek Ksawery po raz pierwszy wprowadził chrześcijaństwo na archipelag w 1549 r.

Jednym z głównych punktów tej podróży będzie modlitwa Franciszka w niedzielę na pamiątkę 26 męczenników Nagasaki, którzy zostali ukrzyżowani w 1597 roku na początku dwustuletniej fali antychrześcijańskich prześladowań przez japońskich władców.

Franciszek przywita również potomków „ukrytych chrześcijan”, którzy wytrwali w wierze przez pokolenia, pomimo groźby śmierci i nieobecności kapłanów.

Ich odwaga pomogła zainspirować młodego jezuickiego księdza o imieniu Jorge Mario Bergolio do bycia misjonarzem w Japonii. Przyszły papież został odrzucony z powodu problemów zdrowotnych.

Japońska agenda Franciszka jest nieco odwrócona w porównaniu do zwykłej podróży papieskiej, kiedy na pierwszym miejscu są spotkania z głową państwa w stolicy, a następnie inne wydarzenia poza miastem.

W Japonii Francis zamiast tego pojedzie do Nagasaki i Hiroszimy w pierwszą niedzielę, odwiedzając miejsca zamachów atomowych. Nie wydaje się to przypadkiem trasy.

Franciszek poszedł dalej niż jakikolwiek inny papież, mówiąc, że nie tylko użycie, ale samo posiadanie broni nuklearnej należy „potępić”. Oczekuje, że wyda silny apel o niedzielę całkowitego rozbrojenia nuklearnego i prawdopodobnie powtórzy to przesłanie, gdy będzie w poniedziałek spotyka się z ofiarami katastrofy nuklearnej w Fukushimie – zanim wezwie cesarza Naruhito lub premiera Shinzo Abe.

„Jest super dyplomatą, który rozszerza świeckie globalne przesłania, które wykraczają poza przesłania religijne” – powiedział Kagefumi Ueno, były ambasador Japonii przy Stolicy Apostolskiej. „Zagadnienia te są powszechnie rozpowszechniane przez społeczność międzynarodową”.

Ale głównym celem Franciszka jest dbanie o jego maleńkie trzodę, która w ostatnich latach wzrosła wykładniczo bardziej zróżnicowana.

Japonia od dawna nie otwierała drzwi przed imigrantami, ale w ubiegłym roku kraj przyjął nową politykę otwierania niewykwalifikowanych miejsc pracy tymczasowym pracownikom zagranicznym, co stanowi poważny przegląd polityki tego kraju w zakresie radzenia sobie z szybko starzejącą się i malejącą populacją.

Wielu przybyszów pochodzi z Filipin, Wietnamu i Brazylii i są katolikami, odmładzającymi lokalne kościoły, które obecnie oferują Msze w języku angielskim, tagalog, portugalskim, hiszpańskim i wietnamskim.

Franciszek uczynił przyjmowanie migrantów znakiem rozpoznawczym swojego papiestwa, więc prawdopodobnie odniesie się do tych przybyszów przynajmniej w niektórych swoich przemówieniach – w tym w sobotni wieczór, kiedy przemawia do biskupów japońskich.

„Japonia przyjęła tylko bardzo małą liczbę uchodźców i pozostała daleko w tyle za światowymi standardami, więc mam nadzieję, że papież dotknie tych kwestii”, powiedział Kanae Doi, japoński dyrektor Human Rights Watch. „Byłoby wspaniale, gdyby omawiał te kwestie i zwiększał świadomość na temat roli, jaką Japonia powinna odgrywać w ramach społeczności międzynarodowej”.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: