TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

live-stream pobrane (1).png

Chiński szpieg ujawnia sekrety w Australii

Perth, Australia (AP) – samowyznający się chiński szpieg poinformował australijską agencję kontrwywiadu o tym, jak Pekin prowadzi swoje operacje interwencyjne za granicą, i ujawnił tożsamość wyższych oficerów chińskiego wywiadu wojskowego w Hongkongu, donosiły media.

PropellerAds

Biura China Innovation Investment Limited znajdują się w budynku biurowym w Hongkongu, w sobotę, 23 listopada 2019 r. Skarbnik Australii w sobotę oznaczył szczegółowe oskarżenia Chin o infiltrację i zakłócanie systemów demokratycznych w Australii, Hongkongu i Tajwanie jako „bardzo niepokojące „Chiński uciekinier ujawnił, że jest częścią firmy inwestycyjnej z siedzibą w Hongkongu, która była frontem dla chińskiego rządu do prowadzenia szpiegostwa politycznego i gospodarczego w Hongkongu, w tym infiltracji uniwersytetów oraz kierowania ostrzałami i cyberatakami na dysydentów.” Zdjęcie / Ng Han Guan)

Australijski skarbnik Josh Frydenberg powiedział dziennikarzom w sobotę, że szczegółowe oskarżenia Chin o infiltrację i zakłócanie systemów demokratycznych w Australii, Hongkongu i na Tajwanie są „bardzo niepokojące”.

Gazeta Nine Network poinformowała, że chiński uciekinier Wang „William” Liqiang powiedział ASIO – krajowej agencji kontrwywiadu – że był zamieszany w porwanie w 2015 roku jednego z pięciu księgarzy z Hongkongu podejrzanych o sprzedaż materiałów dysydenckich. Incydent był punktem odniesienia dla protestujących podczas trwających niepokojów w Hongkongu.

Byłby pierwszym chińskim agentem wywiadu, który zdmuchnął jego osłonę.

„Byłem osobiście zaangażowany i uczestniczyłem w szeregu działań szpiegowskich” – powiedział podobno Wang w oświadczeniu pod przysięgą złożonym ASIO w październiku.

Wyjawił, że był częścią firmy inwestycyjnej z siedzibą w Hongkongu, która była frontem dla chińskiego rządu do prowadzenia szpiegostwa politycznego i gospodarczego w Hongkongu, w tym infiltracji uniwersytetów oraz kierowania nękaniem i cyberatakami na dysydentów.

Korzystając z paszportu Korei Południowej, Wang powiedział, że wtrącił się w wybory samorządowe na Tajwanie w 2018 r. I stwierdził, że istnieją plany zakłócenia demokratycznych wyborów prezydenckich na wyspie w styczniu.

Powiedział, że pomógł przelać około 20 milionów juanów (2,8 miliona dolarów) datków na kampanię dla Han Kuo-yu, burmistrza tajwańskiego miasta portowego Kaohsiung i kandydata na prezydenta, który obiecał zawrzeć pokój z Chinami.

Han gwałtownie zaprzeczył zarzutom w oświadczeniu wydanym przez jego kampanię.

„Zapomnij o około 20 milionach juanów”, powiedział Han. „Zrezygnowałbym z funkcji burmistrza Kaohsiung, gdybym wziął nawet 1 juana od partii komunistycznej.”

Chiny rządzone przez Partię Komunistyczną twierdzą, że Tajwan w razie potrzeby zjednoczy się siłą.

Wang powiedział, że grozi mu areszt i ewentualna egzekucja, jeśli wróci do Chin.

Powiedział, że obecnie mieszka w Sydney z żoną i synkiem na wizie turystycznej i złożył wniosek o azyl polityczny.

Australijski Departament Spraw Wewnętrznych powiedział The Associated Press, że nie komentuje poszczególnych przypadków.

„Celem wiz ochronnych jest ochrona osób, które nie mogą wrócić do kraju ojczystego z powodu uzasadnionego strachu przed prześladowaniami lub ryzyka szkody” – powiedział rzecznik. „Każda sprawa jest oceniana pod względem merytorycznym”.

W Pekinie chińskie ministerstwo spraw zagranicznych nie odpowiedziało w sobotę na przesłaną faksem prośbę o komentarz w sprawie Wanga.

W Hongkongu połączenia z biurem China Innovation Investment Limited pozostały bez odpowiedzi w sobotę. Firma została zidentyfikowana przez Wanga jako front dla chińskich operacji wywiadowczych w mieście.

Według swojej strony internetowej CIIL jest spółką holdingową działającą na Kajmanach w lutym 2002 r. I notowaną na giełdzie w Hongkongu w sierpniu tego samego roku. Inwestuje w kilka firm w Hongkongu i Chinach, które są zaangażowane w produkty do magazynowania energii, produkty oświetleniowe, energooszczędne i terminale medialne.

Bogata w zasoby Australia opiera się na Chinach w przypadku jednej trzeciej dochodów z eksportu, ale stosunki są mroźne od pewnego czasu.

Rząd Australii próbuje zneutralizować wpływy Chin, zakazując zagranicznych darowizn politycznych i wszelkiej tajnej ingerencji zagranicznej w politykę wewnętrzną.

„To bardzo niepokojące doniesienia” – powiedział Frydenberg. „Sprawa leży teraz w gestii odpowiednich organów ścigania.”

„Rząd nie przeprasza za zdecydowane środki, które podjęliśmy w celu zapewnienia, że wprowadzamy obce przepisy dotyczące ingerencji” – dodał. „Zawsze będziemy bronić naszego interesu narodowego, niezależnie od tego, czy dotyczy to kwestii polityki zagranicznej, inwestycji zagranicznych lub innych powiązanych kwestii”.

Były szef ASIO, Duncan Lewis, ostrzegł w piątek, że chiński rząd dąży do „przejęcia” australijskiego systemu politycznego.

Premier Scott Morrison odrzucił takie obawy, mówiąc, że krajowe agencje wywiadowcze były poza wszelkimi zagrożeniami.

W ubiegłym tygodniu członkowie Partii Liberalnej, senator James Paterson i rep. Andrew Hastie, powiedzieli, że zostali zablokowani na wjazd do Chin na wyjazd studyjny z powodu krytyki chińskiego rządu.

___

Powiązani pisarze prasowi Eileen Ng w Hongkongu i Yanan Wang w Pekinie przyczynili się do tego raportu.

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: