NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1164 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
"Oto, jak możesz uniknąć masek i nakazów szczepień!!!!"
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
Szokujące nagrania z Wuhan! Ten materiał miał nie ujrzeć światła dziennego [VIDEO] Włącz napisy PL ☀Autor Gabi☀
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Co kryje pomoc administracji Trumpa dla Libanu??

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

WASHINGTON (AP) – Administracja Trumpa wstrzymuje ponad 100 milionów USD na pomoc wojskową USA dla Libanu, która została zatwierdzona przez Kongres i jest faworyzowana przez jego zespół bezpieczeństwa narodowego, zapewnienie kontroli wykonawczej pomocy zagranicznej, podobne do opóźnienia wsparcie dla Ukrainy w centrum dochodzenia w sprawie impeachmentu.

Sekretarz stanu Mike Pompeo w piątek pogratulował Libanowi, że kraj ten obchodził swój dzień niepodległości, ale nie wspomniał o zawieszeniu się pomocy, na którą skarżą się urzędnicy stanu i Pentagonu od tygodni.

Według zeznań z przesłuchania przy zamkniętych drzwiach opublikowanego w tym tygodniu, David Hale, urzędnik nr 3 w Departamencie Stanu, pojawił się w zeznaniu o impeachmentu. Opisał rosnącą konsternację wśród dyplomatów, ponieważ administracja ani nie zwolni pomocy, ani nie wyjaśni wyjaśnienia blokady.

„Ludzie zaczęli pytać: w czym problem?” Hale powiedział śledczym ds. Impeachmentu.

Biały Dom oraz Biuro Zarządzania i Budżetu odmówiły komentarza w tej sprawie.

105 milionów dolarów w zagranicznych funduszach wojskowych dla libańskich sił zbrojnych marniało od miesięcy, czekając na zatwierdzenie przez Urząd Zarządzania i Budżetu pomimo zatwierdzenia przez Kongres, powiadomienie prawodawców z początku września, że zostanie wydane i przytłaczające wsparcie dla Pentagonu, Departament Stanu i Rada Bezpieczeństwa Narodowego.

Podobnie jak w przypadku pomocy dla Ukrainy, OMB nie wyjaśnił przyczyny opóźnienia. Jednak w przeciwieństwie do Ukrainy nie ma sugestii, że prezydent Donald Trump szuka „łaski” w Libanie, aby ją uwolnić, zgodnie z pięcioma urzędnikami znającymi tę sprawę.

Tajemnica ta tylko powiększyła konsternację społeczności bezpieczeństwa narodowego, która uważa, że pomoc, która płaci za wyprodukowany w Ameryce sprzęt wojskowy dla armii libańskiej, jest niezbędna, zwłaszcza że Liban toczy się w chaosie finansowym i masowych protestach.

Pomoc jest ważna, aby przeciwdziałać wpływom Iranu w Libanie, na co wskazuje obecność wspieranego przez Iran szyickiego ruchu Hezbollah w rządzie i bojówek grupy, powiedzieli urzędnicy.

Istnieje sprzeciw wobec pomocy armii libańskiej spoza NSC. Proizraelskie jastrzębie w Kongresie od dawna starają się wyrejestrować libańskie wojsko, argumentując, że został on skompromitowany przez Hezbollah, który USA określa jako „zagraniczną organizację terrorystyczną”.

Ale Pentagon i Departament Stanu odrzucają ten pogląd, mówiąc, że armia jest jedyną niezależną libańską instytucją zdolną oprzeć się Hezbollahowi.

Zewnętrzni eksperci się zgadzają.

Chociaż istnieją pewne problemy, Jeffrey Feltman, były ambasador USA w Libanie, powiedział w tym tygodniu, że pomoc powinna zostać zwolniona.

„Stany Zjednoczone mają uzasadnione obawy dotyczące działania libańskich sił zbrojnych, ale FMF powinny wznowić działalność szybko i publicznie: zarówno ze względu na zalety programu w zakresie poprawy działania antyterrorystycznego LAF, jak i podważenia hezbollahu-irańsko-syryjsko-rosyjskiego narracja, że USA są niewiarygodne ”- powiedział Feltman we wtorek w Komisji Spraw Zagranicznych.

Hale powiedział w śledztwie w sprawie impeachmentu, że istnieją podobieństwa między pomocą Libanu i Ukrainy, ponieważ Biały Dom odmówił wyjaśnienia opóźnień.

Powiedział, że pytania dotyczące pomocy dla Libanu od czerwca spotkały się z ciszą.

„Po prostu rozumiemy, że istnieją różnice w opiniach na ten temat, lub takie były” – powiedział. „A teraz sprawa dotyczy OMB. Nie sądzę, że różnice istnieją obecnie poza OMB. ”

Pomoc Libanu została wprowadzona do budżetu Trumpa zeszłej zimy, a Departament Stanu powiadomił Kongres 5 września, że zostanie wydany, mimo że OMB jeszcze go nie podpisał.

Departament Stanu udzielił jedynie tajemniczej odpowiedzi na zapytania, broniąc pomocy, ale także wzywając władze libańskie do wprowadzenia reform gospodarczych i ograniczenia korupcji.

„Jako jedyne uprawnione ramię obronne rządu Libanu, Stany Zjednoczone są nadal zaangażowane we wzmacnianie zdolności libańskich sił zbrojnych do zabezpieczenia granic Libanu, obrony swojej suwerenności i zachowania stabilności”, powiedział departament. „Libański FMF został podzielony przez administrację. Żadne libańskie wydatki ani zakupy sprzętu wojskowego z FMF nie zostały opóźnione. ”

„Podział” jest terminem technicznym odnoszącym się do funduszy federalnych, które zostały przywłaszczone przez Kongres i zobowiązane przez administrację, ale jeszcze nie zwolnione.

Kilku urzędników stwierdziło jednak, że pracownicy Rady Bezpieczeństwa Narodowego celowo próbowali doprowadzić do końca Pentagonu i Departamentu Stanu, domagając się podpisanej prezydenckiej determinacji w celu uwolnienia pomocy, a następnie powolnego dostarczenia wyników do Owalnego Urzędu do podpisu Trumpa . Urzędnicy, którzy nie byli upoważnieni do publicznego przedyskutowania sprawy i zabierali głos pod warunkiem zachowania anonimowości.

„Jest poza zasięgiem” – powiedział jeden z urzędników. „To ludzie z NSC i OMB próbujący wprowadzić własne osobiste ideologie w coś, co większość ludzi popiera jako interes bezpieczeństwa narodowego”.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: